10 - De la extreme la extreme (tratamentul corporal cu sticlă lichidă)

Încerc să efectuez această procedură de două ori pe an (toamna și primăvara), dar de cele mai multe ori se întâmplă numai în primăvară.
Sticla lichida folosesc sticla de protectie a corpului Wilson.





Cumparam un set de 70 ml pentru doua masini. Acest lucru este destul.
Procesul arată astfel:

Am bătut mașina cu un cercher, am aplicat spumă pentru spălare, spălat-o, șterg-o uscată.

Pase un burete cu motorină. Te las să stai aproximativ 10 minute. Am spălat cu spumă.
Noțiunea specială în această procedură nu este înțeleasă ...

Eu umblu prin lutul albastru. N-aș fi crezut niciodată că o bucată de "plastilină" este capabilă să curățe corpul atât de bine ... Există multe lucruri diferite pe lut ... chiar din acele părți care sunt curate vizuale. Inclusiv îndepărtează petele de bitum.







După lut, aplic o dată spuma de spălare. Mă spăl. Șterg.
A încercat să folosească un filtru special de același producător. Rămăsese indiferent față de el. Cred că lutul este mai mult decât suficient.
Pentru a obține cel mai bun rezultat, puteți poliza mașina înainte de a aplica geamul lichid.

Apoi, deschideți geamul de protecție a corpului Wilson. Într-un set complet, toate sunt necesare.
Se amestecă cele două componente
Luați buretele din kit și rotiți mișcările de pe corp.
În instrucțiune, că este scris despre prelucrare în detaliu (pus, șters, lustruit). Am aplicat complet întregului corp, apoi am trecut la ștergere, apoi la lustruire.

După tratament, este de dorit ca apa să nu cadă pe corpul tratat (6-8 ore, ceva asemănător). Și o săptămână să nu spălăm mașina.







Trimiteți-le prietenilor: