Ramzan Kadyrov a plăcut jocul Ahlmat Ronaldinho

Președintele de onoare al "Akhmat" Ramzan Kadyrov a declarat după meciul "Amkar" (1: 0) că ambele echipe au demonstrat un joc frumos. Potrivit lui, Leo Zhaba, un atacant de la Grozny, a marcat un gol teribil, care a devenit victorios.

„Dragi prieteni, în Groznîi la stadion,“ Achmat Arena „meci de fotbal între echipele de“ Ahmad „(Grozny) și“ Amkar „(Perm). Înainte de începerea primului joc cu un discurs de felicitare pentru jucători și spectatori avansat ministru al Rusiei pentru Guvernul Caucazului de Nord Lev Kuznetsov. starurile pop realizat numere muzicale. a fost întâmpinată cu entuziasm de imn al Clubului „Ahmad“.

Din primele minute, ambele echipe au demonstrat un joc frumos, au existat multe momente ascuțite. Ca urmare, în minutul 39 al primei reprizei, echipa de începător, Leo Toad atacantul a marcat un gol uimitoare, și „Ahmad“ a preluat conducerea. Un minut mai târziu, pentru a dubla avantajul ar putea pleda „Akhmat“ Rizwan Utsiev, dar bara transversală salvat vizitatorii de la un gol inevitabil. Sunt infinit bucuros că echipa noastră nu și-a dezamăgit fanii. Sunt sigur că, în următoarele meciuri, "Akhmat" va câștiga aceleași victorii strălucitoare și puternice.

Legenda fotbalului Ronaldinho a spus că îi plăcea jocul "Ahmat". Nu poate fi altfel, pentru că "Ahmat" este putere! Felicitări antrenorilor și jucătorilor cu un excelent început! "- a scris Kadyrov pe pagina sa din Instagram.