2 Diferite izvoare ale părului meu

Bună ziua, frumusețe!


Concursul curent mi-a dat un pic pentru a reflecta asupra acestui subiect, și am ajuns la concluzia că o schimbare în îngrijirea părului depinde nu de primăvară din faptul că debutul acestui sezon, și în special de modul în care tratează părul în timpul iernii. De ce am decis asta? Veți găsi răspunsul într-un mesaj)







De ce ne întoarcem la iarnă, dacă suntem în primăvară? Pentru că lipsa de îngrijire în timpul iernii mi-a terminat părul și a trebuit să mă despart cu o lungime de 17 cm.

2 Diferite izvoare ale părului meu

A venit iarnă, dar nu mi-am schimbat atitudinea față de părul meu. Bineînțeles că sa ascuns sub jachetă, dar nu sa împletit, în timpul zilei nu a mai hidratat în plus, nu a lubrifiat sfaturi înainte de pat pentru protecție. Tocmai mi-am spălat capul decât fondurile oribile și aplicabile. Și așa a căzut părul în timpul iernii.

2 Diferite izvoare ale părului meu

2 Diferite izvoare ale părului meu

Prima fotografie arată că mai era ceva de salvat, dar nu știam cum. Iar părul hărnicit pentru hidratare, o fiolă sau o mască bună ți-ar putea salva părul. Dar am mers mai departe pe calea de a nu face nimic pentru păr. Și pe urma rezultatului iernii, am primit:

2 Diferite izvoare ale părului meu

2 Diferite izvoare ale părului meu

Pentru transformarea părului meu în izvor, a răspuns:

2 Diferite izvoare ale părului meu

Îngrijire profesională pentru îngrijirea pielii profesionale Angel Professional
Mască pentru păr Kaaral Purify Hydra Deep Nourish Mask
Moroccanil Tratament pentru toate tipurile de păr
Fluidizator (spray) pentru par Librederm Hialuronic hidratant de neșters

Și cum rămâne cu anul ăsta?

În momentul de față, părul mă place, nu planific o tunsoare în acest moment, îmi place calitatea pânzei, strălucește și strălucește la soare. Și de ce? Pentru că anul acesta m-am pregătit pentru iarnă. La inceput, am luat putin grija la inceputul iernii, pentru care i-am spus la revedere pana la 7 cm de par, dar apoi, amintindu-mi greșelile din trecut, am abordat intrebarea cu atentie.

Îngrijirea mea de iarnă a arătat astfel:

2 Diferite izvoare ale părului meu

Am subliniat buna hidratare în combinație cu o mască nutritivă-regenerantă.

Kaaral Hydra perfect hidratat, fiolele de restructurare au fost un spa de păr hidratant de 2 ori pe săptămână.

Masca lui Kaaral Maraes. și apoi acest rol a fost realizat de masca Tahoe Gold, perfect hrănit, restaurat, a făcut părul mai elastic.







Mijloacele de neșters au făcut, de asemenea, munca lor. Spray Libriderm este ideal pentru timpul de iarnă, hidratează perfect și după spălare pe părul umed și în timpul zilei pe uscat.

A adăugat în cremă de plecare sau de îngrijire silicon de ștergere, la mine este keratinovyj umplutură de la Concept. care au păstrat umezeala în păr și le-au protejat de deteriorarea mecanică.

Uleiul de marocanoil a completat acest tandem, protejând vârfurile de fragilitate și secțiune transversală, făcându-le moi și strălucitoare.

De asemenea, am identificat câteva reguli de bază pentru îngrijirea părului de iarnă.

protecția împotriva deteriorării mecanice
(strângeți strict părul sub jachetă sau faceți un pachet, piepteni ușor)
Beți mai multă apă
Este utilă nu numai pentru păr, ci și pentru piele. În ultimele două luni, am observat acest lucru foarte mult.
rewetting de păr
Aici, vechea versiune de Librederma sau Spray de hidratare de la Joico vine la salvare. Dar un astfel de truc nu va funcționa cu noua versiune a lui Libri, părul va deveni mai uscat.
Și, bineînțeles, o bună îngrijire hidratantă și hrănitoare
În timpul iernii, ar trebui să fie în special consolidată.

Părul meu după iarnă arată astfel:

2 Diferite izvoare ale părului meu

2 Diferite izvoare ale părului meu

2 Diferite izvoare ale părului meu

Pentru a rezuma. Vă mai amintesc încă o dată că ceea ce arată părul dvs. în primăvară depinde doar de modul în care ați avut grijă de ei în timpul iernii. Ce veți semăna, veți culege, cum spun ei. Să ne referim pe scurt la principalele reguli ale îngrijirii de iarnă:

Îndepărtarea corectă a părului (șampon hidratant, balsam și, în mod necesar, un spray!)
O bună mască nutritivă cu o compoziție activă
Hidratare suplimentară în timpul zilei
Protecția împotriva deteriorării mecanice sub jachetă prin împletirea panglicii sau a fasciculului
Protejarea părului de frig
Protecția suplimentară a părului pe timp de noapte (aplicarea cremei indelebile)
Tratamente spa suplimentare (tratament ampule)

Dacă la apariția de primăvară părul pentru a vă rog, vă sunt bune pentru a le salva de frig, te sfătuiesc să plătească în primăvară este în continuare atenție la consolidarea generală a organismului, care respectiv impactul asupra părului. Asigurați-vă dieta mai completă și utilă, vitamine începe să rata de primire (după consultarea medicului), mers pe jos mai mult, conduce, cursa de sânge stagnantă în timpul iernii, pentru că fără un corp sănătos nu crește un cap superb de păr.

Și, de asemenea, puteți lucra la aspectul exterior al lungimii, la urma urmei, există întotdeauna ceva de îmbunătățit. Parul meu poros este întotdeauna lipsit de luciu și luciu. Prin urmare, in primavara am facut procedura de botox pentru par in conditii de casa de la firma PRISMAX. Rezultatul a fost excelent, părul a devenit foarte strălucitor, neted, elastic, greu. Această procedură a beneficiat cu siguranță de părul meu.

2 Diferite izvoare ale părului meu

2 Diferite izvoare ale părului meu

Din toate cele de mai sus, putem concluziona că aveți grijă de părul dvs. în mod corespunzător întotdeauna. și atunci nu vă veți confrunta cu întrebarea cum să le readuceți la viață după iarnă. Îngrijirea părului este deja un mod de viață, care îi dă roadele. Aveți grijă de părul dvs., răsfățați-i și efectul nu va dura mult, și nu va trebui să le schimbați în fiecare an.

Sper că cursul gândurilor mele a fost clar, ați fost interesat și undeva, poate chiar util

Toate părul sănătos și frumos!

Am citit postul dvs. - ca și cum gândurile mele:
schimbare de îngrijire a părului depinde nu de primăvară din faptul că debutul acestui sezon, și în special de modul în care tratează părul în aspectul de iarnă ca parul în primăvară depinde de modul în care grijă de ei în timpul iernii. Ce veți semăna, veți culege, cum spun ei.
Acesta din urmă este în general înrămată ca o axiomă oricărei fete
aveți grijă de părul dvs. în mod corespunzător întotdeauna, și atunci nu veți avea întrebarea cum să le readuce la viață după iarnă. Îngrijirea părului este deja un mod de viață, care îi dă roadele. Aveți grijă de părul dvs., răsfățați-i și efectul nu va dura mult, și nu va trebui să le schimbați în fiecare an. Esti un om bun, a facut acest lucru si a revenit la lungime fara a pierde calitatea)

Mulțumesc, Dashul e grozav.
Aici citim gândurile celuilalt

Oh, cat de greu este sa cresti parul poros ... Deci admir doar faptul ca avem pe site-ul nostru fete cu par poros, dar destul de lung
Tu umnichka, Sash

Sashul, mulțumesc Și eu admir grija ta naturală, trebuie să ai această răbdare)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: