13 Recenzii ale centrului pentru restaurarea vederii la adresa: Moscova, Ramenki, strada Lobachevsky, 108

Sunt foarte recunoscător lui Aram Ashotovich, l-am făcut pe Lasik acum o lună la Centrul de Recuperare a Vizelor. Apropo, m-am hotărât să fac o corectare a vederii când am trecut de acest centru. Deci, în ochelari a trecut de la 15 ani, în lentile de la toate nu a putut merge, ochii slezilis. Acum nu aveți nevoie de ochelari, vedere 100%! Îi sfătuiesc pe toți!







Cu astigmatismul meu, nu m-am gândit deloc că, după femto, aș putea obține o viziune de 100%. Acum nu am nevoie de lentile și de ochelari, mă pot vedea singuri. Cei care caută o bună clinică oftalmologică recomand Centrului pentru Restaurarea Viziunii lui Lobachevski. În general, corecția nu durează atât de mult și apoi te lasă să pleci acasă. Principala picătură de picurare în timp pentru a vă menține ochii uscați, dar încercați să nu vă răniți ochii. Aproape că nu am regret că am decis să corectez ceea ce vă sfătuiesc.

Aram Ashotovich este de fapt un doctor cu o scrisoare de capital. El a corectat, de asemenea, viziunea în centrul de recuperare a vederii. În cazul meu, sa folosit metoda SuperLasic. Totul a mers repede și fără durere în câteva minute. Acum am o viziune perfectă. Nu pot sa-mi fac suficiente ochii "noilor".))

Așa că am decis să am o operație de ochi. Ea a crescut într-o familie de "ochkarikov", toată lumea purta ochelari și mama, și tata, și frate, bine, am moștenit în consecință. Dar nimeni nu a decis să ia operația, cred că este prea târziu pentru mama și tatăl meu și mi-a trăit toată viața cu ochelari, dar fratele meu încă crede că sunt bărbați. În ceea ce privește medicina, este important să ai un loc și, cel mai important, un doctor care să o facă. Timp de mult, în cele din urmă, Centrul pentru Restaurarea Viziunii și clinica din Fedorov au rămas. În cele din urmă am făcut-o. Data viitoare ›

Cataracta, când ai citit pe internet scrie că boala acest om vechi, dar când ești în vârstă de 35 de ani, ai cinci copii, în care aveți o cataractă nu vrea să creadă. Așa mi sa întâmplat. Am observat că această viziune se deteriorează treptat, vopseaua se estompează, apoi o parte din imagine dispare. La numirea medicului sa dovedit - cataracta. Pe Internet a venit pe site-ul Centrului de restaurare a viziunii, nu locuiesc departe de a decide să se aplice. Sa dovedit că există în rândul tinerilor cataractă, iar operația trebuie făcută. Data viitoare ›







Eu însumi știu că ochii sunt una dintre cele mai importante minuni pe care ni le-a dat Dumnezeu. Ca toți cu o frică deosebită pentru ei. Nu sunt dinți care au fost tratați de o sută de ori. Prosherstila Internet întreg, cântărit argumente pro și contra. Am ales clinica, în principal, din recenzii. Am ales CEH. Mi-a plăcut echipamentul modern, că la SRI de Boli Ochilor, un chirurg cu experiență, un laser modern. Oprit la Femto Super Lasik, în același timp folosesc doar un laser fără un cuțit. Cei care nu și-au dat seama încă de tehnicile pe care le au. Data viitoare ›

Vreau să-mi împărtășesc sentimentele mele fantastice după operație și, în același timp, să spun tuturor că nu se tem, nu este nimic de îngrijorat. Nu lasa sentimentul ca ochii mei au fost luati si ascutiti. Ca și cum ați juca un joc pe calculator și ați "pompat" și ați mutat la un nou nivel cu noi oportunități. Nici măcar nu mi-am putut imagina că am putut vedea atât de bine. Purtau ochelari din copilărie, vederea mea sa înrăutățit și sa oprit în jurul valorii de -7. La fel ca în camera de operație, vedere. Data viitoare ›

După ce a vizitat CEH pe Lobachevsky, a concluzionat că pacienții nu sunt respectați în această clinică și că nu-i pasă diavolul. A scris la recepția și diagnosticul primar în prealabil, la un moment dat. A venit timp de 10 minute. înainte de data stabilită, a completat chestionarul. Le-am dus la etajul 2 unde erau deja șase persoane. Au trecut 40 de minute. - În acest timp nu au făcut nimic, au spus să aștepte, deoarece "aveți multe", dar nu vă pasă de înregistrare și nu este clar de ce aveți nevoie de ea. Nu mai aștepta, a plecat, cu această atitudine față de pacienți. Data viitoare ›

În Clinica de la Lobachevsky, 108 organizarea slabă a procesului. Prin consultare, am fost forțat să plec. Recepția a fost amânată timp de 30 de minute. apoi medicul a fugit în mod constant la anumite proceduri. Totul se grăbește. Examinarea a fost efectuată în timpul primirii unei alte femei. Este puțin probabil ca această femeie să-i placă. Sârmă de la dispozitiv este ranit la picioarele oamenilor care nu văd bine. Mama mea a atras firul cu un picior, deoarece este necesar să se deplaseze aproape de dispozitiv. Mobilierul din coridoare se spală direct în prezența pacienților. Apoi oamenii. Data viitoare ›

Personalul foarte conștiincios și profesionist, echipament excelent modern. Am găsit acest centru prin Internet, le-am citit site-ul, am analizat răspunsurile lor la numeroasele întrebări ale pacienților, le-am scris și am venit în special la Siberia pentru examinare și operație ulterioară. Operațiuni, cu toate acestea, a fost nevoie de cât mai multe de trei, deoarece cazul a fost dificil, dar medici si asistente medicale s-au prezentat la cel mai înalt nivel, au arătat răbdare și profesionalism foarte mare, astfel încât, după 2 săptămâni. Data viitoare ›







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: