30 de ani "fund" de ce băiat bananan

Artistul Sergei Bugaev Africa a jucat în filmul de cult regizat de Serghei Solovyov "Assa" însuși - un copil și o persoană suplimentară în sistem. Treizeci de ani mai târziu, tocmai pentru aniversarea a imaginii, a devenit clar că băiatul Bananan - din nou erou al timpului nostru, si estetica pereestroechnuyu vying citat Vetements tranșarea și Ghosh Rubchinsky.







Adevărul este că la momentul filmărilor sale s-au întâlnit mai multe generații de magicieni puternici care au activat în cultură. Rețineți că ciocnirile lor apar nu numai în filmul despre Johnny Potter. Vă rog să nu vă schimbați cuvintele! Voi face în mod special asemenea greșeli pentru o discriminare suplimentară a culturii capitaliste burgheze și a ierarhiei sale fixe. Mișcarea vrăjitorilor prin teritoriul culturii este foarte importantă pentru avangarda, de pe teritoriul căruia am controlat acest film. În multe feluri, succesul său a hotărât ca diferența fundamentală între acel moment a existat o dorință de consolidare a creativității în comun, astfel încât am folosit diferite canale de influență, dintre care cele mai importante erau muzica, arta vizuala si moda. Acest lucru a contribuit la crearea unei valuri conceptuale și estetice puternice, care au lovit țara noastră împreună cu această imagine. A fost cauzată de unități de creație independente, care la acea dată au format subteranul artistic al orașului Leningrad. Directorul Soloviev pur și simplu a transferat în filmul nostru cercul nostru, format din personaje extrem de originale, în care a văzut potențialul de a deveni mai târziu eroi reali ai țării noastre.







În această vitalitate, este secretul succesului covârșitor al lui Assa?

Oare culegem roada acelei revoluții sau continuăm lupta pe care ai început-o atunci?

Pe Sergey: un pumnal Ann Demeulemeester, pantaloni McQ (toate - DLT), un tricou Narvskayadostava. Pe modele: Tricouri Narvskayadostava

Descoperirea capsulei Gosha Rubchinskiy cu amprentele lui Timur Novikov

Cine a lucrat la stilul băiatului Bananan și al altor personaje din film? Sau sunt și imagini reale?

În film, lucrurile care ne-au făcut efectiv viețile au fost împușcați. În plus față de mine personal, era garderoba mea, interiorul meu, precum și dialogurile mele scrise. Și noi am creat toate costumele, folosind, după cum înțelegeți, materiale reciclabile. Liderul a fost un om căruia i-am dat ulterior numele de Garik Assa. El cunoștea magazine de comisioane incredibile la Moscova, unde diplomații i-au înmânat lucrurile. A ajutat toată lumea să se îmbrace! Apoi a avut un Petlyura asociat foarte talentat, care a adus totul la un alt nivel. El a împărțit lucruri asemănătoare la scară industrială și putea oricând să se îmbrace cu un întreg regiment. Tot ce sa întâmplat în domeniul îmbrăcămintei a avut de-a face cu o asemenea tendință stilistică ca punk-ul. Pentru a înțelege ce înseamnă acest lucru, voi da un exemplu despre modul în care colegul nostru din Moscova, Serghei Anufriev, a efectuat o instruire stilistică. El ar putea, în timpul călcării, să lase un fier pe pantaloni pentru a arde câteva găuri, demonstrând astfel stilul "în loc de o pălărie în mișcare pe care o pune pe o tigaie".

Astăzi, designerii de modă recurge adesea la estetica stabilită de filmul "Assa" și citează detaliile costumelor eroilor săi. Vedeți continuitatea planului stilistic?

Este imposibil să nu vezi, având în vedere că Gosha Rubchinsky promovează imagini ale Timur Novikov la instalațiile, care sunt distribuite în tiraje uriașe în domeniul estetic la nivel mondial. Iar dacă tinerii artiști de astăzi și designeri în căutarea lor creatoare rândul său, la patrimoniul artistic al Timur, de aceea, el face lucrarea sa dus sa caute noi idealuri estetice. Deci, au fost găsite.

Text: Alexandra Karpova
Fotografie: Anton Rudzat







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: