10 Filme care mi-au schimbat viața

10 loc. Pe ac

Un film extraordinar despre dependenții scoțieni din anii '80. Este foarte atrăgătoare că ei nu încearcă să arate pe cei care au căzut în fund, doar personajele principale ale imaginii în felul lor încearcă să iasă din ghearele unei societăți stereotipe. Dar, în același timp, regizorul nu propagă droguri, fără să uită să picteze colorat despre toate capcanele acestei căi. Danny Boyle a arătat totul ca atare, lăsând privitorului posibilitatea de a-și alege propria alegere. Și a condus filmul cu o piesă de nisip uimită!








9 loc. Ziua Groundhog

Un film strălucitor! Este foarte ușor să te uiți, literalmente într-o singură suflare, este plină de o mulțime de umor și situații comice, în timp ce poartă o încărcătură semantică puternică la alegerea noastră - să trăim a doua zi ca cea anterioară sau să facem această lume mai bună.


8 loc. dogmă

În acest film, Kevin Smith a lovit pur și simplu prin gândirea sa neconvențională, devenind unul dintre regizorii mei preferați. Impresionează cu câtă ușurință și ușurință a trecut pe subiecte atât de serioase, cum ar fi discriminarea rasială. Și ne-a prezentat, de asemenea, o viziune complet nouă, unică asupra religiei. Nu există nimic asemănător cu această imagine și cred că nu va exista niciodată o adevărată capodoperă!


7 loc. Hărți, bani și două trunchiuri


6 loc. Întotdeauna spuneți DA

Acest film ma făcut să mă gândesc la modul în care o parte din noi spun "nu", doar ca să nu ne deranjeze sau pentru că suntem leneși. Și de fiecare dată, pierdem niște oportunități, lăsând viața să treacă singură. Acest film ma schimbat într-adevăr, am devenit mult mai deschis pentru sugestii și idei neobișnuite, așa că merită un loc în clasamentul meu. În ciuda unei încărcări semantice grave, este filmată foarte ușor și plină de umor excelent, iar acest lucru, așa cum ați observat deja, este tipul meu preferat de filme.


5 loc. întoarcere


4 loc. Fight Club



3 loc. Calea 60

O altă imagine care mi-a schimbat cu adevărat punctele de vedere asupra unor lucruri. Prin film există multe gânduri adânci, de exemplu, despre cât de multe minciuni se află în jurul nostru. Și, de asemenea, că în orice situație cu două variante posibile de dezvoltare a evenimentelor, există întotdeauna o treime și dacă veți învăța să o vedeți, viața se va schimba. Aici, tema relației dintre copii și părinți este dezvoltată destul de adânc. În același timp, acesta este, din nou, un film foarte simplu și amabil. Uite, poate ți-ar schimba și viața.


2 loc. Forrest Gump

În opinia mea, acest lucru este cu o marjă mare cea mai bună drama făcută vreodată în istoria cinematografiei. Un film despre o persoană uimitoare. Forrest Gump sa născut cu o mică înclinație mentală, al lui Aikyu 85, cu o rată minimă de 90, motiv pentru care toată copilăria a trebuit să îndure umilința și ridiculizarea colegilor săi. Dar acest lucru nu la schimbat deloc, el vede bine în tot ceea ce îl înconjoară și răspunde și la lume în același mod. El vede oamenilor ceea ce ei nu văd nici măcar în sine și nu este nimic mai sincer în dragostea lui și mai de încredere decât devotamentul lui. Aceasta este într-adevăr o imagine uimitoare, care nu va lăsa pe nimeni indiferent.








1 loc. matrice

Ei bine, am ajuns la cei mai iubiți din filmul meu despre cele două mii pe care le-am văzut vreodată. Pentru unii, această alegere poate parea contradictorie, dar consider Matricea drept adevărata coroană a creației fraților Wachowski. Acest film m-am uitat de cel puțin 10 ori și sunt sigur că mă voi uita mai mult. Dialogurile lor, fiecare cuvânt din care este literalmente imbibat cu cea mai profundă semnificație, pe fundalul acestor peisaje, creează o atmosferă absolut de neconceput. Numai scena primei întâlniri a lui Morfius cu Neo merită. Și cât de elegant în stilul de film se potrivesc kung fu! Sincer vorbind despre acest film, aș putea scrie o revizuire a paginilor la 40 de ani, dar, din păcate, formatul postului nu are acest lucru. Dacă dintr-o dată cineva nu a văzut, uitați-vă și încercați să înțelegeți acest film. Matricea nu este un film de acțiune! Cine nu ar spune, dar principala caracteristică a filmului este complet diferită, dacă înțelegeți, simțiți, intrați în atmosfera filmului, vă va oferi o plăcere fantastică!

4 loc. Imperiul subteran
3 loc. Sherlock

Adaptarea lucrărilor clasice despre Sherlock în zilele noastre. Apropo, și cu un buget serios. Sa dovedit cu adevărat foarte greu, iar tipul care la jucat pe Sherlock, în general, este dincolo de laudă. Din păcate, în primul sezon doar 3 serii.


2 loc. Teoria minciunilor

Această serie are un mic dezavantaj - monotonia seriei. Accentul este aproape întotdeauna la aceiași oameni și rezolvă aceeași problemă - ei citesc minciuni despre microexpresiile persoanelor și despre limbajul corpului. Cineva se poate plictisi după 5 episoade, iar cineva se va uita la toate cele 3 sezoane. Personal, personajul principal, Cal Lightman, interpretat de Tim Roth, a fost atât de lovit de carisma sa, încât am privit întreaga serie cu mare plăcere. Da, și unele dintre tehnicile sale chiar încearcă să se aplice în viață, cu adevărat succes adevărat. De altfel, în sezonul 3, într-o singură scenă, el a jucat joc subteran la rate ridicate, kolil 2 previzualizare cu un nucleu puternic și râul deschis OPA cacealma de J-hi))) Tipul microexpresii sale se confruntă cu flop, turn și river, el a citit-o.


1 loc. evadare

Dar aceasta este cea mai exemplară serie în opinia mea. Este absolut totul. Masa de personaje carismatice, o acțiune constantă, care atinge și face vizionarea o serie de o serie, schimbarea caracterele caractere (dragoste în seria), schimbarea locului de acțiune (începând de la al 2-lea sezon), apariția unor noi personaje, unele dintre care rămân în seria pentru o lungă perioadă de timp, și constanta principală este imprevizibilitatea. Am decis să amintesc seara, înainte de a merge la culcare, pentru a vedea o serie de pilot, și ca rezultat se uita 16 piese într-o singură înghițitură, pur și simplu nu m-am putut rupe) am foarte recomanda pentru toată lumea! (în perioada NovaFilm).


Aș dori, de asemenea, să profit de ocazia de a-mi exprima pe scurt părerea despre evenimentele senzaționale din jurul camerelor de poker.

Sunt sigur că ei s-au gândit la un astfel de scenariu cu mult timp în urmă, iar planul de acțiune este gata. Chiar pierde o treime din jucători, această afacere pentru ei va rămâne super-profitabile, iar brandurile sunt raspiareny pentru întreaga lume. Nimeni nu va lăsa o astfel de afacere să treacă de coadă, iar Panama nu va fugi. Stelele vor rămâne în continuare cea mai mare cameră din lume, vor câștiga doar 500 de lămâi pe lună, dar 350. FTP-urile nu se vor pierde. În orice caz, software-ul pentru aceste două camere are 2 capete deasupra tuturor celorlalte. Și dacă pokerul din Statele Unite este legalizat, sunt sigur că începătorii cu ftp vor găsi o modalitate de a reveni. Ei vor plăti o amendă sau vor găsi o lacună legală. Deși eu nu susțin că pentru a pune br pe concluzia acum inutil nu va (am pus), dar care îngroapă poker online este doar absurd. La mese este plin de oameni și, împreună cu peștele american, am "pierdut" registrele americane, astfel încât întregul câmp, dacă este, nu este la fel de puternic cum cred mulți.

Vedeți un film bun și tot norocul la mese!

P.S. Dacă ți-a plăcut postul, nu regreți semnul plus, aș vrea să citesc mai mulți oameni, am încercat!

Îți place postul? Mai multe detalii despre noutățile din industria cinematografică pot fi găsite aici.

10 Filme care mi-au schimbat viața

Bonus Pokeroff

10 Filme care mi-au schimbat viața







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: