18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Practic, 90% din resursele pe care le menționez în blog sunt engleza. Dar, ce să facem, din păcate, pe piața rusă există foarte puține servicii decente și materiale de instruire.





Cu toate acestea, am elaborat o listă de proiecte care vă vor ajuta în stadiul inițial de învățare a limbii engleze. Și rețineți că cunoașterea limbajului chiar la un nivel de bază deschide o mulțime de oportunități de formare continuă pe site-uri în limba engleză.

Dacă la un nivel avansat puteți alege deja ce să vă antrenați și cum să vă mențineți limba în continuare, atunci în stadiul inițial este deosebit de important să obțineți sprijinul unui profesionist. De exemplu, în școala SkyEng.







18 Resurse utile în limba engleză pentru începători
În SkyEng veți trece o clasă gratuită cu un metodolog care vă va verifica nivelul de engleză și va oferi programe interesante pentru a vă atinge obiectivul. A decis să facă? Vă rugăm să indicați pentru prima dată codul promoțional pentru ELENARUVEL. pentru a obține încă 2 lecții ca cadou!

Ei bine, acum vă voi spune despre site-urile în care puteți începe să învățați o limbă și să o aduceți la un nivel bun de bază. Interfața în limba rusă nu este deloc, dar, credeți-mă, chiar și pe resursele engleze de mai jos, veți înțelege cu ușurință totul.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Sigur că nu numai că ai auzit, dar ai văzut programul TV al lui Dmitri Petrov. Acest curs este ideal în opinia mea pentru mastering baza de limbă. Dacă nu știți nimic, sau dacă numai vagă cunoaștere școlară este lăsată în capul dumneavoastră, începeți cu ea.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Comunicarea în limba ar trebui să înceapă cu prima lecție! Desigur, nimeni nu te obligă să suni imediat cu un vorbitor nativ. Încercați aplicația pentru comunicarea de instruire în limba engleză. De exemplu, Hello Pal oferă comunicare prin mesaje text și vocale. Există indicii ale expresiilor, traducerilor, ajutoarelor.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

EnglishClass101

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Am menționat această resursă de multe ori, pentru că eu ador însuși. Da, interfața site-ului este în limba engleză, dar nu vă împiedică să ascultați podcast-uri și dialoguri chiar și în stadiul de bază. Antrenamentul aici începe cu adevărat de la zero. Puteți începe cu o simplă - repetați expresiile de bază din dialogurile pentru vorbitorii nativi.

Abbyy Lingvo

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Veți avea nevoie cu siguranță de un dicționar pentru traducerea cuvintelor și combinațiilor individuale. Îl iubesc pe Abbyy Lingvo pentru că există multe exemple aici, precum și expresii idiomatice și colocvioase.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

BBC curs Pronunție

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Tocmai am început să testez acest serviciu - încerc să învăț limba franceză aici. Mi-a plăcut ideea. În general, îmi plac serviciile în care formarea este ca un joc. Dacă leneța mamei tale îți amintește, odată ce te hotărăști să începi engleza, atunci asta e soluția!

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Îți place să înveți cuvintele după subiect? În regulă, cuvintele dintr-un grup sunt amintite mai bine. Pe acest site, există o mulțime de vocabular cu limba engleză pronunțat și, desigur, o traducere a temelor de bază: produse alimentare, oameni, produse alimentare, animale, emoțiile, și așa mai departe.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Cu siguranță că ați întrebat cel puțin o dată: cum să verificați dacă scriu corect în limba engleză și care sunt greșelile? Pe acest site puteți lăsa copii ale sarcinilor lor practice, ați creat dialoguri și propuneri, și vorbitori nativi să vă corectați și să explice ambiguități. Dacă este posibil, ajutați străinii care învață rusă.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Ei bine, că această resursă este simplă în design, nu veți obține confuzie, chiar dacă încă nu știți limba engleză bine. Aveți nevoie de o secțiune pentru Începători - unde textele și dialogurile sunt citite încet și clar de către crainic. Fiecare script are un scenariu, dar asculta mai întâi fără să se testeze singur. Există sarcini de înțelegere: dictatură, completare de cărți, liste de vocabular nou, răspunsuri la întrebări.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

O altă aplicație mobilă prin care puteți aranja un schimb de limbi și puteți comunica cu vorbitori nativi de limba engleză. Multe opțiuni: Ascultați mesajele trimise, capacitatea de a stoca materiale și de a crea un mini-bază de date în cadrul aplicației, primi mesaje de corecție de la difuzoare, și pentru a ajuta pe alții în procesul de învățare a limbii ruse.

Engleză E-Books

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

LearnAtHome

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Înregistrări audio și dialoguri pentru începători în limba engleză. Alegeți un subiect și ascultați dialogul într-o zi! Vor fi atașate expresii, expresii și sugestii vorbite.

Puzzle engleză

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Pronunția bună este, de asemenea, o parte importantă a utilizării limbii în practică. Acest dicționar vă va permite să verificați în orice moment cum să pronunți un anumit cuvânt și în diferite dialecte. Baza vocii este formată din oameni obișnuiți - vorbitori de limbi diferite.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători

Ei bine, în cele din urmă preferatul meu este Italki. Pe acest site sunteți sigur că veți găsi un mentor pentru învățarea limbii. De exemplu, un profesor rus de limba engleză vă va potrivi, dacă începeți cursurile. În viitor, vă puteți conecta la instruirea de vorbire și înțelegere a vorbitorului nativ.

18 Resurse utile în limba engleză pentru începători
În stadiul de bază al învățării limbilor, aveți nevoie în special de un plan clar de acțiune pe mâini. Comandați-vă kitul de experți în limbă. un ghid pas cu pas cu privire la modul de a construi propriul sistem de antrenament eficient, blog-ul de limbă pentru a planifica pentru zi / săptămână / lună / an, cu liste de verificare convenabile cu sfaturi.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: