13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

Odată stins automulțumire de faptul că sunteți succesorul de soiuri și la stadiul de tragere pe mânerele de trecut deja, gânduri se ajunge la faptul că este timpul să treacă înțelepciunea și valorile generației următoare.







Aceasta implică, de obicei, insuflarea iubirii pentru artele plastice, întărirea moralei, a culturii și a gândirii matematice excelente (dar nu și a fanatismului). Dar, în afară de toate acestea, cel mai important lucru este că ei au honed „Miller Flip“, și se potrivește cu culoarea lentilelor pentru măști de schi și centura la nivelul instinctelor, în general, copiii trebuie învățați snowboarding.

Sunt tată și sunt foarte mândru că am crescut trei snowboarderi mici. Fiicele mele - 9, 8 și 5 ani - deja călătoresc cu stil, curajos și inteligent ... și știu că trucurile trebuie făcute cu o mică ironie pe față.

Iată ghidul pas cu pas din 13 reguli care îi vor ajuta pe copii să snowboard-ul și să-i aducă în conformitate cu cultul global al snowboarding-ului, practic fără durere și stres.

1. Începeți devreme

Unii chlenogolovye probabil, instructori de schi franceze în timpul boom-ul de snowboard la mijlocul anilor '90, a permis un zvon că copiii trebuie să fie îndeplinite cel puțin opt, astfel încât acestea să poată începe să învețe snoubordig.

2. Uita de tine

Ca părinte, probabil ați aflat deja că nu are sens să încercați să faceți ceea ce doriți doar pentru că, de obicei, se termină cu lacrimi. Acest lucru se extinde acum la viața de snowboard.

Cursurile fierbinți, zăpada adâncă, recoacerea înapoială ar trebui plasate în aceeași cutie, unde se află deja o băutură profundă, euro-tururi spontane și sex ocazional, uneori lipsit de sens și exploziv. Trebuie să vă moderați ambițiile, astfel încât să existe spațiu pentru dezvoltare și plăcere pentru copiii dumneavoastră.

Aceasta înseamnă a vizita stațiunile balneare familiale și schiul lent de cele mai multe ori. Te vei simți mai rău o dată, atunci când te uiți la grupul de prieteni, stinghie pe ascensoare și o să bombardeze pante în zăpadă adâncă, și în acest moment, încercând să pună pe o mască de schi de pe copilul dumneavoastră, și pregătește-te timp de 30 de minute cade pe panta pentru incepatori.

Doar puneți-o cu ea și nu deranjați.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

3. Asigurați-le echipamente reci și corespunzătoare

În primul rând, dacă copilul dvs. arată ridicol, este rău pentru dvs.
În al doilea rând, (și acest lucru nu este mai puțin important), nu contează cât de cald și uscat ești dacă copiii tăi sunt reci și umedi. Împingeți crack-ul de la poarta școlii, furați din cutiile de caritate din casele de îngrijire medicală. Faceți ceea ce doriți să obțineți bani pentru a vă cumpăra copiilor echipamentul de snowboard potrivit.

Văzând cum tinerii mei snowboardiști devin nebuni din cauza mâinilor reci (și patinajul sa terminat la ora 10.30), mi-am dat seama foarte repede că trebuia să-mi petrec manusile de snowboard. și nu le luați pentru 500 de ruble într-un supermarket popular.

Același lucru este valabil și pentru restul. O placă de dimensiune potrivită, cizme confortabile și elemente de fixare care sunt ușor de fixat și îndepărtate - această diferență uriașă care va afecta progresul și bucuria copiilor dvs.

Este suficient doar să vezi cum va veni copilul de la o bordă închiriată, să-și rupă nasul și să-și înfigă panta cu strigăte - iar gândurile încep să se concentreze asupra achiziționării de echipamente decente. Toți copiii mei folosesc tinuta Burton. că nu pot dezaproba (Dragă Jake, vă rog să-mi trimiteți niște produse gratuite).

Și, în final, o cască de snowboard (un lucru evident), tampoane pentru genunchi și brațe - este o necesitate. Durerea copilului dumneavoastră este durerea voastră. Nu vrei durere.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

4. Păstrați-vă forma

Toți sportivii în afara sezonului petrec cel puțin trei luni în sală, unde se violează, facând prese de picioare de 100 kg și întărind mușchii principali cu sesiuni zilnice de yoga.

Dacă nu ați făcut acest lucru, înainte de a avea copii, trebuie să faceți acest program acum, deoarece fizic acum va fi mai scump decât să vă purtați singur.

Veți ridica copilul de la zăpadă de 100-200 ori pe zi. Vei călători foarte mult de-a lungul pantei, foarte mult. Le vei purta pe deal, când se vor plictisi. Le vei duce sus. Le veți pune pe ascensoare și pe ascensor.

În general, trebuie să fii un hibrid de Thor și Mohammed Farh, deci începe să te distrezi cu calea bicicletei.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

5. Zâmbiți-vă echipamentul propriu

Dacă deja călăriți un balansoar în pantofi moi - cel puțin aveți echipamentul potrivit pentru a învăța copii mici.

De-a lungul ultimilor cinci ani, am fost destul de activ de înmuiere bord și cizme mea, atunci când am dat seama că în timp ce eu nu fac eu predau meu unitate special snoubordistok sau rupe munții mari, și totul va fi destul de lent, și totul va trebui să meargă mult.

Daca nu sunt destul de tocilar, ar putea, de asemenea, trebuie să ia în considerare câteva îmbunătățiri, cum ar fi legăturile de snowboard (recomand o vstegivanie rapidă) deoarece trebuie să decoleze și să pună la bord din nou foarte mult - deci este mai bine pentru a face mai puțin dureros posibil.







Plăcile de fibră de carbon sunt încă cu mine, dar eu (și picioarele mele) am descoperit că e mai bine să te flexi, în acele zile când ești ocupat pe pantă cu miracolul de cinci ani.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

6. Umpleți buzunarele și buzunarele copiilor, ciocolată

După cum știți, ciocolata este foarte utilă la o altitudine de 1000 m deasupra nivelului mării.

Este, de asemenea, unul dintre instrumentele cele mai importante pentru discuțiile copiilor (împreună cu anularea abonamentului canal Disney).

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

7. Mutați repede

Evident, primul pas este să-i înveți pe tânărul tău snowboarder obiceiul de alunecare laterală și să înțeleagă cum funcționează marginile plăcii, dar am aflat că momentul cheie vine atunci când se obișnuiesc să accelereze.

Astfel, în a doua sau a treia zi, am început să studieze mișcarea înainte cu viraje, la o viteză normală (cu mine de echitatie paralel, ținându-le înapoi pentru o jachetă, doar în cazul în care captura de margine), și e mai bine decât de învățare un viraj fin la viteză mică .

Capturarea jachetelor (brevet în așteptare) mi-a permis să controlez rândul lor și să-i fac să se obișnuiască cu sculptura - și am constatat că dacă ceva nu merge bine, aș putea să le împiedic mereu să cadă).

Și ceea ce este important, am fost în afara câmpului de vedere, ceea ce le-a permis să se concentreze pe panta (nu asupra mea) și le-a permis, de asemenea, să scape de sentimentul că nu au mers solo și nu au accentuat-o.

Așa cum am subliniat în al patrulea paragraf - vă afectează fizic, în special pe partea inferioară a spatelui, dar cred că aceasta este cea mai eficientă metodă de a le face încrezători și independenți.


13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

8. Evitați zăpada adâncă

Este atât de tentant - dar nu o faceți. Nu treceți sub nicio formă în zăpadă adâncă.

Și asta se va întâmpla:
Veți fi mai mult sau mai puțin entuziasmați și du-te la un separat. Copiii dvs., desigur, vă vor urma (în acest exemplu, cred că deja au dobândit abilități de conducere de bază) și apoi după 10 metri se vor bordi în zăpadă.

Va trebui să urcați 100 de metri în sus pe pantă, la genunchi în zăpadă (probabil aveți un rucsac pe spate, complet înfundat cu gadget-uri pentru copii).

Dacă sunteți norocoși, ei vor fi în viață și vor respira și nu vor fi îngropați pe cap în zăpadă. Tu transpiră atât de mult încât trebuie să strângi stratul de bază, stratul de mijloc și jacheta.

Îi vei sătura pe micuți. O să-i tragi pe pantă. După zece metri, se îngheață din nou în zăpadă și veți repeta procedura în următoarele 40 de minute până când veți ajunge în final.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

9. Cuvântul cheie este comanda. Copiii îți vor testa răbdarea

Dacă sunteți destul de norocoși și soțul dvs. este încă cu dvs., veți avea nevoie de ajutorul lor.

În timpul cursei de snowboard, copiii dvs. vor cere mâini la fiecare 83 de secunde. Cureaua de mască este prea strânsă, prea slăbită. Casca este mâncărime. E prea cald. E prea rece. Cizmele sunt strânse.

Ei vor fugi, vor sări în zăpadă, vor sculpta un om de zăpadă, apoi se vor înmuia pe piele. Nu vor manca clatite de ciocolata pe care tocmai le-au ordonat. Reshat că doresc să schieze.

Va fi pe tot parcursul zilei, în fiecare zi, timp de 18 ani. Dacă aveți unul sau mai mulți copii pe adult și încep să fie isterici - cumpărați doar căști bune, tăiați Rage Against the Machine la volum maxim și ignorați-le.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

10. Feriți-vă de capetele înclinate

Chiar dacă a fost un fel de respectabil de tip pe schiuri, care splyusnul cel mai mic copil meu la momentul weekend-ul trecut, cel mai mare și un real pericol pentru copii vine de la germinativ, subchikov vesel -tineydzherov schi.

Tot ce pot spune este că, dacă vedeți niște adolescenți schi pe pârtia - apuca imediat toți copiii și glisați-le într-un loc sigur (la discreția sa) și nu se mișca până când vor călători.

Inima mi sa oprit când un adolescent cu vârsta de 14 ani, cu părul, a alergat pe schiurile fiicei mele de 5 ani, la o viteză de aproximativ 60 de kilometri pe oră.

Singura modalitate de a rezolva această problemă este de a preda rapid snowboarding copiilor lor, astfel încât acestea să patina mai repede decât ei fac.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

11. Concentrați-vă pe divertisment

Cel mai probabil, copiii dvs. nu vor fi următorii Sean White sau Victor Wilde.

Obiectivul dvs. nu ar trebui să fie acela de a le ridica pe podiumul Jocurilor X înainte de împlinirea a 16 ani, dar asigurați-vă că înțeleg că snowboardingul este un timp distractiv cu familia. Acesta este cel mai bun dar pe care le puteți oferi ei și dumneavoastră.

Nu mi-e rușine să recunosc că am tăiat piesa albastră cu cele trei fetițe ale mele și nu m-am gândit că petrec timpul fără a mă alipi cu prietenii mei. Acum înțeleg ce am dobândit.

Desigur, veți pierde răbdarea când se vor întoarce greșit sau se vor afla într-o grămadă pe un deal, dar dacă copiii dvs. sunt în căutarea fericirii - viața voastră va deveni infinit mai bogată.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

12. Obțineți un agent sau un avocat

Dacă copiii dvs. sunt mai talentați decât dumneavoastră și credeți că vor participa la jocurile X - trebuie să vă înregistrați imaginea ca marcă comercială și să obțineți agentul fără întârziere.

Nu mai sunt excursii de două săptămâni la Elbrus într-o barcă închiriată în 25 de piețe. Vei relaxa în vile de lux din Alpi, iar Ken Block va invita personal să joace un joc de ping-pong.

Nimeni nu este interzis să viseze.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar

13. Dați-le lecții cu cineva care știe ce fac

Asigurați-vă că copiii petrec puțin timp cu cineva care știe ce fac.

Este necesar să se găsească un instructor care îi învață pe copii snowboarding de toate formele, dimensiunile și nivelurile de calificare, în special în primele etape ale snowboarding lor de predare.

Instructorii nu își pierd răbdarea ca tine, nu se supără de fiecare dată când își văd propriile neajunsuri în copilul lor și cunosc cele mai bune tehnici și modalități de a încuraja progresul lor în ritmul potrivit.

Dar, mai important - ei vă vor da câteva ore gratuite pentru cursa normală cu soția sa, soțul sau prietenii. Și nu uitați cum a fost când erați copil.

13 Reguli pentru predarea copiilor un snowboard - un snowboard și un nou portal școlar







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: