46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Designul masinii este destul de frumos si decent. Sticlă și faruri tonate, spațiu liber la sol. Interiorul este decorat într-un stil modern. Tapițeria scaunului este realizată din piele reală. Mașina este o cutie de viteze cu 5 trepte (cutie de viteze manuală). Acest brute poate accelera la 240 km / h. Scaunele au o formă frumoasă, care te maschează în timpul călătoriei, astfel încât scaunele pot fi încălzite. Afișajul mașinii este destul de colorat și frumos. Butoanele, pârghia de transmisie au caneluri mici pentru utilizare confortabilă. Mașina merge fără zvonuri, se rupe foarte rar, senzația de călătorie pe ea este doar cosmică. Masina consuma foarte putin combustibil, 6-8 litri de benzina pentru 90-100 km. Audi îi pasă întotdeauna de clienții săi, astfel că această mașină are cel mai fiabil sistem de securitate, airbag-urile fiind fabricate cu o nouă tehnologie de ultimă oră. Deși mașina este scumpă, dar merită banii ei







Transmisie fiabilă. ILAC. Motorul puternic. Consumul redus de benzină. Design luminos și modern. Fotolii confortabile

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

mașină pentru anul de funcționare a fost complet mulțumit, există nuanțe pe dispozitiv, dar la nivel global nu probleme, totul se face, totul are nevoie doar de timp :)

frisky, jos, masina mare! Audi A3 și Golf 4 Piese

există deficiențele lor în anii lor ca și mine, totul este reparabil și fără probleme! dur (aveam jante de 18 ") pe 16" a fost mai bine, dar vederea nu este deloc :)

Mașina are o cutie de viteze manuală cu șase trepte și accelerează până la 100 km în 6,4 secunde

Viteza maximă este limitată electronic la 250 km / h

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

fiabilitate economică ieftină TO (de la 7 la 10 TR) tracțiune integrală a unității, accelerarea manevrabilității muzicii Bose într-o cabină mică sună doar clasa.

scăzut (este necesar să coborâți oglinda dreaptă pentru a parca de-a lungul bordurii înalte) mătușile groase nu vor ieși din mașină (și nu stau jos)

Timpul zilei dragi prieteni, cititorii "otzovik". Astăzi vreau să scriu o notă despre mașina Audi TT. O mașină compactă și compactă, cu un motor puternic, ca și pentru iubitorii de clasă sportivă convertibilă, cu două locuri, cu o fată care să meargă cu briza la dreapta. În vara a existat o oportunitate de a călători, mi-a plăcut foarte mult, o mașină destul de rapidă, pentru iubitorii de viteză. Adrenalina în sânge pur și simplu se rostogolește de la un sunet al unui motor, nu va lăsa indiferent chiar și cei care nu înțeleg deloc mașinile. În general, dacă aveți bani, aveți nevoie de un convertibil, apoi, fără ezitare, luați Audi TT, aceasta este o opțiune ideală atât pentru conducerea rapidă, cât și pentru călătoria în jurul orașului.

Compact, rapid, convertibil

Scump în preț

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

TT-apă, aproape că am devenit un accident. Nu puteam rezista farmecul mașinii. Deși în spatele exterioară este o mașină serioasă. 200 de litri. a. în configurația minimă - aceasta nu este o glumă. Prin urmare, ca prima masina pentru a cumpăra „Toto“ nu ar trebui să fie un chin mare pentru a utiliza toate jucausa natura sa, și se poate termina prost pentru șofer neexperimentat. Deși manevrabilitatea, prin modul în care această mașină păstrează drumul - va trebui să fie găsit egal. De ce eu numesc pentru a revizui „mașină pentru două egoist“ - pentru că, în ciuda prezenței scaunului din spate, toate la fel, este o mașină pentru două. TT - o masina de a conduce, starea de spirit, chiar și de călătorie (altele decât scaunul poate rezista la distanțe mari, fără a compromite nivelul coloanei vertebrale, și „surplombe“ mici și să permită circulația pe drumurile din spate), dar nu și o mașină de familie. Matrimoniale, cu toate acestea, nu sa dovedit într-o astfel de mașină - dar interior compact ( „nici da, nici să ia,“ - soțul meu și-a exprimat :))) Desigur, masina nu este ieftin. Dar puternic și disponibil în conținut. Mai mult de 110 mii km. - Nici o defalcare. În același timp, pentru o cantitate egală din grajd de Audi ai o mașină ambalate decât un alt brand de lux. O selecție largă de opțiuni de decorare interioară (dacă luați unul nou de la dealer). Nu putem spune că mașinile de mult mâncăcios (foarte dependent de stilul de conducere), aceasta nu este cu siguranță masina mica, dar nu un american pentru a merge în jurul valorii de umplere. Dacă nu conduceți, rezervorul ar putea fi suficient de km. pe 500 și chiar mai mult. Dar untul îi place :)) În general, dacă vă place - cumpărați-l! Dar, înainte de a cumpăra o mașină, verificați cu specialiștii, au existat cazuri când au vândut "împins" tt-shki, cu un motor aproape mort. Nu fi dezamăgit!

Elegant, puternic, supus, fiabil

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Frumos, frisky, puternic, l-am cumpărat pentru 400.000 de ruble. Mereu am crezut că dacă aș cumpăra un TT, aș conduce doar vara. Îți spun sincer, la fel de bun ca și marele meu cherokee, în timpul iernii. + Am reglat-o până la capăt. toată lumea să mă acorde atenție!

iarna merge bine, este compactă, profitabilă, rapidă.

a cumpărat o nouă, dar când am intrat într-un accident, o mașină ar putea fi dată pentru resturi, dar am investit aproximativ 600.000 de mii și am restaurat-o. Tuning pentru 800 de mii și mașina este bună.

Nu cu mult timp în urmă pe piața automobilelor a existat o astfel de mașină. A prezentat audioul său de campanie. Această mașină este foarte costisitoare ca Audi. Costul său este mai mare de 1400000. Da, este bună calitate germană, dar merită să cheltuiți atât de mulți bani pe o astfel de mașină. Concluzie: nu. Mașina în sine nu este rea. Imaginea ei este foarte precisă. Interiorul interior este pur și simplu uriaș, dar aici, pe viziunea din față se pot încadra doar oameni foarte mici. Acest lucru poate fi corectat prin deplasarea scaunului. Consumul de combustibil este destul de economic pentru Germania. Doar puțin peste 10 litri. Ei bine, pentru că Germania este o țară bogată și nu au nevoie să economisească petrol. Mașina însăși este foarte puternică. Chiar și în configurația minimă, există aer condiționat și 2 airbag-uri. De asemenea, când conduceți în mașină, zgomotul motorului nu este audibil. Acest lucru se datorează prezenței unei izolații fonice bune. Această mașină este scumpă, dar pentru cei care nu au nevoie să economisească bani și care vrea să arate bogat. Această mașină este pentru tine. Masina este la 5, dar aici este prețul este foarte mare pentru acest tip de autoturisme.

Izolație fonică excelentă, consum redus de combustibil, frumos.

Buna. Asta e tot!

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt






Rapid. ușor. păstrează perfect drumul. accelerare instantanee. din conducerea pe această mașină veți obține o adevărată plăcere. Potrivit multora, această mașină este pentru vară și week-end. cu siguranță nu sunt de acord cu asta. cand aleg din 2 masini Audi TT Audi Allroad alegerea este cel mai adesea pe TT. Pentru doi ani de funcționare, doar inspecțiile planificate ale vehiculelor. fără probleme. Da. este de acord cu retragerea suspendării rigide. dar pentru plăcerea pe care trebuie să o plătiți)))

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Am cumpărat acest dispozitiv ca dar pentru iubita mea pe DR, așa că am încercat să finalizez și să mă pregătesc pentru funcționare în realitățile rusești. Rezultat: 2 ani de funcționare pe tot parcursul anului (aproape 50 de mii) și fără sosire la serviciu (THAT nu se ia în considerare) - aceasta este lovirea audi pentru fiabilitate. Să se îndoiască de posibilitatea de operare pe tot parcursul anului, spune - nervos fumatul în parte și de multe SUV-uri de pe terci de ovăz cu trafic fără a lăsa datul din care ar fi pe drum nu este tvorilos.Klirens, clearance-ul - da, se întâmplă destul, dar! Pentru distracție măsurată prostește linia din TT, 6 si Mazda Camry Toit: partea de jos a TT este paralelă cu solul pe toată lungimea și mai înalt decât botul la Mazda și la același nivel ca și botul Camry, dar în ultimele două locasuri jos fund. Prin urmare, întrebarea: se mișcau înapoi, în cazul în care clearance-ul nu permite să intre în Manevrele din față: 1 - TTS și TT cu siguranță nu conduce unul celuilalt, iar Z4 subarik WRX, sa oprit la TTS. Z4 - în general, LB, Subarik - un nume (am avut o părere mai bună), clasa TT, dar în comparație cu TTS nu merge deloc. Cifrele Stupid cu pokatushek Tushino: TTS - 272 iepe, Subaru - 300-plus, Honda Accord - 268. Înainte de toate sute aproximativ aceeași - aproximativ 5 secunde, greutatea este, de asemenea, aproximativ aceeași - 1, 3 tone. Sarcina: cine știe, există o linie dreaptă, de 500-600 de metri, fosta bandă de decolare, aici pe ea este un șarpe la oprire, o întoarcere și un șarpe înapoi. Rezultat: TT - 54 de secunde, Subaru - 62, Honda - 71. Domnilor, pentru un kilometru și o secundă - pentru eternitate. Așa cum se spune, nu pentru nimic că Clarkson este încântat. Cine spune că TT are o suspensie de stejar - și ce vrei? Masina sport. O plimbare pe ea ca un mod de „sport“, și chiar 19 sau mai mare rază - sporovăiala dinți, dar ieșirea din semicercuri pe autobuz Ring 150 și să nu treacă vizzhat.Shumno în cabină - în căutarea pentru a compara. Din nou - și ce vreți? O mașină sport, cumpăra un Lexus - va fi liniștită, dar, de asemenea, despre o astfel de taxi ca un TT nu vis. Capacitate: este amuzant. În realitate, desigur, mașina pentru două, în mod optim la unul (pe scaunul navigatorului simtit viteza si cu cele mai multe 140 de pasageri obtinerea nervos, mai mult de 220 nu poate rezista la o - începe să se văita, mai ales dacă te duci în mod constant reconstruit). Dar a existat un precedent - pe bancheta din spate trei doamne tinere s-au aruncat, au privit amuzant și nu au mers prea departe, dar faptul - au stat.

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

dacă nu este un secret pentru nimeni cum ai cumpărat această mașină .. Am fost prezentat personal! atât de greu de criticat - păcatul)) și pentru care lucrați. cât de mult poți să te plimbi pe o mașină de scris?))))

design bun .. toate mulțumit .. ar spune chiar și o mașină de tineret superb.

în general, el nu a văzut nicio deficiență specială! Cred că mai mult ar trebui să meargă tot la gust.

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Mașina este doar un avion! Motor 1.8, 180 CP, tracțiune pe față, consum de combustibil de 10-11 litri. Este păcat că nu există aripi și așa va decola, până la 210 km / h accelerează instantaneu, dar aceasta nu este limita! Prin apăsarea clapetei de accelerație, reacționează imediat fără încetinire. Gestionabilitatea la un nivel foarte înalt, practic, la orice oră, fără probleme, veți zbura. Și aripile de la vrăjitoare despre orice. Clearance 130. Confortul nu este foarte bun. Suspendarea la groaza de greu, vă simțiți fiecare gaură și zgomotoase în cabină. Ei bine, te obișnuiești cu el și totul este OK (Salonul Auto de pe scaunele din fata Recaro, pentru două locuri de bine, foarte mult, iar scaunele din spate nu iau în considerare. Materialele plastice la un nivel ridicat și a făcut cu acuratețe. Toate ordonat. Iluminarea rosie a dispozitivelor. Asta nu e scump! Nu ascultă pe nimeni.

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Una dintre aceste zile a lăsat frumusețea roșie, t. A existat o cerință pentru o mașină mai spațioasă. Vândute relativ repede, timp de 2 luni. Îmi pare rău să vă spun la revedere, dar este timpul să mergem mai departe. La auditarea TT am mutat din Golf 5, la acel moment a fost mai tânăr decât audi timp de 2 ani. Nu am regretat niciodată luarea TT. Deși golful nu a dat nici un fel de probleme - un krepenky unul, proaspăt, dar TT - e emoție, e calitatea! Inițial, TT a fost dealership, Moscova, a luat-o la vârsta de 6.5 - 7 ani, cu o rulare undeva în jur de 120 000 (nu-mi amintesc exact). Am lăsat-o timp de 3,5 ani. În plus față de plăcerea de a deține această mașină, nu au existat alte emoții. N-am rupt niciodată! Schimbat la suspendarea a ceva pe lucruri mici (garnituri de ulei și un rulment), o bobină de aprindere a înlocuit, bine, consumabile sub formă de filtre, tampoane și ulei, de unul singur. La momentul de vânzare a alerga a fost de 175 000. Înainte de mine, și când am (inutilă) nimic la nivel global, aceasta nu digitație și nu schimbă: nici un motor, fără cutie de viteze (transmisie automată), turbina nu este prea deranjat. Și astfel, pe baza rezultatelor diagnosticării la momentul vânzării, sa constatat că mașina este aproape ideală, turbina este la fel de nouă. Ulei nu a mâncat (un maxim de aproximativ 1 litru de înlocuire înainte de înlocuire), în ceea ce privește teren - suficient de clearance-ul pentru a urca borduri moderat ridicat Moscova nu capturare burtă și barele de protecție (cu locuri de parcare astăzi la Moscova napryazhenka.). Iarna și vara, fără nici o problemă. La întreținere: piese de schimb - bani, o suspendare primitivă de la golf nu provoacă probleme, un minim de electricieni, să se rupă și nu e nimic de eșuat. consumul de combustibil depinde de difuzoare: 12-15 litri / 100 km, dar este dificil de a merge în condiții de siguranță, nu pentru această mașină este configurat astfel încât ea „bolnav“ la gama extrem de cabana cu răsaduri. Pe corp nu scabs / rugină la 10 ani nu a apărut - aceasta nu este bunurile de consum, care este acum produs din folie. Interiorul ergonomic al materialelor de înaltă calitate, scaune confortabile. Capacitatea de administrare la altitudine. Lucrările automate au funcționat perfect în toate modurile, fără bastoane. amplificator hidraulic pe volan primele senzații au fost foarte greu (dar cărucioarele de sport sunt bine), după electro neobișnuit, dar în cele din urmă a fost folosit într-o asemenea măsură, încât acum invers nu pot percepe elektroruli „mucos“, personalizabil mai greu. Suspendarea este, de asemenea, foarte dură - pradă tuturor neregulilor de pe drumul pe care îl colectezi). Dar toate acestea sunt un sport dat de mașini, ar trebui să fie așa! În general, am doar emoții pozitive. Dacă intenționați să luați / nu luați, aș spune fără echivoc - DA, DA, DA. Dar prin ea însăși, statul trebuie să fie privit și geografia exploatării luată în considerare. Un alt moment frumos - fără pasageri și cereri legate de acest lucru. Mașina este egoistă, numai tu și ea :-) CV-ul meu: fiabilitate absolută în funcționare, bună calitate și plăcere infinită de a conduce. Întotdeauna o voi aminti cu căldură și zâmbet.

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

proiectare. maniabilitate. frâne. ergonomia cabinei.

accelerare de la 0 la 100. izolație fonică. costul serviciilor.

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

controlabilitatea designului ergonomiei frânelor din interior

Overclockarea de la 0 la 100 de costuri de izolare a zgomotului

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Puternic, confortabil, frumos. Nu sunt probleme în timpul iernii.

Suspensie rigidă, dar este o mașină sport

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt

Manipulare excelentă. Excelent aspect. Este ieftin în întreținere și întreținere. Aterizare convenabilă. Excelentă calitate salon de piele. Volan foarte confortabil (pentru fanii conducerii active), informații excelente. Un consum redus de benzină (acest element pentru snob-uri).

Prezentare generală de la șofer.

Ați putea fi, de asemenea, interesat de:

Încercați unitățile Audi TT

46 Feedback privind auditul de la proprietari pros and cons audi tt
Vedeți 1 test drive Audi TT →

Oferte auto pe AUTO.RIA

folosit masina pe AUTO.RIA

masini noi pe AUTO.RIA

Apreciați noul design

Vom fi bucuroși să vă cunoaștem dorințele. Acest lucru ne va ajuta să facem pagina mai bună.

mulțumesc pentru feedbackul dvs.!

Opinii despre modelele Audi

Opinii despre Audi TT de ani de zile

Alte servicii

Recenzii după tipul de transport

Recenzii de timbre

Ce altceva să vezi:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: