7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

Cum să ghiciți în mod corect dorința de Anul Nou - faceți-o singură și învățați-o copiilor dvs.

Metoda # 1: în italiană

În Italia, este obișnuit să se facă urări de Craciun pentru struguri. Este foarte simplu: pregătiți 12 struguri în avans și, de îndată ce ceasul nostru din Kremlin începe să numere înainte de primul minut al noului an, mâncați aceste fructe de pădure fericite.







Mai mult despre tradițiile de sărbătorire a Anului Nou în Italia. Se acceptă să pregătească un fel de mâncare de linte (pentru abundența și prosperitate în anul următor) și a pus pe lumânare aprinsă pervaz (pentru a atrage sănătate, succes și bogăție).

7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

Metoda numărul 2: În zbor

Metoda 3: Alegeți

Această metodă este cea mai potrivită pentru copii, bine, sau dacă nu planificați sărbătorile largi ale Anului Nou și sunteți pregătiți să vă culcați imediat după bătălia clopotelor. Deci, scrie la 12 (da, doisprezece!) Dorințele lor pe bucăți separate, sau desena dorit, a pus toate frunzele sub pernă în dimineața primul lucru pe care, de îndată ce te trezești, la întâmplare îndepărtați orice hârtie. Aceasta va fi dorința care se va împlini în mod necesar în anul următor.

Această metodă este, de asemenea, bună pentru că nu veți uita exact ceea ce a fost planificat pentru Anul Nou, iar într-un an veți putea verifica dacă se așteaptă să se întâmple.

7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

Metoda 4: Tu, eu, eu

Metoda 5: Cu o clipire

Ai nevoie de o lumânare. De îndată ce bomboane încep să bată și Anul Nou urmează să vină, aprindeți o lumânare și șoptiți-vă dorința peste flacără. După aceea, puneți o lumanare pe masa festivă. Dacă fitilul nu se estompează până la sfârșitul sărbătorii sau când lumânarea arde complet, atunci dorința ta se va împlini.







7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

Metoda # 6: Păstrați-vă pentru dvs.

Această metodă din categoria "ceea ce este scris cu un stilou, pe care nu îl puteți tăia cu un topor." Înainte de începerea celebrării, îmbrăcați o dorință în interiorul îmbrăcăminții. Și când toată lumea va ridica paharele (bine, sau sari din scaunele lor, mâncând struguri sau șoaptă cu o lumânare), țineți mâna dreaptă peste dorința brodată și goli paharul de vin.

Metoda # 7: După

În jos cu stereotipul că odată cu nașterea unui copil puteți uita de călătorie și recreere! Determinați scopul călătoriei, locul - și înainte, pentru a vă odihni copilul!
10

Pentru a dezvolta abilitățile și intelectul unui copil de 5 ani poate fi chiar în vacanță, transformând studiul în activități interesante. Și unde vă petreceți vacanța cu copilul - în oraș, la vila sau pe mare? Vom sugera câteva sărbători interesante.
6

Vara este timpul călătoriei. Și tu și carapacele merg pe drum. Ce aveți nevoie pentru a avea grijă în avans pentru a-i oferi un confort adecvat, departe de pereții săi nativi?
17

7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

Varsta mea a pus un risc crescut de sindromul Down și este, de asemenea, trimis la „puncție“, dar în această epocă a internetului, am să viziteze „puncturer“ găsit informații despre metode non-invazive de cercetare, într-adevăr ma costat de data aceasta la 38.000, dar la 10 săptămâni, am știa deja că voi avea o fiică, o fată sănătoasă. Pe de altă parte, după ce m-am gândit mai târziu, am ajuns la concluzia că eu pierd bani, aș mai avea o fiică, indiferent de rezultatul

Anastasia se pare că a însemnat arma Studex System-75, care nu dăunează țesături. Acum este folosit în multe centre medicale, unde urechile sunt străpunse.

7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate

Cu senior o dată, chiar și în spital cu intoxicație, dar cu mai tineri am fost învățat de către medici de la același spital imediat antiseptic intestinal oferind doza în funcție de vârstă, de obicei, de două zile, un copil începe să meargă pe acest amendament. Și aici enterosgel este necesar să înceapă să dea (pe lângă recomandarea medicală), pentru detoxifierea unui organism. Într-adevăr funcționează o astfel de schemă.

7 modalități de a face o dorință pentru a deveni realitate







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: