38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

Amanda Scarpinati - o femeie tânără frumoasă din New York, iubindu-și viața și nenumărați prieteni. Dar, datorită chirurgiei plastice, nimeni nu știe ce sa întâmplat cu ea acum 38 de ani, când era încă copil. Tot ce a salvat-o este o speranță pâlpâitoare și o fotografie.







38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

În 1977, Amanda avea doar trei luni. Părinții au pus-o pe canapea, punând pe podea un evaporator de abur cu apă fiartă. Lăsând o clipă din cameră, au auzit strigăte: Amanda se rostogoli de pe canapea în apă fierbinte. Cu arsuri teribile, copilul a fost dus la Centrul Medical Albany.

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

Acolo, bebelușul se întâlnește cu un bărbat care va rămâne în inima ei.

Nurse Susan Berger face mai mult pentru pacient decât ar trebui. Îi pasă de fată cu îngrijire sinceră și uitare de sine, o poartă constant pe mâini, calmează și râde când începe să plângă.

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

Carl Howard a făcut această fotografie după operație. Copilul este bandajat, dar liniștea și liniștea îi strălucesc ochii - rezultatul îngrijirii mâinilor bune ale unei asistente medicale. În viitor, această fotografie va deveni o adevărată comoară pentru Amanda.

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară






După ce a părăsit spitalul, fata aștepta noi obstacole. Deasupra Amandei se speri și, în tot felul, se chinuia din cauza cicatricelor ei. În fiecare zi a venit acasă cu lacrimi. Umilat de insulte, a scos o imagine a acelei asistente, al cărei nume nu-l cunoștea nici măcar. M-am uitat la ea, am vorbit cu ea. Deși nu știam cine este. M-am simtit imediat mai bine atunci cand m-am uitat la femeia care ma ingrijit atat de mult ", spune Amanda.

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

La 18 ani, după mai multe intervenții chirurgicale plastice, un pacient fără speranță practic scapă de cicatrici. În ciuda acestor lucruri, ea decide să găsească un fel de străin în fotografie. Amanda scrie povestea ei pe Facebook, în speranța că cineva o va ajuta să găsească o asistentă medicală.

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

O fostă colegă îl va recunoaște pe Susan în film și două femei se întâlnesc în cele din urmă după 38 de ani. Văzând asistenta ei preferată, Amanda a izbucnit în lacrimi și sa aruncat pe gât. - Exista! - repeta fata.

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

Bineînțeles, Susan nu putea să-i uite pe micuța ei pacient. "Era atât de curajoasă. Îmi amintesc cum a ținut-o de mult timp ", spune asistenta medicală. "Era foarte calmă și încrezătoare, și era atât de neobișnuită, pentru că copilul trebuia să treacă printr-o operație foarte complicată".

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

Susan era uimită de sentimentul de recunoștință al lui Amanda. "Sunt atât de atins! Spune în lacrimi. "A ținut fotografia tot timpul."

38 de ani 2 femei au păstrat această fotografie ca o comoară

Jurnaliștii au întrebat-o pe Amanda dacă întâlnirea lor ar fi începutul unei lungi prietenii, la care fetița a răspuns: "Am fost prieteni chiar înainte de întâlnirea noastră!

Doar nu știa! "Dacă ai fost atins de această poveste, împărtășește-o cu prietenii tăi!

Îți place postul? Împărtășește-l cu prietenii tăi!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: