25 moduri de inspirație pentru a scrie postări pe blog

Anul trecut, am efectuat un experiment și am făcut o pauză de o lună. Puneți posturile de scris pe picioare pentru a vă odihni și aduceți gândurile în ordine. De mai multe ori scriu despre cartea lui Liz Gilbert, care a pus toate punctele peste "și". În general, de ce fac asta? După această carte, am început să-mi tratez blogul în mod diferit. Mi-am analizat greșelile. și a început să scrie pentru distracție. Acum am scrie în fiecare zi, în ciuda participării la cursul intensiv „Bătălia“, activitatea activă pe parcursul a blogging-ul și cursul „noua versiune de mine însumi“, petrec un curs individual de „blog de la zero“, treci ratele la polonez și pentru tot ce am scrie pe blog .







25 moduri de inspirație pentru a scrie postări pe blog

De unde să vă inspirați să scrieți pe blog?

În primul rând: este necesar să determinați la ce tip de persoane aparțineți. Ai nevoie de o lovitură în fund, sau invers, nu-ți place presiunea? Sunt al doilea tip. Când îmi spun ce să fac sau o pun într-un cadru strâns, atunci nu am nici o dorință de a face nimic și încep să acționez ca un rebel. Îmi place să rup regulile și să introduc propria mea. Pentru oameni ca mine, cel mai bine este să scrie ceea ce vrei (bine, nu am probleme cu disciplina, pentru că mi-am stabilit mereu obiective). Astfel de cursuri, care pun întrebări - nu asta! Dar fuga de fantezie este curajoasă, aici este. Pentru cei care au nevoie de o lovitură de cap, maratonii sunt perfecți sau doar un mediu puternic și o persoană de la care doriți să luați un exemplu.

25 moduri de inspirație pentru a scrie postări pe blog

25 moduri utile pentru a obține inspirația

Dacă aplicați cel puțin câteva sfaturi din această listă, atunci starea de spirit se va ridica din nou, și, prin urmare, inspirația va ieși din hibernare și primknot urgent.







25 moduri de inspirație pentru a scrie postări pe blog

+5 idei pentru postări

25 moduri de inspirație pentru a scrie postări pe blog

Dacă este destul de stupor:

  1. Va ajuta în această chestiune - indiferent cât de tare ar putea suna, și aceasta nu este recepția mea imaginară - paginile de dimineață. Dacă mă pe picior greșit, și mă simt unele emoție negativă, apoi să ia imediat o bucată de hârtie și scrie tot ceea ce este în sufletul meu. Apoi toată ziua mă duc cu un zâmbet mare pe față și inspirația este atât de puternică încât nu pot ține pasul cu ideile mele de blog.
  2. Încărcați fotografii pe blog. Cel mai greu lucru pentru mine să scriu articole despre călătorie. Le scriu după călătorie și uităm multe detalii. Așadar, trebuie să găsesc numele locurilor pe care le-am vizitat, să aruncăm tot puzzle-ul. Să mă ajuți la această fotografie. În primul rând: starea de spirit se îmbunătățește o dată pe cinci, și în al doilea rând: este mai ușor pentru mine să-mi amintesc restul nostru.
  3. Sala de exerciții. Adevărat, el mă comportă într-un mod special. După sală, vin acasă și adorm imediat, dar în dimineața următoare simt o creștere de vigoarea și puterea.
  4. Cumpără-ți o floare și pune-o pe masă. Este important să vă înconjurați frumusețea în jur.
  5. Cumpărați autocolante pozitive și le lipiți pe desktop / laptop / computer de lucru.
  6. Cel mai important este să vă amintiți obiectivul dvs. pentru care faceți bloguri. Orice s-ar putea spune, un blog este o afacere care poate fi sculptată de ani de zile (și numai cu dragoste). Dacă-l scot din capacitatea de a câștiga, este puțin probabil ca ai ceva să iese bine, sau sunt șanse minime. De exemplu, scopul meu - eliberarea de gânduri și idei în blog-ul meu, pentru a găsi oameni ca-minded și atrage clienții prin ea. Și prima și a doua și a treia primesc! Mă bucur foarte mult când scriu un articol nou. Ei nu au plătit pentru ea, și eu sunt a lui, nu pentru bani, ci din cauza zvonului, și testat la însărcinarea lui. Cel mai interesant este faptul că pe parcursul lunii trecute, audiența a crescut la exact 4 ori si au primit sugestii noi despre blogging pe alte platforme.
  7. Dacă aveți o teamă de publicitate și înfricoșător pentru a scrie articole pe publicul, apoi locul de muncă prin temerile, reîncărcare, pentru a primi feedback-ul și să învețe despre dezvoltarea și promovarea blogului aici.

25 moduri de inspirație pentru a scrie postări pe blog

Acestea sunt căile mele pline de bucurie și ușoare care mă ajută să surprind inspirația din spatele coada și să-mi cresc blogul! Și ce feluri vă pot ajuta? Ce ați învățat din articolul meu și ce doriți să aplicați?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: