10 Obiceiuri care te împiedică să faci o carieră de succes - o țară de fantezie - împlinirea dorințelor

10 Obiceiuri care te împiedică să faci o carieră de succes - o țară de fantezie - împlinirea dorințelor

Care este secretul unei femei de afaceri de succes? Dacă sunteți în căutarea unei rețete magice, vă vom dezamăgi - nu este. Cu toate acestea, există un set de calități personale care unesc aproape toți liderii femei de pe planetă.





Succesul lor se datorează persistenței lor în fața dificultăților și obstacolelor. Toți sunt capabili să se restructureze și să se orienteze rapid într-o situație în care totul nu merge potrivit planului. Adăugați un noroc și obțineți acest secret - destul de simplu. Cu toate acestea, simplitatea nu înseamnă că va fi ușor.







În afară de aceste calități comune, există o listă întreagă despre ceea ce femeile de succes nu fac. După cum se spune, "nu spune niciodată". Cu toate acestea, este suficient să evitați zece obiceiuri rele pentru a urca mai repede pe scara de carieră și pentru a menține o relație bună.

Deci, ce să nu faci?

  1. Lectură altora înainte de a învăța să ducă la succes
    Liderii de succes știu că primul pas către succes este de a înțelege ce îi motivează, ce le place, ce sunt puterea și slăbiciunea lor. Toate acestea ajută la realizarea succesului și menține persistența pe calea spre obiectiv. De exemplu, o stea TV din SUA Rachel Ray descrie începutul carierei sale:
"Am rulat o emisiune culinară de jumătate de oră pe canalul local de televiziune și nu am câștigat nimic în primii doi ani. Apoi, fiecare ieșire a început să-mi aducă 50 de dolari. Am petrecut mai mult pe produse de prezentare și pe benzină, dar mi-a plăcut atât de mult, încât mi-a plăcut cu adevărat să vin în casele spectatorilor în fiecare săptămână. Știam că voi continua să mă bucur de acest proces, așa că nu am renunțat. "
  • Credeți că știți cu toții
    Lasă-l să pună întrebări și să caute sfaturi va deveni un obicei. Liderii de succes cred că un cap este bun, dar doi sunt mai buni. Prin urmare, doresc să obțină cât mai multe informații de la cei care au abilitățile și cunoștințele necesare. Pentru serviciile lor sunt articole, podcast-uri și oportunități de a comunica cu alți lideri.
  • Respingeți oportunitățile de coaching
    Indiferent de etapa în care se află cariera dvs. - la început, la mijloc sau la vârf - ar trebui să căutați cu siguranță mentori. Nimeni nu-și poate descoperi pe deplin potențialul singur. Împreună cu antrenorul sau mentorul veți merge mai departe și veți crește mai repede.
  • Uitați de sănătatea spirituală, mentală și fizică
    Se așteaptă multe de la tine și vei putea să-ți arăți talentele doar atunci când mintea, sufletul și corpul tău sunt în ordine. Prin urmare, liderii trebuie să "reîncărcați bateriile". Multe ritualuri de ajutor de dimineață, inclusiv activitatea acestor trei domenii (de exemplu, formare, meditație și de planificare).
  • Identificați succesul numai în termeni de afaceri sau de muncă
    Liderii de succes știu că ei și echipele lor fac mai mult atunci când sunt implicați în proiecte semnificative. Desigur, ei vor ca afacerea lor să fie de succes și profitabilă. Dar dacă profitul face parte dintr-un obiectiv mai important, acesta ajută la crearea valorii și la rezolvarea problemelor. "Dacă participați la unele evenimente semnificative, începeți să vă gândiți mai bine la tine și la propriile nevoi. Acordați timp nevoilor altor persoane și, ca rezultat, veți obține o familie, o companie și o comunitate mai puternică. În cele din urmă, dorința de succes trece adesea. Dar este sensul vieții și să contribuie la viața altora „, - spune Tom Rath în cartea sa sunt Sunteți Încărcat complet?
  • Pentru a evita exprimarea recunoștinței
    Indiferent de rol și poziție. De la membrii echipei la furnizori și șoferii de taxi - toată lumea merită respectul și recunoașterea contribuției lor la succesul general.
  • Nu sprijiniți alte femei
    Se spune că femeile au dificultăți în a se descurca în afaceri, dar liderii puternici vor ca alții să reușească cu ei.
  • Succumb la mânie sau furie
    Negarea, atunci când alți oameni fac ceva greșit, este o calitate proastă pentru lider. Bine este dorința de a rezolva dificultăți. Abilitatea de a avansa, de a crește și de a ierta este la fel de necesară ca și încrederea în sine. Furia duce adesea la faptul că sunteți blocați într-o mlaștină de dezamăgiri și amărăciune.
  • Minciuna, înșelăciunea și bârfa
    Comunitatea este baza succesului. Ca un model, un lider de top de a influența în mod constant pe alții și știe că o lipsă de comunitate descompune afaceri și reduce șansele de succes.
  • Asteptati-va perfectiunea de la dumneavoastra sau de la altii
    Trebuie să cultivăm o atitudine pozitivă și optimism, standarde ridicate, dorință de a lucra, de a învăța și de a crește. Dorința de a face îmbunătățiri în afaceri, capacitatea de a asculta clienții și colegii, nu are nimic de-a face cu dorința de a face totul perfect. La urma urmei, nimeni nu este imun la greșeli și surprize.







  • Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: