5 Motive pentru care cei dragi nu vă sprijină în afaceri

5 Motive pentru care cei dragi nu vă sprijină în afaceri
Sunt sigur că fiecare dintre noi a avut perioade când se confruntă cu o lipsă de sprijin pentru cei dragi - în afaceri, în viața personală, în selectarea activităților preferate, etc. Și uneori era necesar să lupți cu înțelegere pentru a le înțelege.







Cu toate acestea, eu știu pentru mine că familia te poate învăța literalmente cum să se mențină - și toate din cauza modului în care le va prezenta este ceea ce vrei să te dedici, mai ales atunci când vine vorba de propria afacere. Continuați să stați pe cont propriu, dar data viitoare când vorbiți despre cele 5 motive pentru care încă nu vă suportă.

1. Nu sunt siguri de sine.

Nu-ți poți controla viața și nu lucra la incertitudine, dar le poți explica cu exactitate de ce ești important pentru ceea ce faci. În plus, aflându-se în cercul familiei, dați-i o atenție de 100% - așa că vor vedea că dai tot timpul suficient. Un astfel de focalizare cu laser vă va ajuta să vă controlați obiceiurile zilnice, ceea ce va aduce beneficii afacerii dumneavoastră. Și cei dragi vor primi încă dragostea ta.

Utilizați formularul de verificare "Balanța în scopuri personale și de afaceri". să echilibreze toate domeniile vieții sale și să dedice timp atît afacerilor, cît și celor dragi.

02:39 2. Ei nu înțeleg ce faci.

Dacă membrii familiei dvs. se opun eforturilor voastre, explicați-le exact ce faceți și cum le poate afecta. Astfel, ei vor înțelege mai bine importanța acestei chestiuni pentru dumneavoastră. Aranja totul pe rafturi, și în același timp, vorbesc limba persoanei cu care comunicați - cum va arata afacerea dvs., cât de mult timp vă dedica ea, și cât de mult venituri în cele din urmă obține.

04:02 3. Îi este frică să-și piardă încrederea în viitor.

Când trimiteți toate forțele și finanțele pentru un nou hobby, membrii familiei dvs. sunt forțați să se gândească la viitor. La urma urmei, părinții se așteaptă ca copilul lor, care are o educație și o carieră bună, să aibă grijă de ei. Prin urmare, convingeți-i pe cei dragi că vă aflați ferm în picioare - așa că au încredere în dvs. și vor susține totul.







05:48 4. Nu vă cunosc strategia.

Imaginați-le o strategie dovedită și un proiect de succes deja existent în acest domeniu și ei vor fi mai loiali față de dvs. de risc.

De asemenea, nu intrați în afacerea dvs. dacă nu aveți un teren solid sub picioare și o pernă financiară. Dă-i 2 ore pe zi pentru a începe. Iar când îți arăți primele rezultate ale rudelor, vor vedea că afacerea ta se dezvoltă cu succes.

07:14 5. Ei nu văd că sunteți mulțumiți de ceea ce faceți.

Lăsați fericirea voastră să vă afecteze sentimentele. Dacă sunteți mulțumit de ceea ce faceți, îi veți aduce mai multe beneficii, bucurie și bucurie.

Și pentru a vă simți absolut încrezători în argumentele și dorința dvs. de a acorda 100% atenție afacerii dvs., amintiți-vă următoarele 3 puncte.

08:10 1. Viața este scurtă.

Dacă nu îți dai seama astăzi dorințele tale, mâine poate fi prea târziu. Aveți o idee despre afacerea dvs.? Atunci cel mai bun moment pentru a începe este acum.

09:14 2. Totul este posibil.

Dacă nu obțineți sprijin din partea rudelor și prietenilor, acest lucru nu înseamnă că altcineva nu vă va da acest lucru.

Adesea în familie există o diferență de mentalitate și de vârstă, care joacă un rol important. Părinții noștri ar putea crede, „De ce câștiga online dacă puteți merge la universitate, pentru a primi o educație și de a lucra 9-6? De ce să lucrați noaptea? ". Această neînțelegere conduce la apariția unor interese diferite care ne îndepărtează și ne lipsesc de sprijin. Dar poți comunica cu oameni asemănători în diferite comunități, de exemplu, în cadrul Academiei de Experți. în cazul în care, la momentul constituirii unei afaceri de la zero, vă va consulta și schimb de idei între ele și să găsească sprijin în fața unui real partener pentru responsabilitate.

11:27 3. Este important să trăiești pe baza pasiunii tale.

Întrebați-vă întrebarea: "Ce se întâmplă dacă ...? Dacă nu ascult pe nimeni și mai fac asta? ". La urma urmei, mereu amânați, nu veți aștepta cel mai bun moment - pentru că este deja aici și acum. Veți avea întotdeauna ceva nu suficient, dar dacă începeți acum - cum se va transforma viața voastră?

Pentru a atrage sprijinul rudelor - discutați cu ei. Delicat, sincer, sincer. De asemenea, folosiți Lista de verificare "7 zile bune din viața mea". pentru a vă aduce rutina zilnică a echilibrului real. Deci vei fi mult mai fericit, iar familia și prietenii tăi te vor sprijini mereu și în totul.

Cu încredere în tine și în afacerea ta,

Olga, vă mulțumesc foarte mult pentru sinceritatea dumneavoastră și pentru sfatul dumneavoastră. Sunteți ca întotdeauna la timp. M-am luptat cu soțul meu. El nu a înțeles că angajamentele mele ar putea aduce venituri. Cu toate acestea, îndure tot și am dovedit opusul. Acum, încorporând treptat ceea ce am pregătit ca o pradă deplină în familie. Am fost foarte ajutat de Academia de Experți. Aceasta nu este cu siguranță limita visurilor, ci un ajutor serios pentru bugetul familiei. Deci, fetelor, nu-ți fie frică să rămâi ceea ce știi acum că e important pentru tine. Cel mai important lucru este să faceți asta cu înțelepciune ...

Dar în cultura vedică, umilința și închinarea înaintea omului sunt primite. Nu vă sfătuim să vă contraziceți. Știe cel mai bine. Atunci ce ar trebui să facem dacă respectăm regulile vedice?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: