6 Pași spre revenirea puterii voastre!

Toți am făcut-o - au dat puterea lor de dragul cuiva.

Se pare ca aceasta:

  • Acordați serviciul unui prieten pe care chiar nu doriți să îl faceți sau nu sunteți de acord cu acesta
  • Revenind la o relație care, știți cu siguranță, nu vă va face bine, ci toate pentru că cealaltă persoană a spus că nu poate fără tine
  • Lăsați alții să-ți critice visele sau viziunea
  • Luați în inimă ceea ce alții vă gândesc la dvs., în special comentarii negative, și începeți să credeți că este adevărat
  • Făcând atât de mult pentru alții, nu ai timp sau energie pentru tine
  • Se simt inconfortabil și vinovat, și nu se poate refuza, asa ca da-te pentru a convinge prietenii, colegii și membrii de familie pentru a merge în cazul în care nu doriți, în schimb, să faci ceva ce aduce cu adevărat plăcere
  • Timpul petrecut în conversații fără sens, când ați putea lucra pentru a-ți realiza obiectivele
  • Planificați-vă viața în jurul nevoilor celorlalți, ale dorințelor și obiectivelor lor, în loc de ale lor

... și această listă poate fi continuată.





Amintiți-vă toate căile pe care le dați în mod regulat puterea voastră.







6 Pași spre revenirea puterii voastre!

Să începem să reparăm totul examinând câteva dintre motivele pentru care facem acest lucru:
  • Vreau să fiu recunoscut de alții
  • Vreau să ajut și / sau să salvez pe alții
  • Slăbiciune de sine scăzută și căutarea altora de autoevaluare
  • Nivelul scăzut al respectului de sine este direct legat de ceea ce cred alții despre noi
  • Acțiunile tale sunt o reflectare a dorinței tale, că oamenii te gândesc sau te percep într-un anumit fel
  • Nu știu ce vrei
  • Nu știi cum să spargi cercul vicios
  • Crezi că este doar "mai ușor" să continue despre alții
  • Refuzat de un vis, pentru că sunt întotdeauna lucruri mai importante de făcut
  • Încă vă căutați

6 Pași spre revenirea puterii voastre!

Acum, imaginați-vă ce veți obține când vă veți întoarce puterea!

  • Timpul tău este respectat
  • Simți energie, în loc de epuizare
  • Puteți lua liber acțiuni care vă vor conduce la felul de viață pe care doriți
  • Aveți libertatea de a găsi o relație sănătoasă și minunată
  • Vă bucurați să vă bucurați de viitor
  • Te simți concentrat și concentrat
  • În viață există semnificație
  • Atrageți oameni care împărtășesc perspective pozitive
  • Cunoașteți-vă pe voi înșivă și ceea ce doriți cu adevărat mai bine ca oricând
  • Obiectivele și direcția vieții sunt clare
  • Totul sub controlul tău
  • Înăuntru, simțiți pace și mulțumire

O femeie internă liberă va fi fericită, va găsi o resursă și o cale de ieșire din orice circumstanțe dificile. Pe plan intern nu vor suferi într-o situație prosperă.

6 Pași spre revenirea puterii voastre!

Deci, cum vă puteți recâștiga puterea?

1. Faceți o listă a tuturor oamenilor din viața voastră.

În dreptul numelor acestora, faceți două coloane - unul cu titlul "pozitiv", iar celălalt cu titlul "negativ". Puneți o bifă în coloana din dreptul fiecărui nume, care indică ce sentimente provoacă de obicei de la persoana dvs.

Dacă această persoană întotdeauna critică toată lumea, se plânge sau nu-i place totul, pune o bifă în coloana "negativă".

Dacă această persoană vă încurajează, oferă asistență atunci când aveți nevoie de ea și, în general, este optimistă, puneți o bifă în coloana "pozitivă". Evitați sau eliminați complet din viața lor cei care au bifați în coloana "negativă".

2. Realizați ceea ce spuneți despre voi înșivă.

Ce îți spune de obicei despre tine însuți? Vă susțineți sau spuneți că sunteți un eșec? De fiecare dată când te gândești la tine - atât pozitivă cât și negativă - scrii-o.

Uită-te de câte ori te sabotezi cu comentarii negative. Pune pe guma de încheietura mâinii (aceasta poate fi o brățară frumoasă de la cei care guma ...), și de fiecare dată când mă prins pe gânduri negative despre tine, faceți clic pe radiera-se pe brațul și să strige la ea, „Stop.“ Înlocuiți instrucțiunile negative cu cele pozitive.

3. Începeți să spuneți "nu"

la cererile de a vă petrece timpul pe ceea ce nu sunteți interesat sau de dragul căruia va trebui să sacrificați timpul amânat pentru acțiuni pozitive pentru a vă atinge obiectivele.

În primele câteva ori tu, eventual, se va simți egoist și vinovat, dar cu practica, veți găsi că, după dvs. „nu“, lumea nu se intoarce si nici consecinte grave de care nu se întâmplă.

Odată ce oamenii își dau seama că nu te mai pot folosi, ei se vor găsi alți sclavi.

Doar amintiți de câte ori ați renunțat la interesele voastre de dragul acestor oameni și că ați primit în schimb: nimic altceva decât mai multe cereri. Nu veți pierde nimic direcționându-vă timpul pentru dvs. și veți primi, de asemenea, o cantitate mare de timp și energie pe care o puteți investi pentru a obține ceea ce doriți de la viață.

4. Determinați direcția și obiectivele.

Fără direcție, este ușor să se predea mila altora. Și prin stabilirea de obiective și a le aduce aminte, puteți elimina cu ușurință toate distragerile și acțiunile străine. Dintr-o dată, viața va începe să aibă sens și acțiunile vor deveni intenționate.

Cele mai bune sfaturi utile despre cum să setați corect și să atingeți obiectivul.

5. Nu mai spuneți persoanelor "negative" din lista dvs. despre visele și perspectivele dvs.

În schimb, discutați cu cei care vă ajută să vă îmbunătățiți ideile și să le implementați. Consultați persoanele care au ajuns la ceea ce aveți nevoie și aflați cum au făcut-o.

Astfel, va fi capabil să se concentreze pe visele lor și să ia măsuri pozitive pentru a le atinge, în schimb, să-i înece în negativ înainte de a ajunge la afaceri.

6. Eliminați orice activități care nu sunt relevante pentru obiectivul dvs.

Conversatorii timpului au diferite forme, inclusiv participarea constantă la aceleași discuții.

Cunoști oameni care vorbesc constant despre același lucru? Evitați-le și, în schimb, căutați noi idei și noi perspective care vă vor aduce mai aproape de obiectivele dvs.

Brilliant! În Sheremetyevo gândire excelentă! Chiar și - se curăță) Am prins: am refuzat, "alunecat", din visul meu, pentru că am apreciat imediat rezultatul și ... l-am considerat nevrednic. E ridicol! Pentru a face ceea ce vreau și pentru a obține ceea ce vreau este paralel, nu una de cealaltă!
Nu este clar. Ei bine, da, a fost confuz))))
Mulțumesc!

Este minunat să fie, totul este clar și la punct, mulțumesc!

Suntem în fluxurile de energie. Și cât de deschis este acest fir. așa că ei trec prin noi, saturând noi și fiecare celulă cu energie. Puteți scrie în mod diferit - cât de mult corespund legilor Absolutului, deci suntem saturați de energie, deoarece blocurile care îl împiedică să încalce legile. Tot felul de trucuri psihologice sunt o iluzie, cum ar fi vampirismul energetic și așa mai departe. Cu cât mai multă energie dăm, cu atât mai mult obținem. Procesele personale și înțelegerea lor este iluzorie, pentru că suntem suflete. având o personalitate și înțelegere ceva care se poate baza pe această înțelegere că suntem suflete. Deci, ceea ce este scris este orice gunoaie din articol, psihologia bazată pe modul de manipulare a altora.

Serghei, dar cum să fii mereu în fluxurile de energie? Eu, de exemplu, adesea am fixat, și nu este întotdeauna posibil să mă relaxez și să mă dau voinței de a ține, ca să spun așa.

Vă mulțumim pentru informații foarte utile! Merită să cumpărați o brățară de cauciuc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: