10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

Mauro Ikardi a tatuat complet torsul și a creat cele mai discutate performanțe ale săptămânii. Spunem despre el și despre alți jucători care sunt foarte mulțumiți de tatuaj.







Alves are o mare varietate pe corpul său - există o imagine a soției sale, numele copiilor, numeroasele date memorabile în cifre romane, chiar și un cadru din desene animate despre pisica lui Sylvester și pasăre Twitch. Fața lui Isus Hristos este deosebit de proeminentă pe antebrațul drept.

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

„Tatuajele mele - nu este un moft, dar amintirile diferitelor momente din viata“ - spune Mark. Ce Materazzi a placut intotdeauna, asa ca aceste lucruri câștiga trofee - el are desene și campionat Cupa Mondială, finala pe care a marcat, și Liga Campionilor trofeul „big-eared“. Tatuaje în formă de aripi - amintirea mamei mele, care a murit de cancer, când Marco avea doar 15 ani. numele fiilor lui biceps sunt de asemenea reprezentate grafic, o declarație de dragoste cu soția sa pe încheietura mâinii, data primul pentru a câștiga Scudetto și așa mai departe. Până la portret indian uman Vitruvian și leu (semn zodiacal Materatstsi). „Pentru mine nu există prea mult spațiu - râs Marco. - Dar e încă acolo ".

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

Olandezul nu are nimic pe corpul său care să fie familie sau capturat - modele diferite. Este executată foarte frumos și amintește de flori în stilul Maori. Aspectul militar al unui jucător de fotbal este destul de potrivit.

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

În cazul în care cei mai mulți jucători s-au bazat tatuat premii, Howard a devenit cel mai de succes portar. Portar ceva ce foarte profund, dar nu și în partea de sus, dar tatuajele - probabil un campion mondial. Howard pe corp poate fi frică de dragoni, explora harta din New Jersey, pentru a face cunoștință cu familia, și, desigur, de a învăța cifre romane - acestea lipsesc pentru o varietate de motive. Complement tot acest haos diferite ornamente și o stea, semna Superman și chiar un pasaj din Biblie.







10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

La Dane destul de sumbru: „Cimitirul vikingilor“ de pe partea din spate a imaginea de ansamblu numit Există un alt Viking, precum și un personaj din mitologia nordică, câteva citate, numele de frați și surori, precum și clovn plângând, steaguri Danemarca și toate abrevierea cunoscută de YNWA, degete umplute. Agger și îi place să umple tatuajul său, care a fost folosit în mod repetat de către partenerii săi în „Liverpool“.

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

Francezul are o mulțime de tatuaje, dar nu este nevoie să căutați un înțeles ascuns în ele - toate acestea Cisse pare să fie umplut doar pentru frumusețe. Modele, asteriscuri, flori și alte lucruri. Unul dintre cele mai vechi tatuaje este aripile de pe spate. Există, de asemenea, un tatuaj sub formă de trifoi - a apărut după victoria "dublei aurii" a lui Panathinaikos în Grecia, despre care a vorbit Cisse. Pe gât există o inscripție dedicată fiicei Ilona, ​​iar pe mâinile ei - pete leopard și urme de labe feline.

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

Gregory van der Ville

Olandezul are o compozitie totala pe piept, care este completata de imaginea faraonului, iar pe spate sunt aripi. "Ei nu știu nimic despre noi. Reacțiile ciudate ne acoperă ochii și nu vedem unde este ascuns totul bun ", - un citat pe antebraț. Pe mâna, van der Wiel și-a pus numele împreună cu steaua. Iar la lansarea FIFA 16, fotbalistul sa plâns pe Twitter că personajul său din simulatorul de fotbal a fost creat fără tatuaje.

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

Pe mâini sunt diferite modele, pe piept - o stea în care umoriștii au găsit asemănări cu locomotiva sovietică. Dar mai discutată este cum Jones a pictat genunchiul său. plasând acolo o stea cu steagul SUA - încă arată foarte original și original. Dar, potrivit jucătorului de fotbal, aplicarea acestui tatuaj i-a fost dată în mod deosebit de greu: "Se simte ca în pielea unui foc, și a durat până la trei ore. Tot ce am putut face era să mă concentrez asupra respirației mele.

10 Cei mai tatuați jucători de fotbal din lume

Eroul din ultimele zile este super-avantajul lui Inter. Imaginea de pe torsul lui a fost scrisă timp de cinci luni. Pe el este un leu cu lei și nume de copii. Având în vedere scandalul cu povestea de dragoste a lui Ikardi și Vanda Nara, nu toți sunt mulțumiți de această creativitate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: