98 Opinii din Arkhangelsk în Arkhangelsk

Am rezervat o excursie în avans pentru copiii de vârstă școlară primară (7-8 ani). Am spus foarte mult, dar nu am adaptat pentru această vârstă. La cererea profesorului pentru a clarifica cuvântul "parc obișnuit", ghidul a răspuns că nu este o lecție și nu va explica. Materialul era disponibil în principal pentru adulți. Aș dori ca biroul de excursii din Arkhangelsk să ia în considerare această remarcă pentru viitoarele excursii.







Gărzile la intrare sunt regele! - Vreau - o execuție, vreau - draga mea. Astăzi am vizitat moșia. Au fost cu doi copii (5 și 8 ani), abordați cu două scutere. Înainte de asta, ei au urmărit în mod special - l-au lăsat cu scuterele! Semnele indică faptul că este imposibil la câini, biciclete, role. Înainte de ochii noștri, garda a trecut oamenii cu câini și un copil cu un scuter. Și ne-a spus: "Nu poți!" Aceasta este, mai mic copilul cu scuter poate fi (deși el însuși a arătat, în general, în cazul în care este scris că nu poate), iar mai în vârstă - scuterul un pic mai mult -. Data viitoare ›

Am decis să ajungem în sfârșit la Arhangelsk cu sora mea. Citiți toate informațiile de pe site, pregătite. Am condus mult timp: cu trenul, apoi cu metroul, cu autobuzul. Și nu ne-au lăsat să intrăm! Parcul a fost închis "din motive tehnice". Dar a doua poartă a fost decorată pentru nuntă. Da, și polițiștii de trafic, care s-au desfăcut, nu foarte tăcuți. Scoateți întregul parc! Da, e bine, dar ai putea să anunți oameni pe site? O astfel de lipsă de respect! Sora este dezactivată, a fost atât de greu pentru ea să decidă asupra acestei călătorii. Au venit oamenii. Data viitoare ›

Nu înțeleg de ce primesc bani? Doar faceți o plimbare în parc - 150 de ruble. Single - 400 de ruble. Pentru a vedea cum a fost modificată sanatoriu pentru muncitori de la o reședință regală? Și unde se duc acești bani? Nu vedeți în mod special investiția lor în parc.







Nu e absolut nimic de-a face in iarna (primavara pana zapada), în cazul în care te târăști înapoi din oraș - nu e de folos timp și efort! Da, nu mă cert, este, evident, frumoasă în timpul verii, dar nu și în timpul iernii. Nu rezervați o excursie acolo, dacă doriți să vizitați, apoi doar de unul singur! Intrarea 100 de ruble (studenți și elevi, astfel încât toți 50) și am petrecut 750, deși ajunge cu autobuzul sau cu autobuzul din orașul nostru (chiar câteva directă) - un maxim de 100 $ în aceeași direcție! Și, pe drum, noi. Data viitoare ›

Am venit cu un prieten într-o frumoasă conac. Am ales ziua când vizita la palat a fost permisă. Am plătit câte 100 de ruble și pentru permisiunea de a face fotografii. De ce nu a raportat că palatul este în reconstrucție. În opinia mea, acest lucru nu este decent!

Există o mulțime de astfel de locuri în Rusia. Deci, am văzut deja destule conacuri. Și nu am văzut nimic special aici. Da, fără îndoială, clădirea este monumentală. Pereții sunt foarte groși. Cârligele sunt frumoase. Și orice altceva a fost deja văzut de multe ori, deci nu este impresionant.

Frumos, dar mai rău decât înainte :) Prima dată când am fost în Arhanghelului în copilărie foarte îndepărtat - atunci Arhanghelsk mi se părea pur și simplu un loc fabulos frumos, a fost una dintre experiențele cele mai puternice din copilărie. Și acum. Ei bine, poate că acest lucru special pentru adulți vedere mondial, atunci când percepe nimic atât de entuziasm, ci mai degrabă o experiență obișnuită. Da, este frumos, da, este plăcut, dar nu mai mult. Unpleasantly surprins de faptul că multe sculpturi acoperite cu carcase de sticlă - aparent de vandali. Dar. Data viitoare ›

Nesatisfăcător. Starea imobilului dorește cel mai bine. Vopseaua se îndepărtează la 30%. Jumătate din clădiri sunt pur și simplu închise și cresc în pământ. Parcul nu este bine întreținut. Micile bănci. O mulțime de statui, dar jumătate din cutii de plastic, vă mulțumesc pentru transparență. Personalul nu este prea neprietenos - chiar și cu un bilet achiziționat pentru fotografie, au apărut probleme. În plus, o procesiune continuă de mirese, strigă șampanie amară și fierbinte. Poate în zilele lucrătoare cu un copil să meargă și în mod normal, dar la sfârșit de săptămână nu-mi recomand.

Frumos loc să meargă pe îndelete 2 oră poate displace multe nunti care beau alcool din sticla, iar apoi peste tot svinyachat, lăsând, oriunde, mormane de gunoi și sticle. În acest sens, avem (Iasnaia Poliana) mai stricte, nu strechal Manor mulțimile beat, toate promenadele la Estate în mestecenii, metri 500. Nu macazelor muzeu (deși statul!), Parcare pentru autoturisme - acestea sunt lăsate de-a lungul drumului. În caz contrar, GUD!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: