8 Moduri de răcire în căldură

Din moment ce vremea pe stradă este deja caldă. iar iadul actual este așteptat, oamenii continuă să caute noi modalități de a se simți confortabil. Aerul condiționat este frumos, însă sunt prea scumpe, mulți nu le plac și nu le puteți păstra toată ziua - de aceea există mai multe modalități alternative de răcire în căldură.







1. Bea, bea, bea

Una dintre cele mai importante modalități de a păstra răcirea în căldură este menținerea echilibrului de apă în organism. Trebuie doar să bei tot timpul. Cu toate acestea, încercați să vă abțineți de la astfel de băuturi, cum ar fi apă carbogazoasă, suc și ceai cu zahăr. Din cauza lor, veți dori mai degrabă să beți și veți simți că a devenit destul de înfundat. Beți apă cu gheață sau faceți-vă un suc natural de fructe, cum ar fi limonada.

2. Îmbrăcați îmbrăcămintea din țesătură subțire

Poți purta haine din țesătură de indian. ea este doar una dintre favoritele mele. Totul din cauza bumbacului face ca acest lucru să fie ușor. În acest sens, trebuie să purtați mai multe haine din țesături ușoare. Lucrări de in
la fel ca bumbacul și vă ajută să vă răcoriți. Mai important, nu purtați haine grele din țesături diferite, din cauza că veți transpira mai des.

3. Scoateți hainele

Desigur, un alt mod de a păstra răcoarea este să nu purtați nimic pe cont propriu. Evident, nu ar trebui să umbliți goi pe străzi ca acel rege sărac, naiv, cu un costum nou și fără haine. Cu toate acestea, atunci când sunteți acasă, nu vă fie frică să vă dezbrăcați. Mergeți în jurul apartamentului în chiloți și în vârfuri sau scoateți toate hainele.

4. Puneți în apă

A înota este ocupația mea cea mai preferată în căldură. Îmi place să înot în lacuri și râuri și iazuri. Îmi place să înot în ocean. Dar, printre altele, îmi place să înot în piscină. Poți să spui că m-am înfuriat,






dar mirosul de albire întruchipează însăși ideea de vară pentru mine. Nu contează unde vă place să înoțiți mai mult, dacă vă scufundați complet sub apă sau pur și simplu picurați-vă picioarele acolo, mergeți la orice sursă de apă - nu uitați sunblock-ul! Dacă nu puteți face acest lucru, atunci luați o baie rece în casa dvs. - este aproape la fel!

5. Ventilatorul

Cumpărați un ventilator pentru ferestre. puneți altul pe tavan sau luați un ventilator pe raft. Acestea sunt mai ieftine decât aparatele de aer condiționat și, dacă sunt aranjate corespunzător, pot reîmprospăta cu adevărat aerul din încăpere. Dacă sunteți pe stradă, puteți folosi unul dintre acești mici fani - sau pentru a fi foarte elegant, vă puteți cumpăra unul dintre acești fani personali reali. Vreau să spun acei fani foarte frumoși - un leagăn al încheieturii mâinii și ești practic, Scarlett O'Hara, într-o rochie superbă.

Monetaria este un minunat răcitor. Chiar dacă nu doriți să beți, căutați o loțiune sau un săpun care conține extract de menta sau are proprietăți de mentol. Ele vor ajuta să se simtă proaspete, în plus, va actualiza pielea!

7. Răciți-vă

Cea mai bună modalitate de răcire în timpul căldurii este utilizarea unei metode simple, gratuite. De exemplu, puteți lua o cârpă sau un prosop, umeziți-l cu apă și puneți-l în frigider pentru o vreme. După ce devine gheață, îl puteți lega în jurul corpului sau îl puteți pune pe umeri. Puteți, de asemenea, să vă faceți aer condiționat. punând cuburi de gheață sau o pereche de sticle de apă cu gheață lângă ventilator - aparatul de aer condiționat este gata!

8. Pulberați nasul și foile

Dacă pulberea vă ajută organismul să rămână proaspăt, atunci să ne concentrăm asupra acestuia. Am citit despre asta într-o carte, nu am crezut. Apoi am încercat și chiar funcționează! Înainte de a merge la culcare, împrăștia pe foaie pudra de copii sau talc - într-adevăr te ajută să te simți cool. Salvează
foile dvs. sunt proaspete și absoarbe excesul de umiditate, ceea ce sigur salvează.

Sunt așa de pretențios. Îmi urăsc când e cald, dar după sfârșitul iernii, nu vreau să văd zăpada pentru o altă eternitate. E atât de greu să te simți confortabil! Cu toate acestea, sper că unele dintre aceste modalități de a păstra răcoare în căldură vă vor ajuta. Aveți vreo sfat despre cum să vă răcoriți?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: