5 Probleme pe care nu trebuie să le faci în fața unui câine

Aparent inofensiv poate provoca un comportament rău.

5 Probleme pe care nu trebuie să le faci în fața unui câine

Lupul poate fi prietenul tău credincios, dar nici măcar cei mai buni prieteni nu sunt permise. Dacă nu sunteți gata să faceți sex, atunci când prietenul dvs. este în cameră, atunci de ce faceți o excepție pentru câine? Iată cinci lucruri pe care nu ar trebui să le faceți în fața unui câine, dacă nu doriți să-i crească un diavol.







1. Luptă

Ce trebuie să faceți: învățați cainele să asocieze timp pentru jocuri cu anumite acțiuni și comenzi. De exemplu, stați alături de el pe toate patru și spuneți "să jucăm" înainte de a urmări casa. Terminați-i spunându-i să se "calmeze", l-au lovit și l-au lăsat pe echipa să stea jos.

2. Întrebați-vă cu un prieten

"Când ești supărat, câinele îți preia starea de spirit", notează Bough. Și în cazul în care câinele nu este obișnuit să te văd supărat, se poate obține prelucrat - începe să latre, cozilor și încercarea de a decide rezultatul contestației sale, câine, drum. Uneori, câinii pot chiar să asocieze mânia gazdei cu o anumită persoană și să se comporte agresiv față de el.

Ce trebuie să faceți: „Rezolva problemele pașnic și într-un mod civilizat“ - el sfatuieste piele de bivol (dacă într-adevăr vrea să înjure, cel puțin nu o fac la câine).







3. Invitați o mulțime de prieteni

Dacă câinele dvs. este folosit într-un mediu liniștit de acasă, o grămadă de prieteni, cu o grămadă de oameni care vin să vă viziteze, îl poate speri. Unii câini în acest caz merg în liniște într-o altă cameră, iar unii încep să latre, sărind și mușcă.

4. Stack o noua prietena in pat

Câinii se adaptează rapid modelelor de comportament ale proprietarilor. Dacă câinele dvs. de obicei doarme cu tine, și ați lăsat un nou familiar la domiciliu, s-ar putea să nu-l placă. "De multe ori trebuie să lucrez cu câini care reacționează agresiv la sexul proprietarilor lor", spune Baf. Un câine poate începe să latre sau să interfereze cu procesul.

Ce trebuie să faceți: învățați câinele să fie singur. Când dormi singur, îndreptați câinele spre locul de lângă ușa din față spre dormitor. Deci, el nu va fi surprins când îl expulzați înainte de sex. Numai să fie consecvent. Mai întâi aruncați-l afară timp de o oră. Apoi, doi, și așa mai departe, până când învață să doarmă singur.

5. Să inducă în eroare

Îi poți spune câinelui că mergi cu ea când intenționezi să vizitezi medicul veterinar. Sau o poți lăsa să sară și să te salute, dar nu și invitaților tăi. Pentru un câine, comportamentul dvs. va fi contradictoriu. "Va înceta să aibă încredere în tine", spune Baph. "Și ea se va purta în mod imprevizibil pe sine".

Ce trebuie făcut: dacă urmați cuvântul dvs. în 99 de cazuri din 100, o diferență de vreme nu va face. Scopul tău este să fii consecvent și cinstit. Ca și copii, câinii se comportă bine când există un program.

Sunt de acord.
Un câine este prietenul unui bărbat.
Am locuit în casă timp de 14 ani în limba engleză.
Un membru al familiei și înțelegerea uneori a fost mai mult decât unii.
Nici măcar nu am spus nimic, ne-am privit unul pe celălalt și am înțeles problema.
Și gelozia a fost atunci când fiica sa născut și a fost dăunătoare atunci când prietenii au venit în mulțime.
La câini, la urma urmei, există un caracter și chiar ce)))

Animalele înțeleg totul. Ei sunt gelosi, suparati, stiu sa fie trist si fericiti.
Ați observat corect că animalele înțeleg fără cuvinte, iar caracterul lor este "imprimat" de către maestru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: