5 Tipuri de publicații care măresc implicarea publicului pe pagina de Facebook, marketing și

Una dintre întrebările pe care mi se adresează cel mai adesea este: "Cum pot crește activitatea și implicarea publicului pe pagina Facebook?"

Pentru a răspunde la această întrebare, luați în considerare mai multe tipuri de publicații din pagini diferite care au răspuns maxim din partea publicului.







Mai jos sunt 5 tipuri de mesaje care implică audiența paginii la maximum.

Acestea sunt exemple de mărci care nu sunt importante, cum ar fi Starbucks sau Zappos. Vreau să arăt că chiar și proprietarii de afaceri mici sau de identitate de marcă pot crea pagina în discuție.

1. O simplă chemare la acțiune

Inscripția de pe imagine.

Faceți clic pe "Ca" dacă vă place această cotă - care este una dintre favoritele mele: "Nu vă înecați prin căderea în apă; Te vei îneca dacă stai acolo.

Strategia utilizată aici este un apel simplu la acțiune. Un număr mare de persoane publică citate pe paginile lor Facebook și obțin un răspuns bun. Dar problema este că citatul dvs. se poate pierde printre alte actualizări ale paginilor care intră în linia de știri a fanilor.

Pat Flynn creator de inteligent venit pasiv (meu preferat blogger străin :)) nu publica doar un citat, precum și cererile de click pe „Like“. Acest mic plus față de strategia standard de "citate" mărește implicarea audienței de mai multe ori.

Notă de la mine:

Am decis să încerc această strategie pe pagina mea și rezultatele sunt uimitoare.

5 Tipuri de publicații care măresc implicarea publicului pe pagina de Facebook, marketing și

Experimentați cu apelul de a comite, unele acțiuni. De exemplu, în loc să cereți să faceți clic pe "Îmi place", scrieți: "Să ne gândim cât de bine. "Sau" Faceți clic pe Îmi place dacă ați utilizat deja reducerile noastre ". apeluri care vor ajuta la implicarea publicului în conversație.






2. Cunoașteți subiectele "interesante" ale publicului.

5 Tipuri de publicații care măresc implicarea publicului pe pagina de Facebook, marketing și

Inscripția de pe imagine.

Continuați propoziția: "Doamne, am văzut __________ sub apă."

Cipul aici este acela de a combina strategia standard "continuă să spui" cu un conținut care să atragă atenția publicului țintă. Utilizați imagini creative, luminoase și cele mai importante.

Inscripția de pe imagine.

Inscripția de pe imagine.

Astfel, Abs Expert creează o pre-promovare a noului lor produs.

Această strategie are trei componente.

Prima și cea mai importantă este atunci când cereți publicului de pagină să scrie o recenzie, astfel încât să arătați că sunteți important pentru părerea lor și să creați discuții aprinse.

În al doilea rând, opinia fanilor dvs. poate fi foarte utilă. Veți putea înțelege dacă în direcția corectă vă deplasați și că merită să vă schimbați.

Și în al treilea rând, crearea intrigi și un anumit aer mistic, înainte de a lansa un nou produs „încălzește“, interesul și creând o agitație în rândul publicului pentru acest proiect.

Inscripția de pe imagine.

Ce faci dacă totul merge "rahat"? -

„Toate relațiile au probleme, dar ceea ce le face perfecte, astfel încât acest lucru este în cazul în care vă păstrați-le, chiar și atunci când lucrurile sunt rele.“

Citatul este excelent, dar citatul este în imagine, chiar mai bine. Publicarea voastră în fluxul de știri începe să se evidențieze printre altele, primind astfel un răspuns mai mare și o implicare mai mare.

Strategia este de a sparge primele poziții din linia de știri (treceți prin filtrul EDGE RANK).

5. Folosiți promoții non-standard și interesante.

Inscripția de pe imagine.

Johnny Cupcakes este un magazin de vânzare de tricouri, cămăși și bluze. Ei știu ce va împinge publicul țintă, să își cumpere produsele.

Ideea principală a acestei strategii este de a încerca să diversifice acțiunile în desfășurare. Acțiunile neobișnuite, interesante și non-șablon din Facebook, de regulă, atrag mai multă atenție. Johnny Cupcakes este un excelent exemplu de utilizare a acestei strategii.

Publicația cu o acțiune de sărut a primit un răspuns impresionant în 453 "husky". Nu uitați că fiecare clic pe "Îmi place" are o bună vizibilitate virale (această publicație va fi văzută de prietenii prietenilor) - exact ceea ce aveți nevoie pentru a transforma acțiunile în vânzări.

Linia de fund: Când vine vorba de sporirea implicării și a activității publicului pe o pagină Facebook, trebuie să cunoașteți publicul și să știți ce conduce și ce vrea. Dacă știți ce cuvinte, emoții le provoacă la acțiune, atunci devine mult mai ușor să creați un mesaj ideal care să conducă la rezultatul dorit.







Trimiteți-le prietenilor: