077 - Înlăturarea panoului și restabilirea funcției complete a încălzitorului interior al panoului inferior 2109

Bună, prieteni! Nu am avut timp să asamblez salonul după izolarea fonică a podelei, am aruncat doar un covor și siduhi, deoarece era timpul să scoatem panoul și să zgomotăm partiția motorului și să restabilim eficiența sobei.





E vorba de soba mea "împușcată", care mi-a ajuns în acest stadiu de la primul proprietar. 3 ani m-am dus și am suferit o răceală în picioare. Se pregătea moral pentru înlăturarea panoului și revizuirea sobei ... Și acum ... E timpul! Scoateți panoul și vedeți groaza ...







Tragem de pe gomma putredă, destul de asemănătoare izolației fonice și încălzitorului.


Luăm încălzitorul și tragem acasă. Înainte de a scoate panoul, am plecat să analizez și am cumpărat un al doilea încălzitor ca donator (prețul de emisiune este de 300 de ruble).

donator din partea stângă. Aragazul meu pe dreapta


Mi-am sortat soba și am spălat-o timp de două ore. lucruri atât de mult în el a fost ... frunze, semințe, praf, pene și așa mai departe, pot fi listate pentru o lungă perioadă de timp))) spalata și a urcat în donator, din care a împrumutat de rabatare „picioare“. Așa cum a fost rupt de roșiile de la vechiul maestru. Apoi a ratat tot materialul de etanșare.

Ei bine, acum puteți lipi plăci mici de izolare a vibrațiilor, pe partea superioară a vibroke și îmbinări șterse cu izolare zgomot de etanșare (am folosit Barrier 8). Și, ca și în loc de toate rupte de pe spumă pe clape și duze a fost lipit Bariera 8. Ei bine, motorul cu vibrații și zgomot a fost)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: