33 "Apetisant" logo-uri de restaurante și cafenele

Crearea unui logo este una dintre cele mai dificile sarcini atunci când se dezvoltă un restaurant sau cafenea în stil de brand. Cu ajutorul MotoBusinessBlog, aruncați o privire asupra unora dintre copii.





În general, dezvoltarea logoului este o lucrare costisitoare și consumatoare de timp, este necesar ca logo-ul să reflecte obiectivele afacerii dvs., să fie atractiv și, în același timp, memorabil. Secretul unui logo de succes este că o persoană care a văzut logo-ul cel puțin o dată, ar putea să-și deseneze cu ușurință caracteristicile pe hârtie. Prin urmare, dezvoltarea oricărui logo ar trebui să înceapă cu o schiță sau o schiță.







Apoi, trebuie să decorezi logo-ul. Cele mai multe restaurante și cafenele cu logo-uri folosesc culorile standard obișnuite pentru această afacere: bej, maro și verde dezactivat. Desigur, trebuie să experimentați schema de culori. Cele mai multe exemple de logouri bune pe care le vedeți, cu atât mai bine. Această selecție a siglelor de restaurante și cafenele nu este doar o parte a inspirației, ci și un mare impuls pentru a începe. Suntem bucuroși să vă prezentăm o selecție "apetisantă" a siglelor de restaurante și cafenele. Unele dintre ele sunt preluate din logobar.ru, o altă parte este de la logopond.com, iar restul veți învăța de la instituțiile existente.

33

Tehnicile pentru logo-urile restaurantului, după cum puteți vedea, sunt diferite pentru toată lumea - cineva joacă intens cu fonturi, cineva încearcă să arate creativitatea și să asocieze imaginea logo-ului cu numele instituției. Cele mai multe dintre imaginile de mai sus, probabil că mi-a plăcut "Legume", aici, unul câte unul, numai logo-ul captează stilul aproape întregului meniu sau chiar designul. Tort în oraș - ar părea interesant, dar brandul pare să încerce să "fure slavă" de la cele mai faimoase și ... și să piardă această bătălie. Fabrica de burger - conceptual, dar nu provoacă dorința de a mânca ceva acolo.

33

Cel de-al doilea set de sigle de restaurante și cafenele, cred, este mai interesant. Zmeură, Bardak, Bizon, Provence, Neaproape - arata destul de bine. "Articol de fast-food" (dacă am citit corect) - serios? cineva vrea să mănânce acolo? Uneori, problema instituției nu este deloc în logoul sau chiar în design, uneori acestea sunt numele care sperie publicul în întregime. Același lucru nu înțeleg destul de bine cum sunt legate hrana rapidă și floarea soarelui.

33

În setul final îi place cel mai mult Di`Cocco - pur și simplu, de înțeles, elegant și chiar cu "tradițiile italiene". Poziționați pozitiv "Bakeri Street", "Fish at the cottage" și "Seo Cafe", deși restul este mai mult sau mai puțin normal. În general, este imposibil de a identifica o singură tendință din toate aceste exemple, fiecare trage și dezvoltă logouri în diferite stiluri, cu sarcini semantice diferite etc. și altele asemenea. În orice caz, în ceea ce privește afacerea restaurantului, cred că logo-ul nu este cea mai elementară problemă și sarcina de a gândi. Doar trebuie să-l facă plăcut și nu urât - acest lucru va fi de ajuns.

P.S. Dacă designul începe cu logo-ul, atunci site-ul cu CMS! Aflați cum să instalați wordpress pe gazduire va fi util tuturor utilizatorilor începători care doresc să înceapă un blog.
Rețeaua are multe site-uri diferite, dar numai câteva dintre ele pot fi utile - aici, de exemplu, există un magazin online pentru copii și mame tinere.

Îți place postul? Abonați-vă la blog prin RSS. E-mail sau twitter.

Mulțumesc pentru podborochku, aveam nevoie de acest subiect.

Cu "fast food station Korm" a observat corect. E greu să cauți un nume mai nefericit. Chiar și "Korzh" sună mai bine.

Cele mai multe dintre toate fotografiile prezentate mai sus, mi-a plăcut probabil "Legume"

Nuuu în detrimentul furajelor, este de acord în totalitate, nu provoacă apetit și încredere

Dacă aveți întrebări, scrieți la [email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: