24 numere ibam și swift

Trebuie să transfer câte o sumă în euro (dintr-o țară nordică europeană) în contul meu de euro în sistemul de telebancare din VTB 24 (am un card acolo cu un cont). Pentru a face acest lucru, vă rugăm să indicați banca dvs.






numărul contului în format IBAN, codul SWIFT, numele băncii și adresa filialei.
Opțiunea de a transfera numerar sau Western Union nu vă oferă, vă rog! nu este potrivit!
La cererea mea să-mi dea numărul de cont pentru a-mi transfera la IBAN și Swift în VTB lucrător 24 de birou imprimate pe mine această pagină.
Tiparul este informațiile despre conturile personale ale clientului sistemului Telebank
1) Banca beneficiară
SWIFT: CBGURUMM; Contul cu banca corespondentă: 100947XYZ200; XYZ-cifrele sunt sigure
Denumire: VTB 24 (SA). Adresa: 101000, Moscova, Rusia, str. Myasnitskaya, 35
2) Banca corespondentă a băncii beneficiarului:
SWIFT: DEUTDEFF; Cod național: 50070010;
Denumire: Deutsche Bank AG;
Adresă: 12-21 Taunusanlage, Frankfurt am Main, cod poștal 60262
3) Beneficiar:
Numele beneficiarului: VTB 24 (SA)
Contul beneficiarului: 474ABCXYZ00000000677, ABCXYZ - și cifrele
4) Detalii de plată:
Contul beneficiarului: 408ABCDEFXYZAA000216, ABCDEFXYZAA, de asemenea, cifre am închis
Numele beneficiarului: numele meu este latin
Dragi economiști și nu numai cum să obțineți iambanul și de aici? swift la fel de mult ca două, la banca VTB 24 și Deutsche Bank

Swift este scris de tine, este evident
ibanc = contul beneficiarului

iban = contul beneficiarului Îmi cer scuze pentru că am pus atât de multe întrebări, dar mi-e teamă să fac o greșeală și să nu menționez cifrele
Care este lungimea standard pentru iban?
3) Beneficiar:
Numele beneficiarului: VTB 24 (JSC Bank VTB 24 (societate pe acțiuni)
Contul beneficiarului: 47422978700000000677 - acesta este IBAN pentru VTB 24? Este pentru fiecare bancă, dar pentru toate conturile deponenților acestei bănci?
1) Banca beneficiară
SWIFT: CBGURUMM; Contul cu banca corespondentă: 100947XYZ200 - nu este acesta IBAN?
XYZ-cifrele sunt sigure
că este, contul meu determină în mod unic codul rapid al băncii și iban?
Ar fi mai ușor ca această imprimare să nu aibă numerele la fel de numeroase
Aici sunt aici la Google
SWIFT este un sistem internațional de plăți. Codul SWITF - identificatorul băncii conectate la acest sistem. Dacă nu este conectat - poate fi desemnat cod Bic






Iban - cont de client într-o bancă europeană (pentru fiecare țară - formatul său, conține informații suplimentare - codul țării, codul băncii, sucursala (dacă există cifre de control).

scrie ceva ciudat, nu-mi pot răspunde la întrebări, pentru că nu le înțeleg.
Înțelegeți cine este beneficiarul? dacă nu, atunci știți că sunteți voi. și în postarea inițială este indicat că trebuie să specificați
contul bancar nr în format IBAN = cont de beneficiar - aveți exact una, la punctul 3
Cod SWIFT - aici trebuie să specificați rapiditatea băncii dvs., adică VTB, adică bancă beneficiară, adică punctul 1
numele băncii și adresa filialei - aici nu au fost întrebări

Trimiteți expeditorului fondurilor toate informațiile specificate în primul mesaj. Pentru băncile ruse, IBAN nu există. Traducerea în VTB de la o bancă europeană are loc cu ajutorul băncii corespondente a Deutsche Bank, prin urmare SWIFT al ambelor bănci este necesar. Toate informațiile necesare traducerii sunt disponibile în primul mesaj.

plus mulți dintre voi
tocmai a venit peste un oficial din internet și a învățat de la prieteni cu economistul că IBAN-ul băncilor rusești nu este în principiu. Prin urmare, un circuit este utilizat pentru a ocoli cea de-a doua bancă intermediară

pe scurt din cauza băncilor intermediare, transferul pare să fie în valoare de 20 de euro sau chiar mai mult

pe scurt din cauza băncilor intermediare de la transfer, se pare că va pierde 20 de euro, sau chiar mai mult spui gunoi
pierd ceva la fel de mult ca și Comisia lor ia banca prin care se trimit, bine, sau este sistemul lor de plată (nu știu cum vor fi trimise)
băncile mediază între ele, fiecare traducere nu este relevantă
aveți un acord cu banca dvs. cât de mult ia un comision pentru transferuri și nu vă tremurați absolut în ce țară veți trimite prin câte intermediari

Nu știu dacă faceți aceste traduceri
Pe scurt, îmi amintesc când am trăit în Portugalia, banii în Germania, a decis să se mute pe Sparkasse (banca de economii este mai scurtă)
în banca pe care o spun, portugheză, pe scurt avem 20 de euro
Eu am fost de acord
bani trimis, apoi de la bancă vine o imprimare, pentru transfer banca portugheză a rupt 20, iar restul 33 mai mult
mai departe, UBS are nevoie de 5 franci pentru transfer, dar în Ketay încă mai puțin de 25 de dolari pentru transferul nu a decolat
Pe Sber Translation nimic, cu excepția a 5 franci
dar Banca Baltică a zburat cu 80 de dolari chtol.
Deci, succesul pentru tine acolo.
La noi, atunci când conturile plătesc, prin contul din banca letonă se efectuează și 90 de euro pentru transfer
Ei spun că adevărul este mai mult de 150 de dolari comision la un moment dat nimeni nu a avut, dar încă o mulțime

dacă într-adevăr - așa stă
acest lucru nu ar trebui să fie
Am trimis bani de mai multe ori de aici în străinătate
valoarea transferului plus comisionul băncii mele a fost debitat din contul meu
traducere și făcut într-o bancă străină care nu are acces la tranzacții internaționale, adică Se pare că au fost doi intermediari în traducere, unul din banca mea și unul de la asta

dacă într-adevăr - așa stă
acest lucru nu ar trebui să fie cazul, dar cum vă garantează banca prețurile intermediarilor?

dezavantajoasă în acest fel. mai bună coroană de aur - rapid și ieftin

Bine ai venit! Ce înseamnă numele Beneficiarului? Acest lucru este din forma retragerilor de la XForex Vă mulțumim!







Trimiteți-le prietenilor: