5 Moduri dovedite de a face o dorință

În cele din urmă au venit sărbătorile mult așteptate! Amintiți-vă, ca și copil, am crezut cu toții că ceea ce a fost conceput în noul an și în Crăciun se va realiza cu siguranță? Toată lumea avea propriile modalități dovedite de a face o dorință. Cu toate acestea, de ce "au fost"?







5 Moduri dovedite de a face o dorință

De exemplu, mama mea în fiecare an nou, scrie o notă cu dorința cea mai prețuite, sub dangatul de arsuri ei, aruncând cenușa într-un pahar de șampanie (același pahar „tradiționale“ - primul în noul an) și bea până la fund. El spune că totul se adeverește. Apropo, acum a ajuns la o astfel de abilitate încât nu poate să ardă doar o notă la ceasul de zbor, ci și să o scrie. După cum se spune, ani de antrenament!

Foarte asemănătoare, de altfel, face o dorință Angelina Vovk, doar frunza ia un pic mai mult, se spune totul despre vis, și apoi bătut până clopoței tăiate din această foaie fulg de nea și eliberează-l în stradă.

Jurnalista noastră Sveta Lyangasova a împărtășit modul mamei sale. Aceasta este o metoda delicioasa, italiană: pentru fiecare Chime trebuie să mănânce un struguri, dar dorința de numărul unu nu este reglementată - să se gândească cât de mulți au plecat!

În anul precedent, în anul nou, am făcut o dorință într-un mod foarte special. Cu toate acestea, ar fi o dorință personală foarte specială. Voiam să încep totul de la zero, să mă trezesc într-o altă realitate, să mă simt înviat și reînnoit. M-am întâlnit singur cu noul an, deși am avut o vacanță - m-am felicitat cu mama mea până la miezul nopții și apoi cu prietenii. De fapt, eram singur la miezul nopții. Pe pârtia de schi. Am presupus că, dacă ceasul cu ceas nu este corect, am sărit de pe munte pe un snowboard și nu cade, atunci dorința prețuită se va împlini. Îmi amintesc o companie închiriat o cafenea confortabilă pe munte, dar nimeni nu a fost de rulare, dar lampa de lângă cafenea aprins partea de sus a pantei și radio jucat: Am auzit că modul în care vine Anul Nou! Elementele de fixare sunt butonate, totul este verificat, sunt gata. la radio pista se termină, după câteva secunde miezul nopții se va întâmpla. Mă ridic, mă scutură de pe zăpadă. IIIIIIIIII. Unul! Lechuuu. Țip la gât plin, și despre dragoste și despre fericire, despre „An Nou fericit, lyudiiiii.“ Și despre „ALL SBUDETSYAAAAA!“ lacrimi de spray de la ochi de vânt! Nu a căzut. Stop. M-am așezat. Unbuckled. M-am trezit. Își întoarse fața spre pantă pentru a urca sus. Dintr-o dată, din toate părțile deasupra capului, cerul a explodat cu miliarde de stele colorate. M-am dus, cu capul spre cer, și chiar nu am observat cum a fost la etaj într-una dintre cele mai înalte puncte ale orașului - totul dintr-o privire! Salută în spatele râului, salută în centru, salută foarte aproape - o adevărată stea! Și apoi mi-am dat seama: dorința mea se va împlini neapărat!







Desigur, aveți și propriul mod de a face dorințe. Crăciunul este înainte. Distribuiți?

Anul Nou Magic și Crăciunul! Lasati-va dorintele voastre sa devina realitate!

Conținut similar pe subiect

Alexei Shishkin: "În unele case, economiile sunt de 50%"

Cum de a organiza contul de energie termică, în scopul de a reduce chiria pentru un apartament? Alexei Shishkin, directorul OOO Teplotekhnika, ne-a ajutat să răspundem la aceste și la alte întrebări.

Qigong sănătoasă: Elena KORSHUNOVA: "Viața începe să se schimbe spre bine"

Mai devreme sau mai târziu începem să ne gândim la ceea ce este cu adevărat valoros în viața noastră, ceea ce ne aduce bucurie și fericire, care ne umple cu energie și cu un sens. Toată lumea are propriul răspuns. Astăzi ne-am întâlnit cu Elena Korshunova, șeful centrului "Lumea noastră deschisă". Elena ne-a povestit povestea ei, felul ei de a căuta armonie și perfecțiune.

În timpul iernii, haina de blană nu este o glumă: Svetlana ELSUKOVA: "La modă, acea blană pe care o iubești"

Svetlana Elsukova a fost în afaceri de blană de 20 de ani. Furul însoțește Svetlana de-a lungul vieții sale. "Am crescut în Verkhoshimie, unde a fost amplasat unul dintre magazinele unei întreprinderi mari de blană Kalinka. Aceasta a fost cea care ma inspirat, iar când a venit la mine, unde să studiez, nu era prea mult gândită - doar blănuri ", recunoaște Svetlana. "La început, a învățat să fie o blană, apoi și-a apărat diploma în specialitatea" organizarea producției de blănuri ".

Împrumuturi economice: Alexander PELEVIN: "Veniturile trebuie să fie egale cu cheltuielile - acesta este principalul lucru!"

Șapte culori ale Anului Nou și ale Crăciunului

Anul Nou și Crăciunul sunt vacanțele cele mai preferate, desigur, după ziua de naștere. Dar, spre deosebire de ziua de naștere, aceste sărbători au propriile atribute, tradiții și culori festive.

Citiți de asemenea

Designul anterior, asemănător cu o cochilie în formă, a fost dezmembrat din cauza uzurii sale și a ideii de a instala o roată de ferris.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: