32 răspunsuri despre sanatoriul clinic militar central Marfin la Marfino cu

Recunoașterea Sotmarkinsky "Mines of Central Military Cooperation" Vrem să ne exprimăm recunoștința față de conducerea centrului militar central "Marfinsky". Exprimăm recunoștința personalului medical, a personalului celui de-al 7-lea departament și personal pentru șeful departamentului Sagitova Oksana Ahmedovna pentru munca lor, atitudine atentă față de turiști.





Mulțumiri speciale medicilor Plushenko Lyubov Valeryevna, ginecologului Vera Valentinovna, masseurului Gvozdeva Larisa Romanovna, pentru atitudinea sensibilă și atentă și ajutorul profesional. Data viitoare ›







Stațiunea în cele din urmă a început să pună lucrurile în ordine, opri plimbare turbulent orice persoane suspecte, care a mers sub parola de cod „pe Centrele pe întregul teritoriu, este surprinzător faptul că noua echipă a sanatoriului chiar a refuzat să călătorească pe teritoriul în sine, dar distanța dintre obiecte este suficient de mare. Dacă nu s-au dat mai multe case de marcat anterioare, acum vânzătorii și barmanii se execută după tine și cerându-i să-i ridice. Să sperăm că după "Maevșina" va exista ordine.

A trecut un curs de tratament într-un sanatoriu. Mi-a plăcut totul. Un minunat centru medical și de diagnosticare, miere competentă și atentă. personal. Organizare de agrement. Mesele la cerere sunt variate, sunt gustoase. O vizită la sala de mese este o procedură plăcută. Înotați în piscină și pe iaz, puteți înota într-o barcă și un catamaran. Clădirile sunt confortabile și curate. Nu au existat probleme. Au fost impresii plăcute.

Mi-ar plăcea foarte mult managerilor sanatoriului să încurajeze șeful departamentului, Ronis Marina Gennadievna. Pentru faptul că, în opinia noastră, este capabilă să găsească un tratament practic pentru multe boli. Așa a fost cu soția mea. Pentru faptul că este capabil să rezolve problema procedurilor care sunt necesare nu numai pentru boală, ci și pentru prevenirea bolilor. Atent, fermecător, binevoitor, în opinia noastră, un doctor de la Dumnezeu. Este păcat că soția noastră nu are bani pentru un milion de trandafiri roșii pentru ea. Mulțumesc foarte mult, Marina. Data viitoare ›

M-am dus la acest sanatoriu timp de 15 ani - mai devreme ca soldat, acum ca pensionar militar. Cel mai trist lucru este că în fiecare an se înrăutățește și se înrăutățește. Nu este clar cine a acordat acest permis sanitar. Este necesar să se ridice problema privării sale. Tratamentul nu provoacă cenzuri. Cazarea și serviciile sunt situate mai jos de casa de vacanță din mediul rural. Ceea ce ei numesc o "cameră superioară" nu provoacă nici un confort pentru turiști și nu lasă decât întunericul. Sunt oferite lenjerii de pat pentru turiști în cadrul unei pensii pensionarilor militari. Data viitoare ›

Unde a fost acea atmosferă și impresii plăcute ale acestui sanatoriu, a vrut întotdeauna să vină și să se odihnească și cu spiritele bune să plece. Acum totul s-a schimbat: a închis cafeneaua, a abolit totul - în ziua a trecut prin toate procedurile și totul, iar în seara plump în camere. Nu există un chioșc de farmacie, un magazin! Grădinile nu funcționează, erau chinezi, apă minerală, totul era acolo, iar acum nimic nu este plictisitor.

Ne-am hotărât să ne odihnim într-o vacanță de iarnă în afara orașului, să mergem la schi, să luăm aer curat. Agenția de turism a fost informată de către sanatoriul Marfinsky. Mi-a plăcut totul, cu excepția mâncărurilor pregătite în sala de mese. Am citit comentariile că mâncarea este rea, dar am subestimat amploarea dezastrului. Alimentele nu sunt doar rele, ci sunt inaccesibile. Deși produsele păreau să fie. Am impresia că era o rezervă strategică de militari, înghețată acum 50 de ani. Astfel de paste gri și de cartofi piersici ar trebui să fie deja. Data viitoare ›

Nu mă cert, vreau doar în numele multor și al multor (cred că sunt) turiști. Oamenii vin din diferite regiuni ale țării noastre cu adevărat uriașe. Lipsa Hi-Fi face imposibil pentru oaspeții dvs. să comunice prin intermediul Skype cu rudele și prietenii, iar tarifele pentru comunicarea celulară sunt aceleași cu kusyuchie. Nu puteți organiza Internetul? Ei spun că anul trecut a fost și acum a dispărut undeva. În curtea secolului XXI și care este sanatoriul dvs.?

M-am odihnit într-un sanatoriu într-o călătorie de afaceri, speram să se odihnească fără nici un fel de hassle, dar nu era acolo. Am sosit sâmbătă, am primit o serie de "confort sporit" - prosopul nu funcționa, restaurantul era singurul doctor de serviciu, totul a fost decis numai luni, săptămâna viitoare. A trebuit să schimb numărul. Numărul Dali cu un balcon, dar fără instalații sanitare de lucru, a aruncat un robinet cu apă rece din duș, sa ajutat - a găsit un șurub în coloană și a blocat apa. Pentru a ajuta nimeni nu sa grăbit. Apa a umplut cada și a ieșit în coridor. Data viitoare ›

Recunoașterea Sotmarkinsky "Mines of Central Military Cooperation" Vrem să ne exprimăm recunoștința față de conducerea centrului militar central "Marfinsky". Exprimăm recunoștința personalului medical, a personalului celui de-al 7-lea departament și personal pentru șeful departamentului Sagitova Oksana Ahmedovna pentru munca lor, atitudine atentă față de turiști. Mulțumiri speciale medicilor Plushenko Lyubov Valeryevna, ginecologului Vera Valentinovna, masseurului Gvozdeva Larisa Romanovna, pentru atitudinea sensibilă și atentă și ajutorul profesional. Data viitoare ›

M-am odihnit cu tatăl Marelui Război Patriotic în camera cu 2 paturi, clădirea G. Nu puteam obține un transfer în altă cameră din cauza prezenței unei saltele moi cu arcuri în ambele paturi. Au rămas cu o exacerbare a osteocondrozei. Mâncarea a fost organizată de LLC "Healthy Line". Pregătiți dezgustător. Cumpărați cea mai ieftină brânză de vaci și serviți ca cea coaptă. Pentru garnitură - porumb conservat cu cartofi arșiți. Blenderul este spart. Personalul medical al persoanelor în vârstă este tratat cu un prejudiciu că sunt pe punctul de a muri. Beg. unitatea medicală în ziua sosirii. Data viitoare ›

Totul începe cu admiterea! Sora colectează instantaneu și aruncă afară din cameră pentru a obține numărul de care aveți nevoie atât de nervos încât să puteți avea un atac de cord în timp ce mersul pe jos pe hol, din cauza pieselor urâte postelennuyu poticni și rupe umăr, astfel nu mai este necesar, necesită o ambulanță și trimis la mytischenskoy produs pe bază de plante în cazul în care este aplicat tencuiala și sfătuiți să se întoarcă la stațiune, dar ce? nu e nici bani, nici lucrurile. Ce ar trebui să fac? Deși există o prevedere pentru sanatoriile că sunt obligați să ajute turiștii răniți. Data viitoare ›

Stațiunea în cele din urmă a început să pună lucrurile în ordine, opri plimbare turbulent orice persoane suspecte, care a mers sub parola de cod „pe Centrele pe întregul teritoriu, este surprinzător faptul că noua echipă a sanatoriului chiar a refuzat să călătorească pe teritoriul în sine, dar distanța dintre obiecte este suficient de mare. Dacă nu s-au dat mai multe case de marcat anterioare, acum vânzătorii și barmanii se execută după tine și cerându-i să-i ridice. Să sperăm că după "Maevșina" va exista ordine.

A trecut un curs de tratament într-un sanatoriu. Mi-a plăcut totul. Un minunat centru medical și de diagnosticare, miere competentă și atentă. personal. Organizare de agrement. Mesele la cerere sunt variate, sunt gustoase. O vizită la sala de mese este o procedură plăcută. Înotați în piscină și pe iaz, puteți înota într-o barcă și un catamaran. Clădirile sunt confortabile și curate. Nu au existat probleme. Au fost impresii plăcute.

În camera de așteptare Kabanov L. rudenesc franc! Cameră de lux doar pentru preț, deoarece instalațiile sanitare sunt în stare teribilă, tapetul în unele locuri a devenit dezbrăcat, zidurile sunt murdare, mobilierul este vechi, dulapurile nu se închid etc. Mâncarea nu este gustoasă și monotonă.

Repararea în încăperile vecine cu lucrări zgomotoase, cu un burghiu, cu ciocane, cu ferăstrăul, se efectuează între orele 8:00 și 20:00, inclusiv în weekend și sărbători. Mâncarea nu este gustoasă, doar urâtă. Mai ales: chifle, croissante, friptura tocata. În legătură cu faptul că pâinea se pune în aceste feluri de mâncare de două ori mai mult decât este necesar și chiar se adaugă grâu - totul se destramă. Carnea nu este gătită, dulce - este imposibil să tăiem sau să mestecăm. Peștele este gătit dezgustător. Porțiunile sunt foarte mici. Totul arată pe farfurie. Data viitoare ›







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: