2 chirurgie de recesiune a gingiilor și rezultat zero

Cu toate acestea, afaceri. Coleg, și eu nu sunt chirurg. Îmi pot exprima opinia. Operația de eliminare a recesiunii, chiar și în domeniul unui dinte natural, este un exercițiu foarte riscant. În domeniul implantului - în general, un cântec. În general, în convingerea mea fermă, fără sprijinul unui țesut natural (citit - un os), toate acestea sunt sortite eșecului. În mod specific, aveți, impulsul este stabilit foarte înalt, iar transplantul de țesut conjunctiv este pur și simplu "agățat în vid". Cu toate acestea, o astfel de instalație de implant, în niciun caz nu este o greșeală a chirurgului. El a acționat în conformitate cu situația concretă. Există erori în planificarea estetică.






De exemplu, un chirurg cu care lucrez în perechi ar fi efectuat anterior o transplant de os în zona de implantare. Și bio nu e un asistent aici. Aveți nevoie de autotension + membrană plasma +. Și numai atunci - implantare.






Asta, teoretic, puteți încerca - puteți instala o barieră individuală de zirconiu și repetați operația. Este riscant. Dar poate funcționa, zirconul este singurul material cu care este conectată guma.
Și mai mult. Absolut fără speranță, încercați să obligați clinica sau medicul să remediați situația gratuit. Cu o mare probabilitate, în cardul dvs. toate riscurile sunt reflectate, iar din punct de vedere juridic, se observă litera legii.
Repet, aceasta este doar opinia mea subiectivă. Mâine vă voi arăta cazul unui chirurg coleg.


_________________
Dacă scuipi în spate, atunci mergi mai departe. (Confucius)

Uită-te la modul în care se află implantul. Cu aceasta imersiune, nu va mai exista niciodata o alta forma de guma, deoarece papila nu are o baza osoasa. În opinia mea, ultima fotografie este maximul papilei gingivale pe care pacientul o poate primi. Apoi, discutând cazul, este mai bine să o operați cu kt, deoarece este clar cum se întâmplă problema cu osul în general. Nu va fi mai bine, este sigur. Nu se știe ce defect osos există, poate că a fost logic să se facă un bloc osos, atunci ar fi posibil să se instaleze un implant mai mare. Și cu o astfel de poziție de papilă simetrică, nu este nimic de așteptat, vă mulțumesc că ați fost așa.


_________________
"Cunoașterea este un lucru, crezând că știți că este altceva. Cunoașterea este știință, dar crezând că știți că este ignoranță". (Gippokrat)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: