31 Pasul în bucătărie

31 Pasul în bucătărie

legko. am ajuns la implementarea practică a etapei a 6-a. Poate veți găsi sfaturi pentru pregătirea micului dejun din seara în bucătărie pentru "manechine"? Aici în subiectul pe care l-ați scris deja, dar indiferent de cât de pierduți sunt aici.







Dacă nu sunt, voi reveni

Înapoi la început

31 Pasul în bucătărie

Dacă nu sunt, voi reveni

Înapoi la început

31 Pasul în bucătărie

Pasul 15: Pregătiți o rampă de lansare pentru gătit

Verificați rutina culinară de dimineață din jurnalul de control.
Pregătiți mâncărurile planificate pentru această zi și unele alimente pentru utilizare ulterioară.
Verificați rutina culinară de seară din jurnalul de control.

A început a treia săptămână de zboruri. În fiecare zi, lista de contacte culinare în jurnalul de audit, și a scris meniul postat pe zi, în vara cărți de bucate temă de lectură. Ne dezvoltăm imperceptibil obiceiuri pentru noi înșine, iar atitudinea noastră față de gătit începe să se schimbe treptat.

În această săptămână, vom adăuga un alt obicei: înainte de a începe să gătească, să iasă din frigider și dulapuri produsele și accesoriile pe care le ponadobyatsya. Dacă ai de gând să o faci înainte de a începe să gătească, nu te va uita pentru a pune vasul în oricare dintre indigrientov sau polezesh pe raftul de sus al boabelor chiar în momentul când laptele decide să „scape“ din tigaie.







Dacă nu sunt, voi reveni

Înapoi la început

31 Pasul în bucătărie

on-din a scris: (a): înainte de a începe să gătiți, ieșiți din frigider și dulapuri acele produse și aparate de care aveți nevoie.

Pentru a determina ce am nevoie, îmi amintesc ce am nevoie pentru a pregăti felul de mâncare sau citesc prescripția înainte, apoi probabilitatea de a uita ceva sau de a pune în jos uneori
Eu sunt de acord cu faptul că puteți adăuga la pas: verificați rețeta și numai apoi obțineți tot ce aveți nevoie pentru gătit.
Desigur, unele feluri de mâncare fiecare gazdă gătește pe mașină, fără prescripție, dar nu toate felurile de mâncare.

PS: Nati. nu fi jignit
M-am gândit mult timp să vă răspund și să scrieți sau să scrieți. Există două tipuri: teoreticieni și practicieni. În situația noastră specifică, on-dyne pune accentul pe teorie și, fără să știe teoria, am obținut rezultate în practică. Bine sau rău - Nu știu, eu nu sunt un bucătar super, am rareori pe masina care se dovedește bine, și vice-versa, aș dori în etapele de pregătire au fost implicate, de asemenea, și Bucătari
Știi ce vreau să spun? Imaginea aceasta: doi profesori - știe cum este necesar și că este necesar, dar nu ca acest lucru, el poate învăța și de a face bine, veți cunoaște subiectul perfect; altul poate avea mai puține cunoștințe, dar îi place subiectul, el te poate învăța să iubească subiectul și vă va oferi un impuls de a urmări cunoștințe, se vor aplica aceste cunoștințe în practică, el a fost pe el însuși, pe propria sa experiență personală este conștient de capcane în calea aplicării în practică a teoriei.
Ce preferi? Dacă aveți ocazia de a comunica cu ambii? Ce se întâmplă dacă un alt profesor citește câteva prelegeri?
Vreau să zic, ai scris că sunt bucuros că scrie pe on-din, pentru că nu-i place să se gătească singură. Poate că aceasta este o barieră pentru gătit, care ar da sfaturi inteligente, ci pentru că le place să gătească și apoi să păstreze liniște și să evite pe partea subiect (am putea fi greșit, și atunci există o singură explicație - bucătari nu sunt interesați, dar îmi pare rău)

Vorbesc direct, traiesc cu ușurință

Înapoi la început







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: