Scop: Torres, 16, 70, Moise, 32 de ani, Natho, 41 de ani,

Chelsea: Cech, Aspilikueta, David Louis, Terry, Bertrand, Ramirez, Lampard, Victor Moses (Azar, 65), Mata, Benayoun (Marin, 82), Torres.

Rubin: Rizhikov, Kaleshin, Navas, Sharon, Ansaldi, Kuzimin (Kasai, 82), Pablo Orbaiz, Nath, R. Yeremenko Karadeniz, Dyadyun (Rondon, 45)

Avertisment: Terry, 40, Benayoun, 77, Orbays, 87, Marin, 90 + 2

90 + 2 'Meciul sa încheiat! Ne vedem curând!

90 + 2 "Marin a câștigat galben la Kasaev.

90 + 2 "" Chelsea "deține mingea sub controlul său. Kazan arata obosit, deoarece mișcarea "albastră" arăta mult mai bine.

90 'În minutul 2, arbitrul a fost adăugat la acest meci.

88 'Ansaldi a încercat să înscrie din nou în minți în echipa gazdă. mingea intră în piciorul apărătorului "Chelsea" și se duce în spatele marginii.

87 'Orbays a primit un cartonaș insuficient pentru o lovitură dificilă în centrul terenului.

86 "Fresh Marin, Oscar și Marin pe flancul stâng au jucat mingea, dar să dau seama de trei proaspete nu a putut.

84 'Ce trecere a dat Lampard în afara piciorului pe flancul drept al Marina! Germanul captează mingea și dă trecerea înapoi.

82 "Kuzmin părăsește terenul, iar Kasayev în locul lui și, de asemenea, un înlocuitor în fruntea" Chelsea "Benayoun - Marin a ieșit.

79 'Azar a marcat o viteza buna, dar nu a fost surprins de aparatorii "Rubin"

78 "Mata și-a scos fără manevră mănușile și a continuat să-l înlocuiască. Oscar este, de asemenea, capabil să consolideze jocul.

77 'Benayoun a primit un cartonaș pentru un loc de apropiere în apropiere de Ansaldi.

75 'Chelsea deține mingea, dar fără să meargă înainte. "Blue" cred serios că scorul de 3: 1 îi poate garanta un bilet la semifinalele Ligii Europei. Naiv.

73 'Ansaldi de la flancul stâng a făcut prea mult spre transferat. Mingea a zburat de pe teren.

72 "Nici nu-ți amintești când Ruby a ratat atât de mult.

72 "Cine este omul care se ascunde pe o mască neagră și scor goluri? Cineva a schimbat, evident, Torres. Torresul nostru scoruri mai puțin

71 'Chelsea mărește din nou diferența în scor la două goluri. Torres a dat balonul pe stânga. Juan Mata sa aflat pe flanc și a făcut un transfer în suprafața de pedeapsă. Torres a trimis mingea în corner pentru Ryzhikov.

69 'David Luiz arde mingea în afara terenului. Penalitate în favoarea lui Rubin.

68 "Nu sa întâmplat ca Azar să intre ușor în penalizare" Ruby ", iar Moses sa dovedit.

66 'Juan Mata de la colțul terenului a executat în plasă intenția echipei adverse. Ryzhikov sa dus la minge, dar sa oprit. ezitant juca outs al portarului, "Ruby", și Cech, sincer, nu strălucește astăzi. Apărătorii "Rubin" bat mingea.

64 'Un contraatac al echipei a fost "Ruby"! Totul sa încheiat cu lovitura lui Rondon din fundul penaltyului! Cech ia mingea în mână.

63 'Kazan a luat un timp de așteptare. "Ruby" rotește mingea în mijlocul terenului fără prea mult timp

62 'Karadeniz a încercat să înscrie din faza gazdelor din flancul stâng, dar mingea cade în fundașul lui "Chelsea".

62 'Jocul a fost deschis, echipa a fost fericită. Moses, pe flancul drept, a încercat să organizeze un atac rapid al echipei sale, dar a fost întâmpinat de apărătorii "Rubin".

61 'Torres a lovit o lovitură din cauza pedepsei, dar a ajuns la Sharonov.

60 'A jucat cu siguranță "Ruby" în a doua jumătate. Accelerat jocul, care nu poate, dar vă rugăm să ventilator.

58 'Karadeniz a dat public lui Ansaldi. Arbitrul argentinian a făcut transferul la postul îndepărtat, dar mingea trece peste Rondona și se află pe flancul opus.

57 'Natho a dat o unghiulară, Cech la ieșire a bătut mingea în spatele lui Sharonov, de unde mingea sa bătut lângă poartă. Un Cech puțin norocos.

56 'Karadeniz a încercat să bată prima linie a lui David Louis, dar nu funcționează, dar va exista un colț în favoarea "Rubin".

55 "Ruby" a simțit că "Chelsea" și-a slăbit gripul și acum încearcă să-și organizeze atacul.

54 „Cât de ușor sunt jucătorii,«Chelsea», a mai multor rivali, acum Moise pare să fie nici trucuri nu sunt stabilite, dar foarte ușor a intrat în suprafața de pedeapsă a oaspeților, deși sa întâlnit doar trei jucători ai echipei Kazan.

53 'Natho din centrul terenului a făcut un transfer excelent în diagonală la Karadeniz, dar foarte puțin timp pentru minge.

52 'Juan Mata de la colțul terenului a trimis mingea în careul adversarilor. Capul lui Aspilikueta bate pe poartă, mingea cade în fundașul "Rubin".

51 'Benayoun a lovit cu capul după o pasă venită din flanc. A fost foarte inexactă.

50 'Un alt punct a fost la "Chelsea"! În turbulență, mingea a sărit la Mate, care a lovit în colțul îndepărtat, a salvat Ryzhikov!

48 'Torres sa ridicat la jumătatea terenului echipei Kazan. Penalty grevează "Chelsea".

47 '"Chelsea" de la începutul celei de-a doua jumătăți ia mingea sub control, ceea ce era destul de așteptat. Scorul 2: 1 este mai mult în favoarea "Rubin", deoarece golurile marcate în câmpul altcuiva sunt evaluate pentru două.

46 'Dyadyun nu a intrat în a doua repriză. A apărut un alt atacant curat pe teren

46 'A doua repriză a început. Să continuăm să urmărim jocul!

45 + 1 "Fluierul se joacă în pauză! Meciul se termină 2-1

45 'Minutul a fost adăugat de arbitru.

45 'Ansaldi de pe stânga sa deplasat spre adversar și a lovit poarta. Mingea zboară de țintă.

44 "Tăcerea grave la stadionul" Stamford Bridge ". "Albastru" sunt într-un șoc ușor de la obiectiv. Kazan ar trebui să fie înscris încă o dată în prima repriză. Londrații nu arată nimic deosebit.

43 'Scopul vestiar - este întotdeauna bun. Și dacă scopul este, de asemenea, pe câmpul altcuiva, atunci este de două ori mai plăcut.

42 'Torres de la flancul stâng a făcut schimbat la post. El a jucat bine în apărarea Orbais, lovind mingea din zona de pedeapsă. pe piesele de selecție "Ruby".

41 'ГОООООЛЛЛ. Natho a realizat cu siguranță o pedeapsă

Dar acesta este un mare succes! Ansaldi a lovit din zona de pedeapsă, mingea a căzut în mâna lui Terry - o penalizare.

39 'Roman Eremenko de la o bataie lungă la poarta, "Chelsea". Mingea zboară de țintă.

38 '"Ruby" încearcă să-și găsească jocul. Începutul întâlnirii pentru oaspeți a fost descurajator. Kazan după al doilea gol a început să acționeze mai îndrăzneț.

37 'Natho de la colțul terenului a făcut pe transfer spre centrul portarului. Capul lui Navas a lovit mingea la postul de la poartă, dar mingea nu ajunge la Sharonov. Apărătorii "lui Chelsea" iau mingea.

36 'Dyadyun sa întors pe teren și a câștigat un corner pentru echipa sa.

35 'Natho de la colțul terenului a făcut transferul la postul apropiat. Torres face mingea. Pe piesa de selecție Kazan.

34 "Dyadyun se află pe gazon după o ciocnire cu Cehia. Este nevoie de ajutorul medicilor. Jocul este oprit.

33 'După o trecere din flanc, Moses a lovit în corner și Ryzhikov într-un salt a lovit mingea. Cu toate acestea, gazdele au câștigat selecția, Mata a aruncat mingea lui Moses, care la a doua încercare de la piciorul împușcat în colțul porții!

31 "Ruby" a avut loc un atac de poziție prelungită. Acest atac nu a fost bun pentru Kazan

30 'David Luiz este forțat să atace poloivnele oaspeților pentru a elimina atacul echipei Kazan

29 'David Luiz de pe flancul drept a făcut un transfer în zona de 11 metri. Apărătorii "Rubin" se descurcă cu transferul.

28 "Încercarea de" rubin "ia mingea sub controlul său. Cel puțin scopul ar trebui să fie marcat de Kazan pentru a reveni la șansele de a ajunge la semifinalele Ligii Europa.

25 "Cu" Ruby "ceva nu este corect. În apărare, kazanienii nu sunt așa de linți ca de obicei. Îngrijorat pentru clubul rus. Lăsați jucătoarea să joace în propriul teren de pedeapsă.

24 "Natho de la o distanță lungă a decis să treacă prin poarta," Chelsea ". Mingea zboară pe ținta, dar Cech nu face astfel de lovituri.

23 'Torres joacă astăzi superb. Peste tot are timp să atace, "Chelsea"

22 'Un alt moment cu gazdele. Bertrand în penalty a bătut deja Ryzhikov, dar la poarta portarul a fost asigurat de Cesar Navas.

21 "Nath nimeni nu a intervenit pentru a rupe prin poarta, el a tras cu putere, Cech s-au confruntat cu prima amenințare.

19 "Torres de pe partea dreaptă a învins apărătorul," Ruby ", a intrat în zona de pedeapsă, dar aici a fost întâlnit de alții.

18 Roman Eremenko a lovit la poarta Cech. Mingea de la fundașul "Chelsea zboară în mâinile portarului.

16 'Echipa gazdă a deschis un contraatac! 1-0 Kazan a jucat la portar. Ryzhikov a lovit mingea din propria suprafață de pedeapsă. La selecție a jucat "albastru". David Louis din adâncul câmpului a făcut un transfer la linia portarului "Rubin". Torres, într-o singură atingere, a încercat să pătrundă, nu a reușit, iar după terminarea a trimis mingea în plasă

Ruby a încercat să atace pe flancul drept, dar nu a reușit. O mulțime de căsătorie în Kazan în programe.

13 'Torres a primit mingea pe raza suprafeței de pedeapsă a adversarului, a părăsit Sharonov și a lovit fundul golului, "Rubin". mingea trece țintă.

11 "Mata a intrat în zona de pedeapsă, a învins trei jucători," Rubin ", și a împușcat în centrul zonei de pedeapsă. Apărătorii oaspeților au lovit balonul.

9 'Torres a primit mingea în suprafața de pedeapsă, "Rubin", sa îndreptat spre flanc, de-a lungul defensivei apărute, și a dat trecerea înapoi.

8 'Ansaldi de pe stânga sa zărit în coltul suprafeței de pedeapsă a adversarului și a lovit la colțul din partea laterală. mingea zboară de țintă.

7 "Un start foarte calm la meci, dar nimeni nu se aștepta de la această întâlnire un număr mare de goluri. "Ruby" a ajuns în acest stadiu grație fotbalului prudent, ar fi o nebunie de el să refuze.

6 'Moses, pe flancul stâng, a scos backswing-ul fundașului și a făcut transferul spre centrul penalty-ului "Ruby". Ramirez în atac a încălcat regulile. Penalitate în favoarea echipei Kazan.

5 'Benayoun pe flancul stâng, rănit Kalenshnaya și a intrat în zona de pedeapsă, unde a fost întâlnit de către apărătorii "Rubin"

3 „Benayoun dornici de pe partea dreaptă a suprafeței de pedeapsă,«Rubin», dar Kazan a jucat mare împotriva apărătorilor mijlocașul«Chelsea», luat de la el mingea.

2 "Gazdele de astăzi joacă în uniforme albastre, iar oaspeții se află în visiniu. Poarta lui Petr Cech pe imaginea TV este pe dreapta, iar rama lui Serghei Ryzhikov este la stânga.

- Fluierul de pornire suna. Meciul a început!