3 balsamuri de buze colorate care înlocuiesc frumusețea rujului

Design-ul de balsam de buze SPF 25 cu o umbra de Butterstick Lip Treatment de la Kiehl's (1400 ruble) este demn de "Oscar" printre mijloacele pentru buze, dacă a fost acordat. Aici, după toate, un balsam de buze obișnuit, și arată sau apare ca un ruj de calitate superioară, dar numai este mai bine! Carcasă grea și lată, cauciucată, cu capac și șurub. Toate balsamurile anterioare de buze aveau întotdeauna un capac din plastic în geanta mea și aspectul nu era același și încă nu mai trebuia să folosesc dorințele. Aici totul se face cu înțelepciune. Dacă credeam mai devreme că balsamurile mele nu sunt palpabile pe buze, atunci trebuie să-l încercați pe Kiehl, care, după prima aplicare a acestor credințe, se va risipi. În ciuda proprietăților nutritive, consumul este minim, deoarece nu se topește într-un loc cald sau în soare și nu se transformă într-o cremă. Textura stick-ului este într-adevăr foarte delicată și atunci când atingeți cu buzele lasă o acoperire ușoară uleioasă, nu mai mult. Nu merg la conturul buzelor, conferă o tentă roz deschis, dar dacă stratificat, acesta va fi foarte intens, astfel încât să fie atent, și eu pentru prima dată, fără o oglindă a făcut ea „buzele perezatselovannye. Voi adăuga protecția de soare. înseamnă SPF 25, deci luăm cu noi în mări.







3 balsamuri de buze colorate care înlocuiesc frumusețea rujului






Balsamul de la Kiehl va deveni pe plajă.

Nu există nici o entuziasm în ceea ce privește designul, dar aroma și culoarea balsamului Balmy Kiss de la Essence (103 ruble) au fost foarte interesante. Umbra se transformă într-un liliac roz, ușor strălucește buzele, făcându-le mai solide. Dar, cu purtarea prelungită pot fi colectate într-o linie albă, deci se aplică mai atent. Balsam de esență nu este, de asemenea, sensibil pe buze, dar înainte de a mânca este mai bine să-l eliminați, altfel un aditiv de aromă neplăcută sub formă de cremă este oferit pentru tine. Într-un cuvânt, pentru o fotografie în rețelele sociale este destul de bun. dar nu am încredere în buzele mele.

3 balsamuri de buze colorate care înlocuiesc frumusețea rujului

Balsamul din Weleda seamănă cu strălucirea.

La balsamul de buze hidratant (umbra Rose) de la Weleda (680 de ruble), un tub din plastic moale, pe care îl puteți utiliza chiar dacă se află pe fugă. Un astfel de balzamchik se află întotdeauna în buzunar, deoarece nuanța este abia perceptibilă și poate fi aplicată rapid cu o singură mână. Cu toate acestea, senzația de hidratare a buzelor este suficientă pentru aproximativ o oră, atunci există uscăciune și trebuie să repetați aplicația.

Textura balsamului din Weleda este mai mult ca o strălucire decât un balsam. Asta este la fel să strălucească mine, de altfel, mulțumit, ca să găsească o umbră printre machiaj este foarte dificil: este bine să se stabilească pe buze, nu curge în relief de buze, care nu merge la linia albă și încă curteze buzele ei.

3 balsamuri de buze colorate care înlocuiesc frumusețea rujului

Balsamul de la Essence este mai bine să nu se aplice înainte de a mânca (dă un aftertaste neplăcut).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: