1% soluție de lidocaină este foarte necesară! Pda - micul 2018-2018

Ajutor, vă rog! Unde puteți găsi exact o soluție de lidocaină de 1%. În instrucțiunile privind medicamentul (cefotaximă) se scrie că puteți dilua medicamentul, tk.





pe apă este foarte dureros.
Fiul meu a primit pneumonie. Nu am stat în spital. Când a existat o injecție, au cerut o reacție la novocaină. Nu știe ce fel de fiu am, dar o suport foarte rău și nu am îndrăznit să o fac. Fără un doctor, nu voi încerca, iar în adnotare nu este indicată novocaină.
Lidocaina a fost deja anesteziată de dinți. În spital, lidocaina nu a fost oferită: (.






Fiul țipă și plânge de la aceste injecții și trebuie să mai fac încă 19 de ori.
În târg, ei au spus că nu există așa ceva în lume acum, doar 2%.
Unde se poate căuta în continuare? Și este posibil să faci 1% din 2%?

2% lidocaina poate fi diluată cu 1 la 1 soluție salină, rezultând o soluție 1% de lidocaină. (numai diluția și injecția fac ace diferite)))

Căutarea prin Yandex nu a dat nimic.

A fost încă disponibilitatea tel.spravachnoy de droguri, dar nu-l găsesc, de asemenea

Cu diluție a fost complet confuz. Dacă medicamentul însuși trebuie diluat cu apă pentru injecție, nu este potrivit pentru soluție salină? Și lidocaina se obține în soluție salină?

Ce doză de cefotaximă vă este prescrisă?

Desigur, apa pentru preparate injectabile este mai potrivită pentru reproducerea lidocainei.

Pentru reproducere de 1r. cefotaximă Trebuie să luați 2 ml 2% lidocaină și 2 ml apă pentru injecție (într-o singură seringă). Cu această soluție, dizolvați conținutul flaconului de cefotaximă (1 g). Apoi, luați din flacon cantitatea corectă de soluție antibiotică, înlocuiți acul cu unul nou și injectați bebelușul.

Hanne, mulțumesc. floare:
Din ziua de mâine voi încerca lidocaină (acum nu voi mai experimenta în noapte). pot deveni mai ușor de suportat. Da, și medicul va veni mâine de la policlinici.
Am fost numiți doar 1 g.
Dacă nu, o să întreb, nu?

am fost prescris, de asemenea, acest medicament cu o soluție de 1% de medicamente pentru gheață - l-am diluat - dar, după cum nu-mi amintesc,







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: