Ska și metalurgistul au jucat primele ore suplimentare în finala Cupei Gagarin - ziarul rusesc

În St. Petersburg a avut loc al treilea meci din seria finală a Cupei Gagarin. Principalul moment pentru a identifica cel mai puternic SKA și Magnitogorsk "Metallurg" nu a fost suficient. Cu un scor de 1: 1, echipele s-au dus la ore suplimentare, care s-au încheiat după semnarea acestui număr "RG" în imprimat.

În al doilea meci, "Magnitogorsk" a arătat neobișnuit pentru un hochei pur defensiv, făcând pe poarta adversarului doar 17 fotografii. Dar acest lucru a fost suficient pentru victorie și, prin urmare, Uralii nu au refuzat să joace al doilea număr în Sankt-Petersburg. În perioada de plecare, portarul SKA Mikko Koskinen, care sa recuperat de la accident și la înlocuit pe Igor Shesterkin în cadru, a trebuit să intre în joc doar de trei ori. Și toți oaspeții au pus opt focuri în direcția porții armatei.

Dar colegul lui Koskinen, Vasili Koshechkina, se afla deja în săpun pentru pauză, neutralizând toate încercările de la 18 Sankt-Petersburg pe țintă. Cel mai credincios moment a distrus-o pe Evgheni Dadonov, care nu a putut bate portarul lui Metallurg. Cu toate acestea, o astfel de înclinare în statisticile au fost motive obiective. SKA de trei ori în prima perioadă a jucat în majoritatea și chiar surprinzător, care imprima porțile invitații Petrograd și nu a reușit. În playoff secții Znarka pune în aplicare un avantaj numeric uneori, în jocul precedent CSKA chiar a stabilit un record de Cupa Gagarin, a marcat al 23-lea gol în majoritate.

Un "Magnitogorsk" posibilitatea de a juca un lucru inutil în prima perioadă nu a apărut o dată. Și totuși oaspeții de la sfârșitul celor 20 de minute aproape au marcat, dar după ajustarea lui Danis Zaripov pe "pyatak" a salvat Koskinen.

În timpul pauzei, Uralii au primit în mod clar o instalație mai mică pentru a se agăța de porțile lor. Iar momentele de la poarta maestrului au început să apară mai mult sau mai puțin regulat. Acesta este doar un cont deschis tot la Petrograd. Scopul era curios. În minutul 25, la apăsarea liniei roșii, adică aproape de centrul site-ului, a decis Andrey Zubarev, care a fost o surpriză neplăcută pentru Koshechkin - 1: 0.

După acest puc, echipele păreau că au schimbat rolurile. Deja, "Metallurg" a mers foarte mult înainte și SKA a început să îndure. Cu toate acestea, pentru a păstra cotele minime în cont cel puțin până la ruperea gazdei a eșuat. Cu șase secunde înainte de sfârșitul celei de-a doua perioade, apărătorii Sankt Petersburgului au înnebunit pe Denis Kazionov în bar, care a închis în liniște transmisia strălucită a lui Chris Lee - 1: 1. Este caracteristic faptul că până la sfârșitul acestui al treilea deja "Metallurg" a aruncat tangibil Petrograders (12-6).

După cum era de așteptat, în ultima perioadă, ambele echipe au ieșit cu setări identice - nu-și asumă șanse. Un astfel de hochei îngrijit nu se afla în nici unul dintre meciurile anterioare ale seriei finale. Chiar și echipele au plecat odată. Nu este surprinzător faptul că contul de draw nu a fost schimbat până la sfârșitul perioadei de 20 de minute, iar echipele au nevoie de un extra-timp pentru a determina câștigătorul.