7 Genuri de articole virale

Sper că ați așteptat acest post. Joi joia am atins tema articolelor virale și am văzut că ți-a trezit interesul.

Prin urmare, vom continua această direcție astăzi și vom merge mai profund.





Dar, oricum, voi observa adâncimea maximă admisibilă, pentru a nu bloca aerul intelectual până la reflecțiile ușoare sau complexe.

Vreau să vă împărtășesc câteva genuri de articole virale și să vă adresați fiecăruia pentru a sugera modul în care un articol obișnuit poate fi transformat într-un colector de legături.







Îți spun asta - să pregătești un articol viral inteligent poate dura săptămâni. Da, da ... Capodoperele sunt rareori făcute pentru ore și minute și înregistrări de viteză pe care nu trebuie să le batem.

Pentru că viteza de scriere a textelor nu a fost niciodată un avantaj competitiv pentru un copywriter inteligent.

Pai, incepeti scufundarea. Mai întâi a mers!

  • 42 de bloguri pe copywriting
  • 100 articole privind redactarea propunerilor comerciale
  • 150 de bloggeri activi pe Twitter

Era prins? Sunteți într-un singur loc dați publicului o masă imensă de legături de volum îngust.

Rezolvați problema căutării acestora și stimulați imediat adăugarea unui astfel de articol la "Marcajele".

Doar trebuie să cheltuiți o cantitate extraordinară de timp de colectare și prelucrare a informațiilor.

Încă un lucru - nu adăugați totul la lista dvs. Gingerbreads la turtă dulce, alunele la alunele, și găluște mandarin la găluște mandarin.

În caz contrar, capodopera ta se va transforma într-o toaletă - fără niște trucuri iluzioniste - dryuchek.

* Numărul "42" de aici este luat din cer, tocmai atunci când m-am întors pe pământ a doua zi, l-am luat cu mine.

Deci cine va decide să scrie un astfel de post? Ți-am aruncat o idee liberă. Îndrăzniți, sper, despre acest blog nu va uita?

Ce altceva este beneficiul unui astfel de articol - veți atrage imediat atenția altor bloggeri-copywriteri care se află pe lista dvs. Toată lumea este mulțumită de noul exil.

Copywriteri-bloggerii nu vor pierde ocazia într-o zi și tu să răspunzi în același gest politicos.

Intr-un articol am incercat sa combinam toate cele mai importante sfaturi pentru incepatori de copywriteri.

Pentru mult timp am scris acest articol, dar forțele și timpul petrecut au fost plătite cu dobânzi. Astăzi este menționată de mai multe surse, a primit un răspuns pozitiv, este plasată în subiecte etc. și altele asemenea. Ea a fost observată chiar și în paginile site-urilor jurnalistice ale diferitelor universități.

În fiecare zi aduce pe blogul meu vizitatori noi și cititori.

Pentru a scrie un articol viral în acest gen - este important să aveți experiență în anumite activități, iar experiența nu este simplă, dar valoroasă. În caz contrar, sfatul dvs. nu va costa un ban.

Preferabil nu pentru manechine.

Managementul trebuie să fie complet și să se axeze pe ceva cu adevărat valoros. Nu trebuie să învățați pe Internet ce 70% dintre utilizatori știu deja cum să facă.

Este mai bine să mergeți pe o tendință sau inovare:

  • "Ghidul complet pentru crearea unui magazin online" Vkontakte "

Gen preferat de "chernushnikov", care doresc să atragă atenția unei game largi din cauza unor investigații dubioase de detectivi.

În primul rând, "țintă" a unei astfel de anchete este aleasă. Apropo, aceste "ținte" pot fi chiar câteva.

O poziție fierbinte + expunere imediată va juca un rol în "excelent"!

Veți putea atrage o mulțime de audiență, deoarece fratele nostru rulează întotdeauna pentru "fierbinte".

Numai tu trebuie să înțelegi în mod clar prețul unui astfel de articol - există un mare risc în cele din urmă de a pierde - pentru a rula într-o mulțime de nemulțumire.

Cum să obțineți acest lucru este să vă gândiți la formatul articolului, pentru a nu arăta ca un salvator cavaler care a descoperit o conspirație de scară intergalactică, ci ca o victimă a situației.

Tu, ca cetățean cinstit, ai făcut totul bine, ai așteptat un lucru și ai luat altul. Sunteți "aruncați" și doriți doar să-i avertizați pe alții și să-i protejați de o situație nefavorabilă.

  • Piața _________ ține banii de la utilizatori
  • Designer celebru ___________ - hoț!
  • Cum am fost amăgiți _________ toți acești ani
  • În cele din urmă se dezvăluie secretul negru al succesului ____________

Genul numărul 5 - un autocolant pentru celebritate

Numele unei celebrități este un amplificator pentru orice text. Dacă titlul (și conceptul) textului dvs. "invită" o celebritate - atractivitatea sa va deveni instantaneu un ordin de mărime mai mare.

Și dacă subiectul despre care vorbești are și un interes, primești o lovitură dublă.

Și dacă acesta conține încă un material foarte util, care este prezentat în mod competent - o explozie de participare și de răspuns veți primi.

Încercați să luați numele unei personalități cu adevărat scandaloase, brutale și contradictorii și să o legați de activitățile dvs.

Cea mai simplă cale este să găsiți declarațiile și citatele acestei persoane - și spuneți-mi ce ar putea fi relevante pentru publicul dvs.

Sunt sigur că mulți oameni citesc acest articol.

Cineva a spus ceva cuiva "în secret", iar acest "secret" a început să fie trecut din gură în gură.

Undeva la a cincea persoană, vestea este deja îngroșată cu o barbă ireală, cineva a mințit în plus pentru divertisment și, ca rezultat, avem o bârfă senzațională.

"Un roman virtual al celor doi bloggeri: ______ + ________".

Ce părere aveți, citiți acest articol? Mai ales dacă numele sunt mai mult sau mai puțin cunoscute ...

GENRE № 7 - umor intelectual profesional

Articolele amuzante care se intersectează frumos cu o componentă utilă, au atras atenția unui public larg.

Îmi amintesc în continuare modul în care Internetul mi-a perceput articolul aproape "pufos" - "Cât de bun este un blogger în pat? "

Vă sugerez să o citiți și să o reîmprospătați în memorie.

Poate vă aduceți aminte de o altă postare în acest blog - "85 + ... proverbe despre copywriting". Aici, umorul se împletește cu ideea originală și cu beneficiul real. Ce nu este un text viral?

Prietenii mei, aveți vreo idee despre alte genuri de articole virale?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: