8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

8 povesti incredibile despre oamenii care "au trăit" în magazine

1. Un băiat rătăcit care a petrecut noaptea la magazinul IKEA.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

Ați mai fost vreodată la IKEA atât de mult încât ați început să vă gândiți să vă despărțiți o tabără, să dormiți pe pat și să mâncați toate chiftele? Dacă da, atunci nu sunteți singuri. Un băiat de 12 ani din China care a fugit din casă a fost găsit aproape o săptămână mai târziu, trăind în magazinul IKEA.







Peng Yidzhien certat cu mama sa pentru că a făcut temele matematica, asa ca a plecat de acasă și a petrecut mult timp în IKEA din apropiere. El a trăit în detrimentul degustare liber de produse de la supermarket-uri Shanghai și a dormit pe un pat într-o demonstrație IKEA.

Înainte ca băiatul să fie găsit, poliția ia cerut mamei unde Peng îi plăcea să meargă în oraș. Printre altele, le-a numit IKEA. Băiatul a fost în cele din urmă găsit, în roaming la primul etaj al comerciantului cu amănuntul suedez.

2. O femeie de 70 de ani care se afla la Wal-Mart timp de trei zile.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

În ciuda faptului că te gândești la asta, femeia a fost capabil să se amestece cu ușurință cu mulțimea de alți cumpărători, coș, mulțimile și haos, și să rămână nedetectate timp de trei zile, în timpul boom-ului de Crăciun. La întrebarea angajaților Wal-Mart, de ce este acolo atât de mult timp, ea pur și simplu a spus: „Sunt la cumpărături“.

Femeia a plecat în cele din urmă acasă, dar numai după ce a plătit pentru achizițiile ei.

3. Un colegiu care a trăit la Wal-Mart timp de 41 de ore în timpul pauzei de primăvară.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

În timpul sărbătorilor de primăvară, unii studenți ai colegiilor americane merg pe plaje cu soare sau în orașe ieftine. Dar Skyler Bartels sa dus la Wal-Mart local.

El a cumpărat sandwich-uri la metrou și un pui de somn în cabina de toaletă sau pe șezlonguri în departamentul „totul pentru grădină.“

Alți cumpărători și angajații nu au acordat prea multă atenție la el până la sfârșitul șederii sale, dar sa dovedit că unele greeters magazin a început să-l observe - poking un deget și șoaptă. Șeful de securitate sa apropiat de el și a întrebat: "Nu te-am văzut în departamentul de revistă acum cinci ore?" - Poate, răspunse Bartels.

Obosit, pe punctul de a face halucinații, Bartels a spus că a decis să meargă acasă înainte de a fi aruncat. El a crezut că proiectul a eșuat. Deci, până când televizorul a început să sune despre această poveste, el nu a început să primească propuneri de la agenții literare și de la filme.

4. Un adolescent de 14 ani care purta scutece și rămâne neobservat la Wal-Mart pentru mai mult de două zile și jumătate.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

Obiceiurile băiatului erau bine gândite. Unul se afla în spatele depozitului cărucioarelor, iar al doilea în spatele standurilor cu hârtie igienică. Aceste convingătoare erau complet ascunse de ochii curioși. În locurile retrase el a păstrat esențiale, a dormit într-un pat improvizat și a mâncat mâncare luată dintr-un magazin. A făcut o gaură în spatele rafturilor cu băuturi pentru a lua sucul și chiar a luat peștele din magazinul de animale de companie pentru ao păstra ca pe un animal de companie.







De asemenea, băiatul și-a schimbat hainele la fiecare câteva ore, astfel încât el nu a putut fi găsit. Era atât de îngrijorat de a fi prins, că purta scutece în loc să folosească toaleta. Acest gunoi a devenit în final cauza detecției sale. A încercat să scape din magazin de îndată ce a fost descoperit.

Băiatul trebuia să trăiască cu rudele îndepărtate, care nu sunt în mod special l-au urmat, și atât de clar, așa cum a trăit în magazin și nu a fost dat dispărut.

5. Un cuplu care a trăit într-un centru comercial timp de 4 ani ca protest.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

În prima săptămână s-au deghizat, purtând saci goale și echipamente ale centrului comercial. Pe timp de noapte, se târasc prin culoarul cu o jumătate de metru lățime în camera întunecată găsită de Townsend. Acolo au făcut un pat dintr-un material de carton și de izolare, unde a petrecut o noapte rece și pentru a evita detectarea, atunci când centrul comercial nu funcționează. Ei au scăldat în toalete locale și Ioto în fiecare dimineață, ar putea fi găsit într-unul dintre magazinele, încercând geluri de spălare.

După săptămâni de experimentale Ioto Townsend și în mod regulat a reveni timp de patru ani, încercând să transforme un depozit într-un apartament de lux, mobilat cu elemente din centrul comercial. Ei au construit un zid de blocuri de zgură, a pus canapele, mese, lămpi, TV, veselă și un Sony PlayStation (care a fost furat în timp ce ei trăiau acolo, ceea ce sugerează că prezența lor nu a fost complet secretă) și a rămas acolo timp de mai multe zile. De asemenea, au planificat să facă o pardoseală, să cumpere o mașină de uz casnic și să instaleze o toaletă portabilă.

6. O femeie inima care a petrecut o săptămână la KFC.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

"Vroiam doar aripi de pui, dar imediat ce am ajuns acolo și am început să mănânc, mi-am dat seama că am nevoie de timp să mă gândesc", a spus ea. "Nu am vrut să mă întorc în apartamentul meu pentru că era plină de amintiri despre el, așa că am rămas."

După trei zile la o cafenea de 24 de ore, personalul a observat că femeia nu a plecat încă. Ea le-a spus că are nevoie de mai mult timp pentru a gândi și a ordonat mai multe aripi.

Când a atras atenția mass-media, ea a decis în final că era "obosită de gustul puii" și a plecat pentru părinți.

7. Omul care a trăit în zidurile magazinului de la Marshall cu trei zile înainte de a fi salvat.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

Un rezident din Longmont, Colorado, Paul Felix iubește pe Marshall. De fapt, dragostea lui Paul Marshall, astfel că el a fost prins în pereții magazinului și a locuit acolo timp de trei zile înainte de a fi salvat, foame, deshidratat și fără a noua colectie toamna de pulovere, pentru care a venit.

Paul a fost salvat de poliție după ce angajații magazinului au auzit strigăte și gemete stranii venind de pe pereți, dar nu au putut determina sursa zgomotului. Ei au realizat imediat că sunetele sunt produse de o persoană, și nu de un spectator care urmărește moda.

Au sunat 911, spunând operatorului: "Auzim un tip care țipă în perete." La sosirea salvatorilor, mai mult de o duzină de oameni cu un bară de alunecare au făcut o gaură destul de mare pentru ca Paul să urce prin el.

Paul a spus poliției că a intrat în clădire prin acoperiș și a căzut prin aerisire. A aterizat aproximativ între zidurile exterioare și cele interioare, unde a fost prins.

8. O pisica care a locuit in casa Depot timp de 13 ani.

8 Povestiri incredibile despre oamenii care locuiau în magazine

Managementul magazinului nu a avut probleme cu Depot până când a început involuntar să activeze alarma în miez de noapte. Compania a decis că a venit timpul să plece.

Când știri de pisici de evacuare eliberate, iubitorii de animale nebun din întreaga lume. Client Home Depot Daniel Goodell a creat o petiție pe Change.org, care a adunat peste 1.900 de semnături, cerșitul Store lasa șederea pisica. Goodell a scris un mesaj Depot din inimă, menționând că acesta prinde șoareci și gândaci, care este un avantaj pentru companie. El a scris de asemenea că "pisica din magazin aduce noroc."

Din fericire, apelul lui Goodell a reunit mii de oameni, datorită dragostei unei pisici drăguțe. Ei au convins magazin pentru a schimba mintea ta, și a fost anunțat că Depot poate rămâne în magazin. manual magazin spune că atunci când ea devine mai în vârstă și va trebui să fie de îngrijire mai atentă, ei doresc să-l aibă acolo „un, mediu mai sigur mai sănătos“, se pare, unul dintre multele persoane care au vrut să o ia. În momentul de față, însă, ea poate rămâne la Home Depot cât de mult dorește.

Material pregătit de GusenaLapchataya







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: