4 modalități de a depăși sentimentul precoce al foamei

Dorința de a mânca - ca o buruiană: apare din nicăieri și sunteți gata pentru orice, doar pentru a scăpa de ea. Dar nu vă grăbiți să mergeți la automatul cu gustări și să rupeți dieta: există modalități mai rapide și mai sănătoase de a face față sentimentului de foame. Iată patru dintre ele.







4 modalități de a depăși sentimentul precoce al foamei

Lasă-ți guma de mestecat

Potrivit presei-secretar al Academiei, si o dieta sanatoasa Wesley Delbridge atunci când mesteca guma, mișcarea maxilarului trimite un semnal la zona creierului care este responsabil pentru apetitul și sațietate. Și dacă creierul tău crede că mănânci, atunci curând te vei simți plin.

În plus, gustul dulce provoacă eliberarea hormonului de plăcere al serotoninei. Nivelul scăzut al acestei substanțe poate fi cauza foamei precoce.

Periați-vă dinții

Da, serios, în cazul în care foamea se face în mod serios, dar încă departe de o gustare, puteți încerca să-și întrerupă-l periaj. „Pasta de dinti aroma de menta reduce dorința de a mânca,“ - spune Delbridge. menta eficientă în suprimarea apetitului demonstrat experimental: potrivit unui studiu realizat de cercetatori de la Universitatea Uilingskogo iezuit (SUA), oameni care prizate de mentă pe tot parcursul zilei, consumat 3000 de calorii mai puțin pe săptămână.

Dar nu ar trebui să vă lustruiți dinții în fiecare oră - așa că veți strica doar smaltul dinților. Alternativ, apa minerală cu aromă de menta poate fi utilizată.

Vorbește frumusețea

Potrivit lui Delbridge, stresul zilnic provoacă eliberarea cortizolului de hormon de stres - datorită faptului că corpul tău este atras de grăsime sau dulce. Nu renunța la dorința de a sătura într-un sandwich cu cârnați, ci mai degrabă mergeți prin departamente și discutați cu cei mai frumoși colegi de sex feminin. Discutați cu fetele noului "Terminator", să vă odihniți pe Insulele Marshall, ultimul clip al lui Skrikleks - da ceva, la urma urmei. Principalul lucru este că un scurt schimb de opinii va determina emoții pozitive care vor ajuta la eliminarea stresului și nu se vor grăbi să-l profite.

Joacă Tetris

Culorile luminoase și figurile în mișcare vă confundă creierul, care este folosit pentru a vizualiza obiectul dorinței. Și acest efect persistă o vreme după ce ați terminat de jucat.

Și aceste sfaturi și pentru o femeie se potrivesc? Sau doar pe băieții care acționează? Iată de ce întrebați: fetele într-o căutare veșnică pentru o modalitate de a vă înțepa să mâncați totul la rând! Și aici un sfat atât de simplu și eficient! Ei vor fi fericiți! Pot adăuga încă o dată de la mine: ați vrut să mâncați? Du-te la întâlnire! întâlnirea "normală" durează nu mai puțin de o oră! Și acolo veți dori să dormiți), astfel încât veți uita cu siguranță despre senzația de foame!

Este interesant))) Trebuie să încercăm să mâncăm, și nu m-am dus să joc Tetris)))







Gum, în opinia mea, este cea mai bună opțiune. De la un curs de biologie școală știe că atunci când o persoană mestecă ceva în stomac nachenaet vyrobatyvatsya sucul gastric, care, în absența alimentelor în stomac nachenaet „digera“ stomac în sine! Acest lucru este plin! (Ulcer)

Apa este ușor de realimentat. Ea va înșela temporar corpul și va crea un fals sentiment de stomac plin. Foamea se va retrage temporar.

Aș adăuga, de asemenea, să rotesc de 20 de ori pentru a face o încălzire ușoară, se întoarce, se scufundă fără probleme, durează doar 10-15 minute. Ati baut apa si simtiti ca sunteti frumosi, - Da, m-am depasit, nu m-am mancat ciocolata. Da, doar o întindere de plăcere)

Sentimentul de foame nu trebuie să fie depășit, în general este prost. Unde este voința? Care este indulgența instinctului? De ce mestecați? De ce nu sockeye cu nuci? Curățarea dinților? Lol! Din cauza monetăriei? Un spray de menta sau un bomboane nu se rostogolește. Comunicarea cu frumusețile, desigur, gud, dar 1. Găsiți frumusețea, 2. Gândurile despre sex și "sentimentul de foame" nu este mai bun! Joacă Tetris! Cu alte cuvinte - se va descărca de la principalul lucru că nu aveți nevoie de Tetris.

Prima cale este cea mai inacceptabilă! În continuare mi-a plăcut, ele nu sunt deosebit de dăunătoare organismului. Deși o fac eu însumi, este așa: când îmi este foame, îl satisfacem cu ceai, un pahar cu apă. Apa fără gaz saturează corpul și îl forțează să-și ia rămas bun de la toxine, dar sucurile dulci sunt absolut contra-indicative. Puteți amesteca apa cu ceai, sirop, suc de lamaie. Recent, a luat de sănătate veche revista barbati și acolo scade, gustări dreapta dreapta! Acum o fac și, mai devreme, obișnuiaam să salvez doar hamburgeri și snickers, bine, uneori lapte și banane. În cazul în care ispita este prea mare, o gustare bună cu o felie de pepene verde sau pepene galben, fructe neîndulcite, legume, lapte praf și alte produse vegetale sau fructe. Doar porțiunile ar trebui să fie mici.
Acum îmi plac cele mai multe opțiuni:
1.Teată brânză + măr
2. Banana + pâine!
Este foarte nutritiv, digerabil și, cel mai important, util.

Nu știu ce să spun despre Tetris, dar cel mai bine dovedit este un pahar de apă și o dietă planificată în mod corespunzător, după cum se spune, este adesea mai bună, dar puțin, mult, mult mai puțin! De-a lungul timpului, organismul devine obișnuit să mănânce moderat și la timp - acest lucru necesită instruire. Mulți oameni încep să mănânce puțin, dar de cele mai multe ori întâmpină dificultăți, dar apoi greutatea se reduce, corpul devine obișnuit să modereze nutriția, procesele metabolice sunt stabilite și totul revine la normal. Știu mulți oameni care au pierdut multă greutate și continuă să mănânce alimente sănătoase și regulate cu moderatie și le place! Un nou corp, noile senzații de ușurință, flexibilitate, tinerețe și sănătate - nu-i place, dar spun, într-un corp sănătos, un spirit sănătos!

a observat în mod corect, dieta dreapta în jurul valorii de, cap de alimentație în special sănătos, aceasta va ajuta la greutatea normală despre șederea, și energia va fi ratat pana la urmatoarea masa, si mananca la timp este mult mai convenabil și confortabil decât în ​​mod spontan cu raiduri pe frigider sau rafturi, aflată în apropiere un supermarket de lucru :)
Și un bonus la corp atunci când alimentat într-adevăr îmbunătățește metabolismul raselor poryadku-, și, treptat, organismul devine utilizat pentru a satura o parte din produsele alimentare și snacks-uri propuse pot fi cost mic sau deloc, așa că de modul competent de viață și o plăcere de a folosi puterea și corpul!
Și, în principiu, dacă o persoană nu are o greutate excesivă, atunci riscul apariției în organism a unui număr de boli este absent sau redus semnificativ și cel mai plăcut este să simțiți ușurință în corp și să primiți complimente!
Poate că am adus un număr suficient de argumente în favoarea unei dietă adaptată corect!
Ei bine, dacă adăugați, atunci un astfel de regim, bineînțeles, trebuie să încercați să formați un copil încă din copilărie, deoarece obiceiurile utile care s-au format în copilărie, cu toții mergem fericit după aceea la maturitate :)

"Principalul lucru este că un scurt schimb de opinii va determina emoții pozitive care vor ajuta la eliminarea stresului și nu se vor grăbi să-l profite"

Deci, frumusețea și nu stresul ar trebui să provoace, dar emoții plăcute, cu asta cred că ești în regulă)))
și schimbul de opinii, astfel, nu neapărat trăi, și poate fi pe internet, astfel încât a alergat la Rin, în cazul în care mai mult frumusețile, schimbat rapid scurt opiniile, emoțiile și au primit bine)))
Acesta este motivul pentru care uneori mergeți acolo)))

Anella, grog noi există întotdeauna un fructuos și într-o grabă de a face schimb de experiență, el, probabil, încă ev alege iaurt, cookie-uri si noi :)) ENU cel puțin noi, cel puțin până când el poate nu spune vis :)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: