12 zile lunare

12 zile lunare

Aceasta este una dintre cele mai bune zile ale lunii lunare pentru căsătorie, care se va baza pe cea mai mare iubire.

I DESCHIDE INIMA LA OAMENI, IUBESC MAI MULT, LOVE OAMENI, IUBIRE VIE!





Meditația de iertare (O. Spivakovskaya)

Închide ochii. Pune un foc în fața ta. Acesta este un foc de transformare. Cereți să veniți la persoana cu care aveți nevoie pentru a practica purificarea relațiilor. Salută, ia mâna și intră în foc. Întreabă-l să-ți spună toate insultele și pretențiile tale, toate nesatisfăcute. Atunci spune-i tot ce vrei să spui. Tot ce nu puteți spune într-o viață vie. Than sunteți nemulțumiți că nu vă place sau nu vă place. Tot ce sa acumulat pe inimă, voi toți faceți în picioare într-un foc, în care plângeți nemulțumiri și dureri, transformându-vă în energie pozitivă.






Când totul este spus, fără urmă, spuneți:
"Vă rog să-mi iertați toate nemulțumirile, toată durerea pe care mi-am împărțit-o vreodată, oriunde, din dorință și fără voie. Și vă mulțumesc mult pentru acest lucru. Vă iert toate tulburările și toată durerea pe care mi-ați provocat-o vreodată și într-un fel în mod liber și involuntar. Și vă mulțumesc pentru știință.
Mi-am iertat toate nemulțumirile care ți-au lovit vreodată, oriunde, liber și involuntar.
Vă cer să vă iertați toate nemulțumirile pe care mi le-ați provocat (liber) în mod liber și involuntar vreodată și în altă parte ".
După aceea, îmbrățișați. Luați-vă mâinile și ieșiți din foc. Dacă există întreagă iertare între voi, mulțumiți celui care venea la voi și eliberați-l cu dragoste, dacă simțiți că altceva este acolo, treceți din nou în cerc.
Totul se rostește din inimă. Dacă nu sunteți gata, așteptați.
Practica se desfășoară numai cu o dorință sinceră de a ierta și de a găsi reconciliere.

Practica Sufi "Descoperirea inimii" de L.Renar

Ne ridicăm, punem mâinile pe zona inimii. Chiar pe piept, lăsat pe spate. Toată atenția este transferată inimii. Inspirați și, cu o expirație, faceți un pas cu piciorul stâng înainte și deschideți-vă mâinile - deschideți-vă inima. Respirați și închideți din nou.
Expirați - faceți un pas cu piciorul drept, inspirați - din nou pentru voi. Și așa vom continua. Cu o expirație, trimitem dragoste, ne deschidem inima și acceptăm dragostea prin inspirație. Încercăm să ne ținem atenția asupra inimii.
Continuăm practica timp de 3 minute. Și opriți-vă. Să ne lăsăm mâinile pe inimile noastre și să ascultăm ce se petrece înăuntru. Stai așa pentru încă trei minute.
Practica ajută la deschiderea inimii pentru energia iubirii

Meditația "Potirul Graalului" de E. McQueen

Luați un duș de contrast. Aprinde o lumânare. Puneți un pahar de apă lângă lumanare și plasați acolo cristalul de fluorit. Foarte bine dacă geamul dvs. este fabricat din onix sau argint. E bine dacă este un pahar de cristal.
Spuneți: "Și să lăsați această practică să fie în beneficiul tuturor ființelor vii".
Luați o poză confortabilă, faceți trei respirații profunde cu nasul și expirați cu gura și închideți-vă ochii.
Începe să-ți simți corpul. Simțiți greutatea și locurile în care atinge suprafața pe care locuiți sau stați. Vedeți și simțiți unde corpul vostru este în contact cu îmbrăcămintea și cu aerul. Simtiti limitele corpului vostru si puneti in centrul inimii voastre. Realizați-vă corpul ca graniță cu lumea fizică.
Luați trei respirații profunde-exhalări. Și încercați să simțiți și să vedeți cu privirea interioară spațiul din jurul vostru. Ca și cum, în plus față de corp, aveți o altă coajă sub forma unei mingi, de la vârful degetelor de la picioare până la coroană. Și centrul acestei mingi este în inima ta.
Din nou, respirați adânc și lăsați această minge să înceapă să crească. Să fie dimensiunea camerei în care ești. Vedeți privirea interioară și simțiți spațiul în care vă aflați.
Când vă simțiți bine, respirați adânc și permiteți-vă să măriți mingea la dimensiunea casei dvs. Poate că veți vedea și veți simți alte persoane. Lăsați-i în minge. Puteți vedea și simți grijile și bucuriile lor, auziți râsul sau lacrimile lor.
Priviți ce se întâmplă. Permiteți-vă să nu acordați ratinguri și doar vizionați, și apoi puteți învăța multe.
Luați o respirație profundă și măriți-vă mingea la dimensiunea străzii dvs. Și din nou simțiți și vedeți tot ceea ce este aici ca o parte integrantă a acestui spațiu și tu și inima ta ca centru.
Acum faceți trei expirații adânci și extindeți granițele până la mărimea orașului.
Cum te simți și vezi orașul în care trăiești? Ascultă-o. Ce te unește cu el. Ce loc ocupați în spațiul său?
Și din nou, trei respirații adânci și expirarea și măriți dimensiunea mingii la dimensiunea țării dumneavoastră. Simți-vă o parte a acestui vast spațiu. O parte integrantă. Permiteți-vă să aflați despre țara dvs. despre ce probabil nu știați. Ce este cu adevărat? Care sunt grijile și bucuriile ei? Ce trăiesc oamenii ei?
Creșteți treptat dimensiunea mingii. Lasă-l să devină uriaș ca toată țara noastră. Realizați conexiunea cu tot ce există pe planeta noastră prin inima voastră. Uită-te la planeta noastră și la tine însuți. Permiteți-vă să fiți în unitatea mistică cu Pământul, simțindu-i respirația și ritmul.
Și dacă vreți să mergeți mai departe, puteți respira din nou adânc și puteți mări bilele până la dimensiunile sistemului nostru solar sau chiar mai mult. Îmbrățișează întreaga noastră galaxie. Pentru a vedea și a simți unitatea și conexiunea cu stelele și alte lumi. Să realizați prin inima voastră legătura cu întreaga lume.
Și într-un anumit moment, puteți vedea, simți și înțelegeți că întreaga noastră lume fără sfârșit este Graalul inepuizabil. Infinit, plin de har și iubesc paharul. Și inima noastră este întotdeauna în contact cu această sursă inepuizabilă de iubire și har. Umple-ți inima din această sursă mistică de iubire și armonie. Simțiți-vă unitatea cu întreaga lume prin inimă. Deschideți această lume. Ascultați armonie și perfecțiune. Lumea este frumoasă. Lăsați Graalul să fie în inima voastră și să-l umpleți cu dragoste și cu un sentiment de unitate cu întreaga lume. Rămâi în această stare atâta timp cât ai nevoie.
Și lăsând imaginea Graalului în inimă, încet încet să-ți reduci mingea. Ea trece deja prin limitele sistemului nostru solar și devine treptat dimensiunea Pământului. Mingea se micșorează și lasă continente, țări și orașe. Și aici este deja mărimea orașului, a casei, a camerei în care meditați. Și acum, mingea acoperă deja doar corpul, de la cap la picioare. Dar un simț uimitor de unitate cu întreaga lume și Graalul din inima voastră poate rămâne cu voi pentru totdeauna. Salvați acest lucru. Este o sursă inepuizabilă de inspirație și putere.
Și acum ne întoarcem la senzația corpului nostru fizic. Puteți să vedeți și să simțiți podeaua pe care mințiți și cum se presează pe corpul vostru. Perii de mâini și picioare, gât și cap. Întindeți întregul corp de la vârful degetelor de la picioare până la vârf. Respirați profund și deschideți ușor ochii.

Practica zilei - curățarea vântului

Dacă ziua este vânt, ieși în stradă, cu fața la el. Stați cu spatele vântului și lăsați-l să treacă prin voi și să vă scuturați, cum ar fi covorul sau blana, praful și murdăria, durerea și resentimentele, eșecurile și lipsurile, tot ceea ce împiedică și împovărează. Du-te acasă acasă ușor și curat. Dacă nu există vânt în această zi sau nu aveți timp să ieșiți pe stradă, puteți face totul mental. Stați în fața ferestrei și lăsați gunoiul transportat de vânt să zboare spre stradă, să se prăvălească în praf în păduri și pajiști

Practica deschiderii inimii L. Renard

Îți dai palmele într-un triunghi aproape de inimă și spui: "Toate sentimentele mele sunt sentimente de dragoste".
Apoi, ridicați triunghiul în gât și spuneți: "Toate cuvintele mele sunt cuvinte de dragoste"
Apoi ridicați triunghiul pe frunte și spuneți: "Toate gândurile mele sunt gânduri de dragoste"
Apoi, ridicați triunghiul pe temchat și spuneți: "Toate cunoștințele mele sunt cunoștințe despre dragoste"
Lăsați-vă mâinile, deschizându-le în formă de castron și spunând: "Să fie iubire în tot universul pentru binele cel mai înalt" și cu aceste cuvinte îi aduceți într-un gest rugăcios în piept.
Atunci vă imaginați că în fața voastră este omul vostru și că îi trimiteți un flux de iubire în smarald, chiar în inima lui și îl umpleți cu dragoste. Veți înțelege că dragostea este suficientă atunci când vedeți că fluxul de smarald vine de la picioare și palme.
Practica se poate face de mai multe luni.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: