15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Interiorul unui dormitor mic.

Se pare că poate fi mai plictisitor decât un mic dormitor? La urma urmei, există suficient spațiu aici numai pentru pat și un dulap sau piept mic. Da, și dorința de a dota camera, unde se petrece cea mai mare parte a timpului într-un vis, este mică. Dar merită să ne gândim că interiorul dormitorului este ultima și prima imagine în fața ochilor, care stabilește starea de spirit în fiecare zi. Împărtășim o selecție nouă de proiecte de design care inspiră aranjamentul atent al unui dormitor mic.







1. O nouă privire la interiorul maroniu-bej

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Interiorul unui dormitor mic cu elemente de eclectism.

Interiorul bej-brun nu este neapărat plictisitor. Cea mai bună dovadă a acestui lucru va fi proiectul original de proiectare, în care mediul monocrom este diluat prin amprente etnice. O astfel de gama restrânsă, care nu este tipică pentru etnici, schimbă complet percepția unui mic dormitor.

2. Minimalism elegant

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Interior minimalist al unui dormitor mic.

Un astfel de dormitor mic, decorat în spiritul minimalismului - restrâns, dar confortabil. Părțile dintr-o schemă de culoare caldă atenuează neutralitatea situației.

3. Compoziția tipografiilor geometrice

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Dotări extravagante pentru dormitor.

Mai multe imprimări geometrice într-o gamă de culori similare pot fi ușor combinate în același interior. Principalul lucru este să alegeți una dintre ele ca una principală. Principalul lucru este imprimarea aplicată la podea și tavan, deoarece dimensiunile sale sunt maxime.

4. Motivele etnice

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Cameră cu note etnice.

Decorul etnic luminos - pernele și picturile cu amprente caracteristice - însuflețesc în mod eficient interiorul standard al dormitorului. Detaliile culorii saturate și ale modelelor neobișnuite arată neobișnuit în orice mediu interior.

5. Tavă nestandardă

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Panoul de culori pe mai multe niveluri cu iluminare suplimentară arată mai mult decât non-standard. Acest panou devine un punct culminant al interiorului, transformându-l complet.

6. Armonizarea scării pastelate







15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Condiții în culori pastelate.

Câteva tonuri pastelate, unite în limitele unui interior, arătau blând și liniștitoare. Această situație este ideală pentru proprietarii apartamentului, care apreciază armonie în interior.

7. Aproape o canapea extensibilă

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Dormitor cu zonă de living.

O nouă citire a spațiului de living din dormitor face ca interiorul să fie exclusiv. Situația este transformată printr-o simplă recepție: o canapea mică este împinsă strâns la pat.

8. Visele Țării Soarelui Răsare

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Interior în stil japonez.

Interiorul dormitorului în stil japonez este simplu și confortabil în același timp. Materialele naturale și o schemă de culori restrânsă îl fac ideală pentru o odihnă completă.

9. Pervazul ferestrei poate fi de asemenea convenabil

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Spațiu pentru ședința pe pervaz.

Proprietarii fericiti ai unui prag de ferestre largi pot echipa o zona confortabila de odihna. Restul va trebui să sacrifice o mică parte din dormitor pentru a extinde pervazul obișnuit prin instalarea unui perete de gips-carton.

10. Clasic alb-negru

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

O combinație clasică de culori în interiorul unui dormitor mic.

Zidurile întunecate nu sunt un tabu pentru interiorul unui dormitor mic. Dimpotrivă, această decorare pare neobișnuită. Interiorul nu pare nefericit din cauza abundenței detaliilor de zăpadă.

11. O epocă confortabilă

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Vintage în interiorul unui dormitor mic.

Chiar mobila veche din apartamentul bunicii poate găsi oa doua viață într-un interior modern. Textile moderne și zidurile de zăpadă sunt un fundal excelent pentru elementele de epocă.

12. Loc de dormit funcțional pe podium

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Zonă neobișnuită de dormit în apartament.

Pat, stand pe podium - o soluție rațională pentru un apartament mic. La urma urmei, sub podium, puteți echipa un sistem de depozitare spațios și servește ca un mijloc suplimentar de zonare.

13. Decoratiuni din lemn in lectura moderna

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Dormitor cu decor de lux din lemn.

De asemenea, decorarea clasică din lemn poate să arate reală și elegantă. Lacunele faonice de o nuanta placuta nu suprasolicite interiorul, ci da-i un aspect luxos.

14. Varietate de culori și texturi

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Un interior de dormitor moale pe care doriți să îl luați în considerare.

În ciuda faptului că interiorul are o varietate de culori și texturi, acesta arată holistic și armonios. Secretul unui astfel de dormitor mic este într-o schemă de culori bine aleasă.

15. Trandafirul albastru-albastru

15 Interioarele elegante ale unui dormitor mic, după ce am văzut care dintre ele vrea să facă reparații urgent

Interior într-o schemă de culori gri-brun.

Cine a spus că în același interior nu este posibilă combinarea culorilor reci și calde? Un dormitor mic, decorat în nuanțe de gri și maro, arată confortabil și elegant.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: