10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstani care merită citiți

Karina Sarsenova este destinată multor premii literare internaționale, membru al Uniunii Scriitorilor din Rusia și președinte al Uniunii Creative Eurasiatice. Personal, am fost foarte interesat de poezia ei - câteva colecții de versuri și filosofie, încheiate în mai multe rânduri. În plus față de poezie, este merită atenție eseurile ezoterice și filosofice, care sunt principalele genuri de creativitate a scriitorului (de exemplu, am fost foarte interesat de complot cărții „Gardienii drum“ - și se pare că nu doar eu - un roman foarte apreciat la concursuri internaționale).







10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți






10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstani care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstani care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstani care merită citiți

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstani care merită citiți

Roman Aziza Abdraimova „Odată ajuns în Astana“ - un bun exemplu de o carte despre oamenii legate de un oraș și care nu deosebit de fericit în locul său, dificultățile principii de viață, cu privire la alegerea dificilă, dar cu toate acestea, ea nu are nevoie de o mulțime de forțe de lectură și reflecție. Cartea este, în general vizează un public larg, ceea ce este important mai ales pentru noastre literare (și nu) al companiei, și Aziza Abdraimova demn de remarcat, de asemenea, pentru că el scrie cărți pentru mase, o „literatură pop“, care ar putea fi de interes ca greutate redusă, dar fascinant de citit după o zi de muncă grea.

10 scriitori și poeți moderni din Kazahstan, care merită citiți







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: