7 Idei pentru a vă da propriile mâini cum să transformați deșeurile în îngrășăminte

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Obosit de udare răsaduri de castravete într-o seră? îngrășăminte. Flori. Dacha, gradina si gradina de legume.

Pot să vă spun despre construcția lor, construim într-adevăr pentru un fel de permanentă ca și de a trăi în pensionare, la un forum pe care vi sa dat un link este tema mea de un șantier de construcții. Am construit o casă din panouri CIP, grămezi de fundație. Este de remarcat în timp ce, deși 2 ani, dar destul de mult, nici o contracție, se poate trăi chiar și fără finisaje, bine păstrați cald, căldura poate fi o pereche de convectoare, dar căldura de la sol cu ​​siguranță nevoie de ceva puternic, sau pus automatica pentru a basked pentru sosire (noi în curând sper să fie un gaz, deci este mai ușor), dar 2 sunt deja pelerin în cald plafoanele de film de iarnă. Subiectul meu pe link-ul de mai jos pe forum numit „Noua construcție-house a CIP“ poate arata ceva util va găsi ..







Sunt oferite câteva informații introductive - este important să înțelegeți cât de mult sunteți dispuși să cheltuiți și cât de multă structură de capital doriți și cât de dispuși să vă implicați. La urma urmei, puteți desena un proiect, cumpărați totul și participați activ la proces. Și puteți comanda gata și veniți la casă pe bază de turn. Ambele opțiuni au argumente pro și contra, toate au posibilități diferite și așa mai departe.
De asemenea, este important să înțelegeți ce aveți cu comunicațiile - există vreo lumină, gaz, apă? Acest lucru afectează foarte mult construcția și bugetul.

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Dacha, gradina si gradina de legume. Am încercat ziarul în acest an în trei straturi și pe partea de sus a gunoiului de grajd și a compostului un strat subțire, astfel încât ziarul nu a suflat vântul.

De asemenea, a cumpărat solul pentru plantarea de flori, pe care le-a cumpărat cu ACS. De foarte mult timp m-am chinuit cu toadstools, care s-au urcat în fiecare zi, abia în ziua când am scăpat de ele complet, nu au mai fost acolo timp de cinci zile. Am scăpat de ea doar prin zgârierea zilnică a acestora cu rădăcini. Am citit că ele nu influențează nimic, astfel încât dovlecelul poate fi amar și nu de la ei. Nu mă așteptam cu siguranță. că cu solul voi obține această infecție.

Dacha, gradina si gradina de legume. Participarea Cottage și de vacanță: cumpărare, peisagistică, plantarea de arbori și arbuști, răsaduri, paturi, legume, fructe, boabe, recolta. 7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ.

Bună seara
avem 2 stejari. Din frunze facem un patch cald. Excavăm o groapă în dimensiune cu un pat, o adâncime de aprox. 30-40 cm, plus laturi de până la 15 cm, iar în primăvara-vara-toamna se adaugă iarbă, frunze, buruieni, ramuri mici.
pentru iarnă acoperim cu material.
În primăvară, adormim cu terenul achiziționat. Apoi, plantează castraveți, căpșuni, dovlecei, dovleac. în general, totul, cu excepția culturilor de rădăcini. Recolta este excelentă, plantele generează căldură suplimentară.

Puteți arde într-un butoi metalic, de ce nu funcționează frunzele din compost?







îngrășăminte. Flori. Dacha, gradina si gradina de legume. Cabana de vara si statiunile de vara: cumparare, imbunatatire, plantare arbori si arbusti, samburi, paturi, legume, fructe Idei pentru a da mainile tale. Decorarea grădinii din țară cu mâinile lor. plante de plantare în moduri neobișnuite.

Pentru noi, pe Sychevskie minele turnate (New rig 99 km, la zoopitenter) vin, colecta.

În New Riga la aproximativ 50m km piața cu pietre - de la 3-4 mii de tone și limita superioară am întâlnit 15-20 mii. Cu cât sunt mai pietroase și mai uniforme, cu atât sunt mai scumpe.

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Puteți să faceți îngrășământ cu propriile mâini. în 1/3 butoi de urzică, măturată, păpădie, restul este apă.

Svetlana, dar în OBI? O lume a hobby-urilor și a unui grădinar. Nu au arătat?

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Mormanul de compost. Paturi mari de paturi, paturi calde, compost, mulci și irigare prin picurare.

4 buc atseida colțuri + buloane de fier cusute, se află în colțul unui colț ascuțit (aterizăm în formă de trapez), între gard și garaj pentru a arunca resturile, cartofi de curățare și altele asemenea, la iarba de gazon pantelor și a buruienilor, închis vizual cu tufișuri de liliac și puzerplodnika.

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Noi descriem cum să transforme paie, deșeuri alimentare și gunoi de grajd în îngrășăminte, cum să facă infuzia de buruieni pentru plante de fertilizare, cum se determina toamna târziu necesitatea gramada să noteze un strat de turbă sau.

băieți, deci totul e greu pentru tine. La mine o grămadă de secțiune. Am aruncat-o acolo, indiferent de ce este. În general, aceasta este iarba cosit, deșeuri de buruieni, tulpini-ramuri, deșeuri alimentare. Pot adăuga un pic de pământ sau un pic de pământ.
și totul funcționează.
dar nu mă grăbesc. sezonul de primăvară-vară, mormanul se strânge, stă, ierni și în anul următor, la începutul primăverii, l-am spart. top. Îndepărtează stratul neîntrerupt. și după ce a scos comoara.
Mai ales eu nu lopesc un sezon. Pot pierde furculita de cateva ori pe an.

Și nu există îngrășământ mai bine decât gunoi de grajd. Cumpar un an de gunoi de grajd, al doilea an de turba. Le pot adăuga într-o grămadă dacă arunc o mulțime de iarbă.

Apropo, putrefactia este un proces lateral. nu ar trebui să fie. în acest scop, se împrăștie o grămadă, dând afluxul de aer. și a pus deșeuri mari, fără a lăsa heapul să putrezească. Dacă sapa o grămadă și vezi viermi acolo, atunci totul este bine și procesul continuă așa cum ar trebui.

-) Să prezinte, după cum am punctul la gramada de compost, am măsură mă va trece în coșul de lunatic, probabil acasă imediat :-) eu fac la fel ca Myshilda, sau avem o mulțime de iarbă, sau am arunca totul, dar îi lipsește mult mai mult un pat! Amassed în colțul gardului sunt trei sertare mari, cred că, în cazul în care, uneori, un pitchfork agitare până când conținutul -va fi doar dreapta :-) alții du-te, cred, nu este necesar.

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Puteți să faceți îngrășământ cu propriile mâini. într-un butoi de 1/3 de urzică, măturată, păpădie, restul este apă.

Participarea Cottage și de vacanță: cumpărare, peisagistică, plantarea de arbori și arbuști, răsaduri, paturi, legume, fructe, boabe, recolta. Prin urmare, din punct de vedere cultural, facem un foc mare și îl ardem - se obține o cenușă excelentă pentru fertilizare. Cum să faceți paturi cu mâinile.

Am încercat ziarul în acest an în trei straturi și pe partea de sus a gunoiului de grajd și a compostului un strat subțire, astfel încât ziarul nu a suflat vântul. Apoi a mers doar o mustață pentru a se rupe. ) Cu toate acestea, în vara următoare, aparent, va trebui să repete procedura :)))

de film. spanbond. mustața este îngăduită să se rădăcească, nu are unde să se prăbușească, la sfârșitul sezonului, o dată cu o tăietură ea și-a tăiat mustața, dacă sunt necesare niște tufișuri noi, rădăcind totul.

7 idei de dăruire de către propriile mâini. cum să transforme deșeurile în îngrășământ. Dacha, gradina si gradina de legume. Am încercat ziarul în acest an în trei straturi și pe partea de sus a gunoiului de grajd și a compostului un strat subțire, astfel încât ziarul nu a suflat vântul.

Aici este descrisă în detaliu :) Se spune că chiar și pentru o lună puteți obține un produs "gata"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: