5 Situații care vă vor deschide ochii unei persoane - o casă

5 Situații care vă vor deschide ochii unei persoane - o casă

M-am dus întotdeauna la lucru, ca sărbătoare. Aici, colegii mei, oameni cu aceeași minte, o echipă de profesioniști inteligenți și oameni frumoși. Am întâlnit împreună această iarnă tare. Solidaritatea în principiu, ne-am certat în miniaturi, uneori nu am fost de acord între ele, am discutat în mod fierbinte despre politici și politicieni. Apoi a venit izvorul ... Și între noi nu mai există contradicții, am uitat de orice dezacorduri. Ca unul vom repeta: "Nu vom permite războiul! Noi nu trebuie să apere! "Colectivul nostru este tot de Ucraina: locuitorii din Lviv, Kharkov, Simferopol, Kherson, Kiev. Sunt un rus etnic, care, prin ideea absurdă a altcuiva, trebuia să "experimenteze toate deliciile Bandieriei și naționalismului". Dar toate acestea nu au fost și nu! Există înțelepciunea oamenilor, înțelegerea și respectul profund pentru toate națiunile! Îmi place Ucraina cu toată inima, și ea îmi vine reciproc. Noi, colectivul goodhouse.com.ua, suntem siguri că numai unitatea, bunătatea și iubirea noastră ne vor conduce spre pace și fericire!







5 Situații care vă vor deschide ochii unei persoane - o casă

Evenimentele din ultimele luni care au zdruncinat țara au făcut ajustări ale viziunii noastre asupra lumii. Sa dovedit că lumea este atât de fragilă încât un cuvânt greșit sau o faptă este suficientă pe măsură ce se prăbușește în bucăți mici, rănind inimile și sufletele într-un sens literal. Toată lumea se luptă pentru adevăr. Singura contradicție care împarte oamenii în tabere războinice este aceea că toată lumea are acest adevăr: cineva execută o ordine și cineva acționează la cererea inimii. Deci, doriți ca noi să avem cât mai mult posibil pentru a combina obiectivele momente de bucurie și un motiv de mândrie pentru familie, prieteni, vecini, colegi și chiar străini, noi compatrioți. Despre ce vorbesc femeile astăzi - mame, neveste, surori și fiice? Ei se roagă lui Dumnezeu că această lume este sigură și sănătoasă! Copiii, soții și frații nu stau pe părțile opuse ale baricadei, ci se bucură cu succes la locul de muncă și la școală. Și au glumit, lăsat, iubiți. Pace la tine și la familiile tale! Amintiți-vă, Ucraina este o singură țară!







5 Situații care vă vor deschide ochii unei persoane - o casă

Odată ce ați ajuns la ele, monitorizați cu atenție prietenii dvs. și veți învăța multe despre asta!

De regulă, percepem oameni, călăuziți de experiența lor anterioară. Spuneți, dacă o persoană este politicoasă, credeți că este bine crescut. Dacă glumește foarte mult - crede că este optimist. Dacă el vorbește rar, atunci gândește mult ...

Acestea sunt erori tipice în comunicare, deoarece atunci când se ocupă cu o persoană în situații standard (de exemplu, numai la locul de muncă), nu sunteți în măsură să o apreciați pe deplin ca persoană. Dar dacă reușiți să ajungeți cu el într-una din următoarele situații, observați-l bine - și veți învăța multe despre el!

7 semne că ești înconjurat de cele toxice.

Aveți nevoie de voi
El are nevoie de ceva de la tine, oricum, asta - raportul de anul trecut, ajutor cu au pair, loan sau doar cu prezența ta. Cum te convingă cineva, ce cuvinte aleg, cum se comportă? Dacă începe imediat să facă presiune asupra păcatului sau să strige la conștiința ta, știți: înainte de a fi un manipulator, obișnuit să-și atingă scopul într-un mod cu totul onest. Și poate că va oferi serviciul în schimb - și asta înseamnă că această persoană preferă de obicei parteneriate.

Aveți nevoie de el
Acum, să ne imaginăm situația opusă: aveți nevoie de această persoană pentru a vă ajuta. Poate că, înainte de a vă fi de acord cu o favoare, cunoștința dvs., descoperind importanța sa, începe să vă critice pentru lipsa de independență. Sau aruncă pe scurt: "Am propria mea problemă, înțeleg-o singură". Din comportamentul lui puteți să trageți o concluzie despre cât de mult această persoană știe să sprijine un vecin într-un moment dificil, cât de fiabilă și practică este.

Succesul tău
Nu oricine o poate face! Și dacă prietenul tău, care ți-a arătat ieri simpatia, începe să strige în momentul triumfului tău, să caute neajunsuri în tine și să găsească o muscă în unguent - probabil e prea invidios. Poate că are o mulțime de complexe. care îi împiedică să perceapă succesul altcuiva cu bucurie. Dacă prietenul tău găsește puterea de a te bucura cu tine, știi: ești foarte norocos cu el!

Cum să nu mai fii o persoană toxică







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: