2-am rezervat

CELE MAI BUNE REFERINȚE DESPRE CĂRȚI

O carte minunată. Nu-i plac doar pe naziști.

I-am citit toate cărțile! Un om grozav, mi-a schimbat radical viața.

Cartea UTILIZAREA.





Este păcat că în Rusia există puțini oameni care au citit.

2-am rezervat

RANDOM WORK

Mirosul toamnei în pădure
Du-te și stai pe un pumn ciudat,
În cazul în care aerul decolorat este picant
Oferă vivacitate jertfei de somn.
Și într-o jumătate de somn,
Să visezi și să gândești? - Despre nimic.
Și, ca o albină, beți
Toamna de căldură de aur.







09.09.10 - 19:07
Vladimir Vanke

Vrei să apară aici munca ta sau rima ta preferată? adaugă-l!

Ayeran și Raymur ma depășit deja pe coridor, pe care am fost de gând și, furios, mârâind dully și Stukal pumnul pe palma lui. Aieran ma apucat de umăr și a întrebat:

- Veridor, ce sa întâmplat cu tine?

- Ce e în neregulă cu mine? - Am strigat tare - Și chiar întrebi ce e în neregulă cu mine? Ai văzut-o pe fata cu arsuri, bastardi? I-ai văzut ochii, Airy? Câte fete și băieți au murit în agonie, și nu te ajuta numai din faptul că voi toți, arlanary dracului, ascunzându-fundurile lor pe vizuini de piatră? A fost cu adevărat dificil să vă duceți în aer și să întrebați vreun observator la radio: - "Baieți, ce dracu vrei pe planeta noastră?" Ar fi rezolvat toate problemele tale chiar și treizeci și treizeci la un minut, da, ce-i acolo, cu toate cele patruzeci de mii de ani în urmă.

Vorbind de aceste cuvinte dureroase și jignitoare, eram nedreaptă față de ambii sensibili galaniani care se pomenesc în memoria lui Arlan Marii Arlanari. În fața oroarei mele, dintr-o dată, am văzut în ochii lui Ajerna mult mai multă durere și suferință decât am simțit eu în acel moment. Acest lucru mi-a răsturnat instantaneu și cu mine mi-am făcut un pas înapoi, mi-am strâns degetele în castelul pocăinței și am stat pe un genunchi. Ridicându-mi brațele până la înălțimea pieptului meu, am privit deschis și sincer în ochii lor și am spus cu voce tare:

- Arlanari nobili, am greșit și nedrept în acuzațiile mele. Nu sunteți în nici un fel vina nici pentru această fetiță, nici pentru milioane de alți copii. Îmi cer scuze pentru rudenia și rudetea voastră. Aimo.

- Veridor Merck, te iertăm. - posopev ușor, a adăugat el - Când te-ai deschis Veridor și noi Raymurom, și împreună cu noi, sute de mii de frații noștri arlanarov a văzut în mintea ta de ceea ce o galaxie mare și înțelese din ceea ce a fost odată vechi a refuzat Arlan, am învățat a fost foarte amar și a fost suficient pentru amândoi, pentru mine și Raymur, să ne distrăm inimile. Nu este vina noastră că suntem din nou în viață, dar trebuie să continue acum să trăiască știind adevărul amar că putem grăbi ziua unirii cu lumea, dar nu face din cauza prostiei sale.

Acum mi-a fost rușine de truc. Dorind să-l liniștească și măcar să-l liniștească pe Ayerna, m-am ridicat în picioare, l-am plesnit pe antebraț și am întrebat:

- Airy, câți ani sunteți în Galanian?

El ma privit cu suspiciune și se uita încetișor:

- Păi, o sută cincizeci și șase, dar ce zici de vârsta mea, Verdi? Suntem încă niște gunoaie și niște pălmizi aroganți.

- Da, în acest fel ești suprem mea planeta arlanar Galan, ultima dată când m-am dus în jos pe planeta ta frumoasă înainte de a te fi născut, în urmă cu o sută nouăzeci și opt; tăi ani și nici tu, nici, mai ales, Raymur, cu toată dorința lui nu se poate întâlni cu mine. Chiar dacă te-ai dus în aer și te-ai anunțat observatorilor, acei gunoaie nu te-ar fi crezut. Probabil că vor lua în considerare această glumă. În plus, acești ticăloși nu ascultă niciodată radioul. Bine, este trecutul, totuși nu putem schimba nimic. În plus, mă predau că, prin acest pas, Arlan cel Mare a pus un viitor mare pentru planeta sa. Galantsy fost atât de mult timp sub presiunea instrucțiunilor sale din stânga, pentru edificarea generațiilor viitoare sub forma de clar plan, de acțiune de fier, care acum ei vor face astfel de minuni, pe care lumea nu a mai văzut. Acum, haide, arată-mi îngroparea ta. Neiz a fost în Mo pentru Marina timp de cel puțin trei luni și nu vreau să pierd timpul. Eu, Nexu și Baxie trebuie să fac ceva pentru tine, dar nu înțeleg acum.

În text era un citat frumos? Adăugați-o la colecția de citate!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: