3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

Citiți și:

  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

Cauzele divorțului din punctul de vedere al islamului

Divorțul în Islam poate fi inițiat numai prin voința soțului, iar decizia judecătorului nu este necesară. Soțul are dreptul de a cere divorțul, atât el însuși, cât și prin intermediul unui mandatar.





El poate, de asemenea, să acorde acest drept soției sale. Pe de altă parte, în prezența mai multor motive, o femeie însăși poate să se adreseze unui judecător, cerând divorțul. Există șase motive.

  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

    Regulile și obiceiurile musulmane

    Tradițiile și obiceiurile din Islam sunt strâns legate de viața de familie și de viața de zi cu zi. De aceea, multe ritualuri din lumea musulmană se referă la nunți, înmormântări și alte tradiții familiale care joacă un rol important în viața și ordinea socială.







  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

    10 fapte uimitoare despre Moscheea Profetului din Medina

    Când profetul Muhammad (ﷺ) sa mutat la Medina (a interpretat Hijra), fiecare dintre locuitorii săi dorea ca Mesagerul lui Allah să se oprească la el. Cu toate acestea, Profetul (ﷺ) a spus: "Treceți-mi cămilele, căci merge conform poruncii divine".

  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor
  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

    11 cur, citirea a cărei vineri este considerată sunna

    Cu această ocazie, hadithul spune: "Cel care citește Sura noaptea dinainte de vineri.

  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

    Câine în Salat - din Shaytaan?

    În timpul rugăciunii, vreau adesea să mă căsătoresc, pot să-mi acopăr gura cu palma în timpul unui căscat, chiar dacă fac namaz și ce ar trebui să fac dacă se întâmplă aproape întotdeauna în timpul rugăciunii? Nu vreau să dorm, și nici nu am probleme cu căscatul.

  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

    Te-ai întrebat vreodată ce anume este scris pe voalul negru al lui Kaaba?

    Mergând în Matei (locul pentru una dintre principalele ritualuri de pelerinaj - by-pass Kaaba), la kiswa Kaaba (voal negru) poate fi văzut, aceste versete: în partea de sus pe partea dreapta este scris:

  • 3 moduri de a vă curăța inima păcatelor

    7 modalități de a obține ajutorul lui Dumnezeu pentru a scăpa de datorii

    Trăim într-o lume materială în care ne interacționăm în mod constant cu banii. Și unul dintre aspectele cele mai neplăcute ale acestei interacțiuni este datoriile. Puteți să scăpați de acest flagel în următoarele moduri:







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: