15 sfaturi despre cum să vă conduceți viața în ordine, este timpul să trăiți fericit

15 sfaturi despre cum să vă conduceți viața în ordine, este timpul să trăiți fericit
1. Îndepărtați documentele vechi.

Dacă sunteți în nici un fel ca mine, casa ta este presărat cu diferite bucăți de hârtie - tot felul de înregistrări, rețete vechi, trimise la adrese, note de la sine. Scapă de toate astea. Aruncați hârtia în tocător, veți obține această ordine și securitate în casa ta.







2. Mental pregătiți-vă pentru schimbările viitoare, imaginându-vă sinele ideal. Ce admirați cel mai mult? Cum vă vedeți viitorul? Cum vrei să fii? Imaginați-vă ca pe o astfel de persoană.

3. Rețineți că evenimentele neașteptate pot fi bune. După cum a spus odată Dalai Lama: "Adu-ți aminte că nu primești ceea ce ai vrut să primești, uneori se dovedește a fi un dar uimitor de noroc".

4. Întreabă-i pe oamenii pe care îi admiri, cum devin ei în prezent. Întotdeauna am admirat bunicul meu. Înțelegând cum a început să-și conducă afacerea, cum a depășit dificultățile din viața sa și cum și-a îmbunătățit viața, mi-a ajutat să-mi ating propria-i prosperitate.

5. Renunțați la alcool, țigări și alte vicii. Poate că ele sunt pentru tine cârje care distorsionează simțul comun al lumii. Iar banii economisiți la achiziționarea acestor substanțe nocive pot fi folosiți pentru ceva plăcut, de exemplu, într-o excursie.







6. Îndepărtați elementele negative ale vieții voastre. fie că este vorba de oameni sau de lucru pe care nu doriți să faceți. Dacă aveți prieteni care vă deranjează sau vă suprimați, nu este nevoie să mențineți aceste relații mai departe de un sentiment de datorie. Desfaceți astfel de conexiuni și eliminați eșecurile.

7. Începeți fiecare zi de la zero. face o nouă listă de cazuri pentru o ceașcă de cafea de dimineață. O înțelegere clară a ceea ce trebuie să faceți astăzi vă va ajuta să rămâneți în direcția cea bună.

8. Puneti casa in ordine si scapati de toate lucrurile inutile. Nu numai din rețetele vechi, după cum am menționat mai devreme, dar, de asemenea, de tot ceea ce coșul de gunoi, care plasează pe vânzări, depozit de deșeuri, sau pe care le poate da la săraci.

9. Practicați un sistem simplu de stocare a informațiilor personale. Crearea unui cabinet de fișiere simplu și a unui sistem de foldere cu autocolante este ceva care nu necesită un serviciu secretar personal și vă poate face viața mai ușoară când căutați informațiile corecte.

10. Achiziționați produse pentru o săptămână la cel mai convenabil moment. Faceți o listă, buget și cumpărați numai cele mai necesare pentru a economisi timp și bani.

11. Luați un test profesional care vă va ajuta să vă identificați punctele forte. Dacă nu ați dezvoltat o carieră, și nu știi de unde să înceapă pentru a obține mingea rulare, această metodă va fi foarte util pentru a identifica punctele forte și să aleagă direcția corectă.

12. Dacă aveți probleme, consultați-vă cu profesioniștii
Mulți se luptă cu umbrele morții din trecut sau trag o sarcină emoțională grea în spatele lor, ceea ce îi împiedică să meargă înainte. Lucrați cu această sarcină, scapă de ea și mergeți mai departe cu ajutorul profesioniștilor.

13. Efectuați un audit și eliminați medicamentele și alimentele expirate. Când am făcut ultima oară, am găsit totul, de la un sac de condimente de 3 ani până la aspirina de 5 ani.

14. Dezvoltați-vă propria dietă. concentrandu-se pe cereale, legume si fructe. Nutriția adecvată produce un efect extraordinar asupra nivelului general al energiei din organism.







Trimiteți-le prietenilor: