38 Citate selectate cu chemare la acțiune - Romanul lui Kalugin

Astăzi vă ofer 38 de citate de motivare "perle". care solicită acțiuni.

Cred că alegerea nu este grozavă. Fie că încerci să trăiești, fie că te pregătești să mori. (Tim Robbins,






Evadare din Shawshank »(Răscumpărarea lui Shawshank))

Rămâneți de sete. Stai prost. (Steve Jobs, Apple)

38 Citate selectate cu chemare la acțiune - Romanul lui Kalugin

În fiecare zi, faceți un lucru care vă sperie. (Eleanor Roosevelt)

Viața este fie o aventură curajoasă, fie nimic. (Helen Keller)

Spune-mi ce intenționezi să faci cu singura ta viață furtunoasă și prețioasă? (Mary Oliver)

Toate ființele umane sunt antreprenori. Când am trăit în peșteri, noi toți eram independenți. care trebuiau să caute mâncare, să se hrănească singuri. Așa a început istoria omenirii. Odată cu apariția civilizației, am suprimat această trăsătură. Am devenit o forță de muncă, pentru că am fost numiți: "Sunteți o forță de muncă." Am uitat că suntem antreprenori. (Muhammad Yunus)

38 Citate selectate cu chemare la acțiune - Romanul lui Kalugin

Cele două cele mai puternice lucruri din viață sunt un cuvânt amabil și un act atent. (Ken Langon, co-fondator al Depotului de note)

Cea mai profundă nevoie umană este nevoia de a fi apreciată. (William James)







Și mult mai târziu am rezolvat secretul tatălui meu. El a meritat respectul, manifestând respect față de ceilalți. El a ascultat cu aceeași atenție și a vorbit cu un elev de clasa a patra care curăța pantofii din Spring Valley, cu un episcop și cu rectorul colegiului. El a fost serios interesat de personalitatea ta și de necesitatea de a vorbi. (Sarah Lawrence-Lightfoot)

38 Citate selectate cu chemare la acțiune - Romanul lui Kalugin

Dacă nu știi cum să asculți, nu vei putea vinde nimic. (Carolyn Marland, Managing Director al Grupului Guardian)

Toată lumea trăiește, vinde ceva. (Robert Lewis Stevenson)

Doctor în conducere. Scurt curs: compuneți o mică listă de lucruri dezgustătoare pe care trebuia să le experimentați de la ceilalți. Nu faceți acest lucru altor persoane. Niciodată. Faceți o altă listă, care include ceea ce ți-a plăcut. Faceți acest lucru în relație cu ceilalți. Întotdeauna. (DiHok, fondatorul Visa)

Nu îndoiți niciodată că un mic grup de oameni dedicați poate schimba lumea. În istorie, exact așa sa întâmplat. (Margaret Mud)

VĂ ÎNȚELEGEM MINIMUL? Majoritatea oamenilor sunt rezonabili; de aceea faptele lor sunt bune numai într-un grad rezonabil. (Paul Arden)

38 Citate selectate cu chemare la acțiune - Romanul lui Kalugin

Veți scrie povestea vieții voastre și, în funcție de voi, dacă creați o legendă sau nu. (Isabel Allende)

Liderul este vânzătorul de speranță. (Napoleon)

Nimic nu este la fel de contagios ca entuziasmul. (Samuel Coleridge)

O persoană fără zâmbet pe față nu ar trebui să deschidă magazinul. (Proverb chinezesc)

Pentru a inspira sentimente altora, voi trebuie să fiți absorbiți de ei. Pentru a provoca lacrimi în altele, tu trebuie să plângi. Pentru a convinge pe alții, tu trebuie să crezi. (Winston Churchill)

Dacă acțiunile dvs. îi inspiră pe alții să viseze mai mult, să învețe mai mult și să continue să crească, atunci sunteți un lider. (John Adams)

Într-un an, puteți regreta că nu ați început astăzi. (Karen Lamb)

Navigare după înregistrări







Trimiteți-le prietenilor: