80 Gânduri care poartă puterea, creu

80 Gânduri care poartă puterea, creu

Mulți dintre noi au un obicei de gândire negativă și nu ne dăm seama de daunele pe care le provoacă noi înșine.

Prin urmare, citind oricare dintre aceste afirmații în fiecare zi, tot ceea ce este descris în ele va fi atras în viață în mod necesar!





Principalul lucru este să credem în ceea ce spunem și să ne gândim la ceea ce spunem.

Vindecarea mea are deja loc

Dorința mea de a ierta începe procesul vindecării mele. Permit iubirea inimii mele să spele, să curețe și să vindece fiecare parte a corpului meu. Știu că sunt vrednic de vindecare.







Am încredere în înțelepciunea mea interioară

Când sunt angajat în afacerile de zi cu zi, ascult vocea mea interioară. Intuiția mea este întotdeauna de partea mea. Am încredere în ea, ea este întotdeauna în mine. Sunt calm (calm).

Sunt gata să iert

Iertarea mea și a altor oameni mă eliberează din trecut. Iertarea este soluția la aproape toate problemele. Iertarea este darul meu pentru mine. Iartă și mă eliberez.

Sunt profund mulțumit de tot ce fac

Fiecare moment al zilei este special pentru mine, pe măsură ce urmează instinctul meu superior și ascult inima mea. Sunt calm în lumea mea și afacerile mele.

Am încredere în curentul vieții

Viața curge liniștit și ritmic, iar eu, partea ei. Viața mă susține și mă aduce doar o experiență bună și pozitivă. Cred că fluxul vieții mă va aduce cel mai mare bine.

Puterea este întotdeauna concentrată în momentul prezent

Trecutul este uitat și nu are putere asupra mea. Pot să devin liber (gratuit) chiar în acest moment. Gândurile de azi îmi creează viitorul. Controlez totul și îmi recapăt puterea. Sunt calm și liber.

Vreau să mă schimb

Vreau să scap de vechile credințe negative. Ceea ce mă blochează este doar un gând. Noile mele gânduri sunt pozitive și creative.

Fiecare gând îmi creează viitorul

Universul susține pe deplin orice gând pe care îl aleg și pe care îl cred. Am o gamă nelimitată de gânduri. Eu aleg echilibrul, armonia și pacea și le exprim în viața mea.

Fără reproșuri

Sunt liber de dorința de a da vina pe oricine, inclusiv pe mine însumi. Cu toții încercăm să folosim cunoștințele, înțelegerea și cunoștințele noastre.

Am renunțat la toate așteptările

Îl înot în viață cu ușurință și cu dragoste. Mă iubesc. Știu că la fiecare întoarcere a vieții mă așteaptă numai bine.

Viața mea este o oglindă

Oamenii din viața mea sunt într-adevăr reflecția mea. Acest lucru îmi dă posibilitatea să mă dezvoltăm și să ne schimbăm.

Sunt un prieten sensibil

Sunt îndreptată spre gândurile și sentimentele altora. Îți dau sfaturi și sprijin prietenilor mei atunci când au nevoie de ea și ascultă cu dragoste când e potrivit.

Libertatea este dreptul meu divin

Sunt liber în gândirea mea și pot alege numai gânduri bune. Mă ridic peste limitele trecutului și câștig libertatea. Acum devin tot ce am fost creat.

Îmi pierd toate temerile și îndoielile

Acum, alegerea mea este să mă eliberez de toate temerile și îndoielile distructive. Mă accept și creez pace în sufletul și inima mea. Sunt iubit (iubit) și protejat (protejat).

Mintea divină mă îndrumă

Toată ziua mă ajută să fac alegeri. Mintea divină mă însoțește constant în atingerea scopurilor mele. Sunt calm (calm).

Îmi place viața

Dreptul meu inalienabil de la naștere este să trăiesc pe deplin și liber. Dau viață exact ceea ce vreau din viață. Mă bucur că trăiesc. Îmi place viața!

Îmi iubesc trupul

Creez pace în sufletul meu, iar corpul meu îmi reflectă pacea minții mele sub forma unei sănătăți impecabile.

Fiecare parte a experienței mele devin o oportunitate

Fiecare problemă are o soluție. Toată experiența mea îmi dă șansa de a învăța și de a crește. Sunt calm (calm).

Sunt calm (calm)

Pacea și armonia divină mă înconjoară și locuiesc în mine. Simt toleranță, simpatie și iubire pentru toți oamenii, inclusiv pentru mine.

Sunt vrednic de iubire

Nu trebuie să încerc să câștig dragoste. Sunt demn (de dragoste) pentru că eu există. Oamenii din jurul meu reflectă propria iubire de sine.

Gândurile mele sunt creative

Eu spun "Du-te!" Orice gând negativ care vine în creierul meu. Nici un om, nici un loc, niciun lucru nu are putere asupra mea, căci eu sunt singurul creator al gândurilor mele. Eu creez realitatea mea și tot ce este în ea.

Eu trăiesc în pace cu vârsta mea

Fiecare epocă are propriile plăceri și experiențe speciale. Vârsta mea este întotdeauna perfectă pentru acest loc în viața mea.

Trecutul a dispărut pentru totdeauna

Este o zi nouă. O zi în care nu am mai trăit (trăit) înainte. Stau în prezent și mă bucur de fiecare clipă.

Nu țin pe nimeni lângă mine

Am lăsat pe alții să experimenteze ceea ce contează pentru ei și sunt liber să creez ceea ce contează pentru mine.

Îmi văd părinții ca niște copii mici care au nevoie de iubire

Simt cu copilăria părinților mei. Acum știu: le-am ales, pentru că erau perfecți pentru ceea ce ar fi trebuit să învăț (era). I iartă și le eliberez, și mă eliberez (eu însumi).

Casa mea este un refugiu liniștit

Îmi binecuvântez casa cu dragoste. Îmi aduc dragoste la fiecare colț, iar casa mea răspunde cu iubire cu căldură și comoditate. Mă simt bine și pașnică aici.

Când spun "da" vieții, viața îmi spune și "da"

Viața reflectă orice gând despre mine. În timp ce păstrez gândirea pozitivă, viața îmi dă o experiență bună.

Destul de suficient pentru toată lumea, inclusiv pentru mine

Oceanul Vieții este abundent și generos. Toate nevoile și dorințele mele sunt îndeplinite înainte să pot cere. Bine vine la mine de pretutindeni, de la toată lumea și de la tot.

Munca mea ma satisface complet

Astăzi dau toate abilitățile mele la ceea ce fac, pentru că înțeleg: când o experiență este finalizată, sunt condusă la o realizare și mai mare a capacităților mele și o nouă experiență utilă.

Viitorul meu este frumos

Acum trăiesc în iubire fără margini, lumină și bucurie. Totul este bine în lumea mea.

Deschid uși noi la viață

Sunt fericit cu ceea ce am și știu că am întotdeauna o nouă experiență înainte de mine. Îl întâlnesc pe cel nou cu brațele deschise. Cred că viața este minunată.

Declar puterea mea și cu dragostea creez propria mea realitate

Vă rog să-mi dați mai multă înțelegere pentru a-mi construi conștient și iubitor lumea și experiența mea.

Acum îmi creez o nouă lucrare minunată

Sunt complet deschis și receptiv la o poziție minunată nouă. Pot să-mi folosesc talentele și creativitatea, să lucrez într-un loc minunat, cu oameni și pentru oamenii pe care îi iubesc. Voi câștiga bani buni.

Tot ce ating, are succes

Acum mi-am stabilit o nouă înțelegere a succesului. Știu că reușesc să obțin succesul, iar succesul meu va fi așa cum îmi imaginez. Intru în Cercul câștigătorilor. Oportunități strălucitoare mi se deschid pretutindeni. Îmi atrag prosperitatea în toate sferele vieții mele.

Sunt deschis și receptiv la noi moduri de venit

Acum primesc beneficiile mele din sursele așteptate și neașteptate. Sunt o ființă infinită, luând dintr-o sursă nelimitată moduri nelimitate. Sunt fericit dincolo de visele mele cele mai sălbatice.

Mă merit cel mai bun și accept acest lucru acum.

Gândurile și sentimentele mele îmi dau tot ce am nevoie pentru a mă bucura de viață, plină de iubire și de succes. Mă merit toate binecuvântările pentru că m-am născut (născut) în lumină. Îți revendic binecuvântările.

Viața este simplă și ușoară

Tot ce trebuie să știu în orice moment este deschis pentru mine. Cred în mine și cred în Viață. Totul este deja bun.

Sunt pe deplin în conformitate cu orice situație

Formez un singur întreg cu energia și înțelepciunea universului. Desenez această energie și îmi este ușor să mă protejez.

Îmi iubesc mesajele din trupul meu cu dragoste

Trupul meu lucrează întotdeauna pentru a obține o sănătate optimă. Corpul meu vrea să fie nevătămat și sănătos. Lucrez cu el și devin sănătos, puternic și perfect.

Îmi exprim creativitatea

Talentele mele unice și abilitățile creative îmi permează și mă exprim în modul cel mai uimitor. Abilitățile mele creative găsesc întotdeauna aplicații.

Sunt în proces de schimbare pozitivă

Mă deschid în cele mai uimitoare moduri. Doar bune pot veni la mine. Acum, radesc sănătatea, fericirea, prosperitatea și liniștea minții.

Îmi accept unicitatea

Nu există nici o concurență și nici o comparație, pentru că suntem cu toții diferită și creată pentru a fi diferită. Sunt special (special) și uimitor (uimitor). Mă iubesc.

Toate relațiile mele cu alte persoane sunt armonioase

Întotdeauna în jurul meu, văd doar armonie. Eu contribuie cu ușurință la armonie pe care o doresc. Viața mea este bucurie.

Nu mi-e teamă să mă uit în mine.

Trecând prin vălul de opinii și credințe ale altor oameni, văd în mine o ființă magnifică - înțeleaptă și frumoasă. Îmi place ceea ce văd în mine însumi.

Simt iubire peste tot

Dragostea este pretutindeni și iubesc și sunt iubit (iubit). Oamenii îndrăgostiți își umple viața și descopăr cât de ușor este să-ți exprimi dragostea față de ceilalți.

Iubirea altora este ușoară când îmi place și mă accept

Inima mea este deschisă. Mi-am lăsat iubirea să curgă liber. Mă iubesc. Îmi plac alte persoane, iar alți oameni mă iubesc.

Sunt frumoasă și toată lumea mă iubește

Radiază aprobarea și sunt iubită de alți oameni. Dragostea îmi înconjoară și mă protejează.

Îmi place și mă aprob

Sunt de acord cu tot ceea ce fac. Sunt destul de bun (așa), ce (ce) sunt. Îmi exprim opinia. Îți cer ceea ce vreau. Îmi exprim puterea.

Pot lua decizii

Am încredere în înțelepciunea mea interioară și pot lua cu ușurință decizii.

Întotdeauna în siguranță în timp ce călătoriți

Indiferent de modul de transport pe care îl aleg (am ales), sunt complet sigur.

Nivelul înțelegerii mele crește în mod constant

În fiecare zi îmi cer elevului meu mai mare să-mi dau capacitatea de a înțelege mai profund viața și de a mă ridica deasupra opiniilor și prejudecăților.

Acum accept soțul perfect (soția)

Iubirea divină mă conduce acum într-o relație plină de iubire cu soțul (perfect) și ajutându-i să-i păstrez.

Securitatea îmi aparține acum și pentru totdeauna

Tot ceea ce am și ceea ce sunt eu sunt protejate și în siguranță. Locuiesc într-o lume sigură.

Acum este procesul de vindecare a lumii

În fiecare zi îmi imaginez că lumea noastră este calmă, întreagă și vindecată. Văd fiecare persoană bine hrănită, îmbrăcată și dotată cu carcasă.

Îmi iubesc familia

Am o familie iubitoare, armonioasă, fericită și sănătoasă și noi toți ne înțelegem perfect.

Copiii mei sunt protejați divin

Intelepciunea divina ține în fiecare dintre copiii mei și ei sunt fericiți și protejați oriunde se duc.

Îmi iubesc toate creaturile lui Dumnezeu - animale mari și mici

Trăiesc cu ușurință și cu iubire toate ființele vii și știu că sunt vrednice de dragostea și protecția noastră.

Îmi place nasul copilului meu cu dragoste

Miracolul procreării este un proces normal, natural, și îl împart cu ușurință, fără tensiune cu dragoste.

Îmi iubesc copilul

Copilul meu și cu mine suntem conectați unul cu altul prin legăturile de dragoste, fericire și pace. Suntem o familie fericită.

Corpul meu este flexibil

Vindecă energia în mod constant prin fiecare organ, articulație și cușcă din corpul meu. Mă mișc liber și fără efort.

În mod constant îmi măresc cunoștințele despre mine, despre trupul meu și despre viața mea. Conștientizarea îmi dă puterea de a-mi asuma responsabilitatea pentru mine.

Îmi place exercițiile fizice

Exercițiile fizice mă ajută să mențin tineretul și sănătatea. Muschii mei iubesc să se miște. Sunt o persoană vie.

Prosperitatea este dreptul meu divin

Sunt demn de succes și accept cu ușurință prosperitatea care curge din belșug prin viața mea, dau și accept cu bucurie și dragoste.

Sunt conectat cu mintea divină

În fiecare zi mă întorc spre interior, legând-o cu întreaga minte a universului. Sunt în mod constant condus și îndrumat, îngrijindu-mă în mod cuprinzător pentru binele și fericirea cea mai înaltă.

Astăzi mă uit la viață cu o privire proaspătă

Sunt gata (dispus) să văd viața într-o lumină nouă, diferită, pentru a observa ceea ce nu am mai văzut înainte. Lumea nouă așteaptă noul meu aspect.

Mă plimb cu ziua de azi

Mențin greutatea ideală pentru mine

Mintea și corpul meu sunt în echilibru și armonie unul cu celălalt. Obțin și mențin greutatea ideală pentru mine cu ușurință, fără efort.

Sunt într-o formă excelentă

Îmi pasă de trupul meu cu dragoste. Mănânc mâncare sănătoasă. Beau băuturi medicinale. Corpul meu răspunde la îngrijirea mea, menținând în mod constant o formă excelentă.

Animalele mele sunt sănătoase și fericite

Îmi place să comunic cu animalele mele și ei să-mi spună cum pot asigura sănătatea lor spirituală și fizică. Trăim fericiți împreună. Sunt în armonie cu toată viața.

Tot ce am plantat, cresc

Fiecare plantă, pe care o iubesc cu dragoste, înflorește în toată splendoarea ei. Plantele de casă sunt fericite. Florile sunt tremurător de frumoase. Fructe și legume delicioase coace în abundență. Sunt în armonie cu natura.

Astăzi este ziua de mare vindecare

Mă conectez cu energia vindecătoare a universului pentru a mă vindeca pe mine și pe toți cei din jurul meu care sunt pregătiți pentru vindecare. Știu că mintea mea este un agent puternic de vindecare.

Îmi iubesc și îi respect pe vârstnici în viața mea.

Tratez bătrânii în viața mea cu mare dragoste și respect, pentru că știu că sunt o sursă înțeleaptă și minunată de cunoaștere, experiență și adevăr.

Mașina mea este un refugiu sigur pentru mine

Când conduc mașina, sunt complet protejat (protejat), relaxat (relaxat) și este convenabil pentru mine. Îl binecuvântez pe toți ceilalți șoferi pe drum cu dragoste.

Muzica îmi îmbogățește viața

Îmi umple viața cu o muzică armonioasă și înălțătoare, care îmi îmbogățește trupul și sufletul. Influențele creative mă înconjoară și mă inspiră.

Știu cum să-mi liniștesc gândurile.

Sunt vrednic (vrednic) de odihnă și liniște atunci când au nevoie de mine, și am crea un spațiu în viața mea unde pot obține ceea ce am nevoie. Sunt în pace cu singurătatea mea.

Aspectul meu reflectă dragostea mea pentru mine

Mă îngrijesc bine în fiecare dimineață și purt haine care reflectă modul în care iubesc și apreciez viața. Sunt frumoasă înăuntru și afară.

Eu dețin tot timpul în lume

Am o mulțime de timp pentru fiecare afacere care trebuie făcută astăzi. Sunt o persoană puternică, pentru că eu aleg viața în Momentul prezent. Aici și acum totul este bine.

Mă dau o pauză de la muncă

Am o vacanță pentru a oferi o ocazie de a-mi relaxa sufletul și corpul. Nu depășesc bugetul meu și am întotdeauna un moment minunat. Mă întorc la lucru refăcut (reîmprospătat) și calm (calm).

Îți cer ajutor când am nevoie de el

Îmi pot cere cu ușurință ajutor atunci când am nevoie de ea. Mă simt protejat în centrul schimbării, pentru că știu că schimbarea este legea naturală a Vieții. Sunt deschis față de dragostea și sprijinul altora.

Mă înconjoară cu oameni pozitivi

Prietenii și familia mea radiază dragostea și energia pozitivă, iar eu revin acele sentimente. Știu că s-ar putea să scap de acei oameni din viața mea care nu mă susțin.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: