33 Motive pentru care romanul nu a avut loc - revista femeilor

33 motive pentru care romanul nu a avut loc

Te-a sunat și a făcut o întâlnire. Ai petrecut o seară minunată la restaurant. Convorbiri drăgălașe și nu stăteau pe complimente. El ți-a sugerat fără echivoc despre continuarea relației. Ai așteptat. Nu a sunat. Nici a doua zi, nici o săptămână, niciodată ...







Probabil, în banca de porc a fiecărei femei, există cel puțin o astfel de romantism eșuat. Și, probabil, fiecare dintre noi mă gândeam cel puțin odată, de ce?

Poate pentru unul dintre aceste motive.

1. Doar odihni ...

Astfel de oameni știu foarte bine la ce se întâmplă și ce pot obține în viitor și te invită la o întâlnire pentru a te relaxa în compania ta. A fi jignită de o astfel de persoană nu merită - ți-a dat tot ce avea de gând. Și faptul că nu a spus imediat că nu va mai fi o continuare, imaginați-vă, pentru o clipă, cât de proste ar arăta dacă ar spune?

2. Viteze diferite.

Bunica ta a inspirat - o prima dată ar trebui să se termine cu un sărut mâinile, al doilea - o atingere ușoară a buzelor la obraz, iar al treilea este necesar să se familiarizeze cu mama mea, iar sexul este posibilă numai după nuntă ... Și acum el crede în mod diferit! Și dacă, după cină, un om cere de zor „pentru tine sau pentru mine,„și tu sari din mașină în mișcare, nimic surprinzător în faptul că acesta a fost sfârșitul anului - nr. Să lăsăm moralitatea sfințitoare.

Într-o lume plină de cupluri stabile și iubitoare, pentru care prima dată sa terminat în pat. Și nimeni nu sa învinuit în același timp de imoralitate. Pe de altă parte, dacă viteza dvs. nu se potrivește, nu trebuie să vă depășiți. Dar dacă "rapid sau lent" pentru tine nu este important, ar exista un om bun - controlează situația.

Ți-a păstrat pasiunea în întregime? Scapă de reguli! Dar dacă el este nehotărât, dacă există îndoieli în ochii lui - și dacă este posibil, nu faceți singur primul pas sau nu bateți totul pentru a crede că inițiativa vine de la el.

3. A fost speriat ... Doar speriat.

4. Te-ai comportat fără tact ...

El a întrebat unde ați vrut să mergeți și ați numit restaurantul prea scump. Ai întrebat ce fel de mașină a avut și a venit cu taxiul. Am întrebat de ce și-a divorțat soția și i-a rănit să-și amintească de ea. Ea și-a exprimat o opinie imparțială despre prietenii tăi. Râse când nu reușea să facă față cu betisoarele din barul sushi.

Orice dintre noi poate acționa impotent. A răni un străin cu un cuvânt este de o sută de ori mai ușor decât un prieten. Așadar, stați în alertă, controlați-vă și mai bine păstrați tăcerea decât să urcați la persoana din suflet și impuneți-vă părerea. Pentru prima dată, sunt potrivite numai subiectele neutre.







5. Ai vorbit prea mult despre tine.

Și dorasskazyvalas ... Deci, ce, te rog spune-mi, a fost el să știe că un copil ai fi fost bolnav de oreion, nebunește frica de dentist, bunica ta de patru ori căsătorit, dvs. nonentitate sef complet, aventura unui prieten cu un om negru, și o pisică despre Muska lui este interesant de a da naștere ... Bietul om, ce crezi despre problema SIDA și că prima ta iubire te-a părăsit în mijlocul balului? Chiar îți amintești ce ți-a spus? Ei bine, cu excepția faptului că restaurantul se închide în cinci minute și este timpul să plecați?

6. Ai fost tăcut, ca un partizan.

Aici stă în fața ta, fermecător, sexy, glumind subtil, uitându-te cu grijă, făcând multe promisiuni ... și ești pierdut, jenat și nu știi ce să spui. Se întâmplă ... Dacă ți s-ar întâmpla asta odată, iartă-te. Dacă este vorba de comportamentul dvs. obișnuit la o primă întâlnire - participați la o sesiune de instruire a confidențialității și credeți, în sfârșit, că dacă un bărbat vrea să petreacă seara cu tine, atunci "aveți deja o sută de puncte înainte"!

7. Ați întâlnit un "testolog".

În principiu, în rusă nu există un astfel de cuvânt. Dar, personal, eu numesc persoana care vine la o întâlnire, doar pentru a testa următoarea mea cunoștință cu privire la "de ce nu mă potrivește".

În principiu, noi toți au tendința de a testa noii lor prieteni, ci doar tipul de oameni te vor pune întrebări: „ce culoare de fundal pe care o preferați în dormitor - negru, rosu sau verde,“ și „te vynesesh de la domiciliu, în primul rând în timpul unui incendiu “. Nu căutați răspunsurile corecte. Nu sunt! Testele îi sunt necesare pentru a se asigura din nou - nici o femeie nu este demnă de o astfel de comoară ca și el.

8. Și tu ai numărat continuarea.

Un om prin natură este un vânător, nu un joc. De aceea, văzându-l pe capcanele plasate, el preferă să se retragă mai devreme decât va fi încurcat, legat și inelat. Cu toate acestea, este departe de a calcula doar că vânătorii își pot da intențiile la prima dată. Dacă vă place foarte mult această persoană și, cu atât mai mult, ați avut o experiență de vizite nereușite, atunci foarte mult poate că frica de eșec va fi pur și simplu scrisă pe fața dumneavoastră. Încercați să vă păstrați în mână și tratați prima dată în mod filosofic. Nu merge - mergeți la un psiholog.

9. V-ați încălcat limitele.

Pentru majoritatea bărbaților, problema granițelor proprii este una dintre cele mai înalte priorități pentru o femeie. S-ar părea, fraza fără sens: "Voi petreceți atât de mult timp în competițiile sportive. "Poate aprinde o lumină roșie în fața unui roman foarte promițător. De asemenea, este posibilă ruperea limitelor non-verbal.

De exemplu, este prea aproape de a vă așeza, șoapta ceva în ureche cu o respirație caldă, umedă, apucați bricheta costisitoare fără a cere sau începe să săpați fără permisiune pe discurile compacte din mașină. Înfricoșător, care, nu va fi văzut și nici măcar plăcut pentru o cunoaștere mai apropiată, poate la început să se încurce și să se sperie. Așa că înainte de a vă pune o întrebare, aș vrea să-mi facă asta acum, cu lucrurile mele ...?

10. N-ai fost interesat de el și el a simțit-o.

Nu fiecare persoană poate să se deschidă la prima dată. Și se întâmplă ca un om drăguț și inteligent să muște prin dinții lui plictisitoare, fraze nesemnificative, îngrijorat, glumind din loc sau intră în povestea oră despre perspectivele de dezvoltare a afacerii sale. Și stai și te căsătorești sincer. El este deja jenat că nu știe să se supună și nici nu vrei să-l ascunzi. Ce credeți, câte șanse există că vrea să repete acest lucru?

11. L-ai speriat cu profesia ta.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: