6 Lucruri pe care nu le veți auzi niciodată de la o persoană ambițioasă

Ambitia este calea catre succes. Persistența vă va duce la el. - Bill Bradley

Ambitii - aceasta este una dintre componentele trasaturilor caracterului, multe dintre ele nu sunt clar exprimate sau absente. Nu puteți da vina pe oameni pentru absența lor, deși nu este o scuză. În copilăria noastră am încercat să obținem o educație, să obținem un loc de muncă și "doar" să se întâlnească. Suntem fericiți când bara medie este pur și simplu atinsă și realizată. Dar nu există nici o ambiție de a obține bara "de mijloc". Traduc pentru dvs. articolul bloggerului Theo Ellis.








Ambitii - este de a gandi pe larg. Ambițiile trebuie să vă gândiți la grandiozitate și să aveți o cantitate insuficientă de taxă care vă va împinge spre îndeplinirea obiectivelor. Sistemul de formare suge toate ambițiile pe care le-am avut în copilărie, să nu mai vorbim de părinți și de cei care nu aveau ambiții.

Există 6 lucruri. pe care nu o veți auzi niciodată de la o persoană ambițioasă. Și dacă nu aveți ambiție, trebuie să adoptați aceste obiceiuri și moduri de gândire!

1. Imposibil

Orice nu doar pare imposibil până când nu se face, dar sunt nenumărați oameni care au făcut deja acest lucru. oameni ambitiosi sunt conștienți de acest lucru și cred că nimic nu este imposibil, atâta timp cât acestea nu aleg sa, și chiar dacă un om ambițios nu știe că cineva are un rezultat pozitiv a fost atins, el încă mai crede că, pentru a realiza planurile noastre în nici un fel.

Internet, de exemplu. Chiar crezi că Internetul ar exista dacă creatorii au crezut că este "imposibil"? Bineînțeles că nu.

Și credeți că ar exista nenumărate creații dacă creatorii nu aveau ambiție? În nici un caz. Nu este nimic imposibil în ochii celor ambițioși!

"Pare întotdeauna imposibilă până când o faci" - Nelson Mandela

2. Nu pot

O persoană ambițioasă are mereu o atitudine "poate împlini". Face parte din ADN-ul său și un obicei natural. Oamenii ambițioși cred că "pot" și indiferent cât de nebun, nebun, nu din această lume, va fi stabilită o activitate neconvențională sau complexă.







O persoană non-ambițioasă crede "nu pot" și, ca urmare, nu poate.
Sensul ambiției este o dorință puternică de a face sau a obține ceva. Dar nu veți avea o dorință puternică de a realiza nimic în timp ce lucrați "nu pot" mentalitate.

Dacă credeți că puteți sau nu, aveți dreptate. - Henry Ford

3. Nu am ce am nevoie

Nu veți auzi niciodată o persoană ambițioasă spunând: "Nu am ce am nevoie". Această afirmație nu este nici măcar parte a mentalității sau a vocabularului lor. Creierul lor nu se înregistrează și nu crede în el.
În timp ce o persoană non-ambițioasă consideră că nu are componentele necesare pentru a obține succes sau a realiza ceva. Prin urmare, el nu are întotdeauna curajul, abilitatea și conducerea pentru a-și îndeplini sarcina.

4. Nu sunt gata să fac tot ce pot.

Oamenii ambițioși se concentrează asupra succesului, realizării și îndeplinirii a ceea ce trebuie realizat.

Oamenii ambițioși vor face tot ce-i stă în putință pentru a ieși pe partea de sus și a face-o indiferent de ce.

Oamenii ambițioși sunt dispuși să plătească pentru a ajunge acolo, chiar dacă înseamnă că se vor confrunta cu o înfrângere și o duzină de eșecuri.
Oamenii ambițioși sunt gata să continue să împingă și să continue să meargă înainte, indiferent de câte ori au fost bătuți.
Voi cita pe Mark Cuban ca un exemplu. De multe ori, afacerea lui a eșuat și a trebuit să înceapă din nou înainte de a avea succes. Oamenii ambițioși vor face tot ce este necesar pentru a reuși, cât timp nu ar fi nevoie.
Oamenii care nu au suficientă ambiție nu vor să facă acest lucru, așa că sunt de acord cu mai puțin.

5. Succesul este o alegere

Oamenii ambițioși nu văd succesul ca pe o "opțiune", îl văd ca o chestiune de curs. Ei văd succesul ca "reușesc sau mor în diligență". Ei nu o consideră o alternativă, o opțiune sau ceva de genul "șanselor" pe care le pot avea.

Oamenii ambițioși văd succesul ca o responsabilitate, ceea ce trebuie să fie neapărat un angajament sau un jurământ.

Persoanele non-ambițioase se simt confortabile și relaxate cu ceea ce au.

6. Nu voi avea niciodată succes.

Ceea ce spuneți este ceea ce credeți și ceea ce credeți este ceea ce obțineți. Oamenii ambițioși ar putea avea urcusuri și coborâșuri, ca oricare altcineva, dar credințele lor nu se schimbă.

Ei încă mai cred că pot avea succes indiferent de dificultatea sarcinilor. Și încă mai cred că au totul pentru a avea succes, indiferent cât de greu este.

Găsește pe cineva care nu are ambiție și te pot asigura că nu crede că va avea vreodată succes. Oamenii ambițioși sunt prea hotărâți să gândească așa!

Traducere: Semen Kibalo







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: