99% Proprietarii unor astfel de camere sunt capabili numai să aproximeze - și să șterge - un fapt!

Pentru a crede în comercianți, în special în marketingul producătorului, m-aș uita înapoi. Pe baza originii cuvântului „profesional“, această caracteristică poate fi de orice aparat de fotografiat, prin care eliminarea a face bani, chiar dacă tsifromylnitsa. Și prezența / absența oricărei tehnologii specifice în dispozitiv nu întotdeauna vorbește în favoarea sau împotriva apartenenței sale la un anumit segment "mitic" profesionist. Fratele meu impusca pentru reviste de moda majore, deci contează doar pentru camere profesionale de format mediu de mai sus, și este complet diferit de bani, și Nikon / Canon / Sony pe piață nu, în general, nu sunt prezente, rămânând în nișa de fotoresheny buget.







Extindeți Sucursala 4

Camera profesională, spre deosebire de amator, este mai durabilă. Uneori mai durabile.

Exemplul meu: la -30 grade Celsius, plasticul d90 refuză să tragă, iar magnetul d300 trage în plămân și de foarte mult timp. + Obturatorul este proiectat pentru mai multe clicuri.







Aceasta este singura și cea mai importantă diferență dintre tehnologia profesională și amator, restul fiind la îndemână.

Extindeți Sucursala 3

Extindeți filiala 2

pashkaone acum 77 zile

Prof. camerele sunt mai durabile: carcasă metalică, rezistentă la praf, metal, optică de înaltă calitate (același metal).
Obturatorul este proiectat pentru operațiuni de 300k și mai mult, în timp ce cele amatori sunt proiectate pentru maxim 100k, iar apoi - sunt camere de luat vederi cum ar fi Canon 7d. câteva mii de oameni - 30-40 de mii.

De exemplu, un caz din viața unui profesor de fotografie familiar: se grăbea la nuntă, nu închise complet rucsacul, ieșise din mașină și o aruncă pe umăr. 5d 2 arcul a căzut de la o înălțime de 160 cm la sol, o zgârietură pe corp. Am salvat capota lentilei, care a preluat o parte din lovitură.
Alte camere de la cel mai scăzut nivel s-ar fi prăbușit dintr-o astfel de cădere, pentru că sunt fabricate din plastic, amestecul nu ar fi ajutat, optica ar fi fost, de asemenea, pierdut fără speranță.

Extindeți sucursala 1

Eh, în limbi diferite vorbim. Am scos o dată camera de unde am început, 350D, cu o jumătate de rublă de plastic 1.8 pe ea pentru 4.000 de ruble, cu aproximativ aceeași înălțime ca în exemplul tău. Linia de jos este o zgârietură adâncă pe suprafața de plastic din zona pantofului. Înainte de vânzarea într-un an, camera și sticla au continuat să-și facă munca corectă =)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: