10 moduri de a îmbrățișa politicos un tip

10 moduri de a îmbrățișa politicos un tip
Se pare că acum băieții au încetat complet să ia primii pași. Poate doar ei otshivali fete frumoase prea des? În orice caz, poți fi unul din nenorociții ăștia în mod neașteptat. Pentru a nu ofensa un tip care vă place, dar care nu vă place deloc, "NU" trebuie să fie vorbită într-un mod special. Vom spune 10 modalități de a coase cu ușurință un tip. Dacă nu funcționează, atunci este complet necăsătorit și ne pare rău pentru el.







Aici există două tactici: prima - nu deranjează, al doilea, respectiv, deranjează. Totul depinde de situație și de tipul care te sună la o întâlnire. Este firesc ca, cu un băiat aleatoriu în cafenea, iar vechiul tău prieten vorbești diferit și refuză va fi prea diferit.

1. Spune-i că ai deja un prieten

Această opțiune este minunată dacă sunteți la o întâlnire cu un tip necunoscut. Nu știe dacă te întâlnești cu cineva sau nu. Și dacă aveți alta, atunci, în sine, acesta este un motiv foarte greu și complet nelocuit de a spune "NU". Știm, nu este foarte bine să minți, dar pentru un motiv bun există o expresie ca "o minciună pentru bine".

2. Justificați-vă pentru lipsa de timp

O altă modalitate bună este să explici politicos tipului că acum ești ocupat să studiezi și nu mergi deloc la întâlniri. Ei bine, da, doar că nu aveți timp pentru asta. Dacă oferă o singură plimbare o dată, spuneți că nu aveți timp nici pentru asta. Și, în orice caz, să nu spui că poate cândva mai târziu te duci la filme cu el. Cel mai probabil, insuflându-i în el speranța, vă veți asigura o durere de cap pentru o lungă perioadă de timp. Și dacă încă a ghicit că nafig sa predat, curând în urmă. În cazul în care aranjează un tantrum a la "De ce îmi spui minciuna. Știu că aveți timp, dar nu vreți să-l cheltuiți pe mine! ", El însuși se grăbește în rude. Cu astfel de oameni prost trebuie să fie cruzi.

3. Nu susțineți dialogul

Acest lucru nu înseamnă să fii tăcut, ceea ce înseamnă a crea impresia că nu ai absolut nimic despre care să vorbești. Lasă-l să pună întrebări interesante, care, în principiu, pot fi rezolvate destul de bine. Dar nu răspunzi. Nu vorbi grosolan, dar pentru scurt timp. Când va aștepta tăcerea ciudată, tipul va renunța probabil, vă va oferi o seară plăcută și se va îndrepta spre următoarea victimă.







4. Apelați la ajutorul prietenei

În primul rând, tipul ăsta ar putea să o placă. Și dacă nu, încercați doar să faceți ca acesta să fie cel de-al treilea. Vorbiți cu subiecții, mergeți la baie împreună și, în general, îi oferiți cât mai puțină atenție posibil. Realizând că nu strălucește, va cădea în urmă. Și nu este nimic de jignit de faptul că ți-a întrerupt petrecerea minunată a copilariei tale. Iar tu îi poți spune "iartă-mă, dar avem o conversație foarte importantă cu un prieten" și facem fețe serioase.

Această opțiune, desigur, este una dintre cele mai grave, dar uneori doar salvează. Da, vă sugerăm să plecați. Spune-i tipului că e timpul pentru tine și fugi. Nu știe că, cel mai probabil, tu vei merge să te odihnești într-un alt loc, dar nu e nimic de jignit. Principalul lucru nu este să-l confruntăm din nou în această seară. Acesta va fi un adevărat eșec.

6. Fă-l să creadă că nu-l găsești

Dacă nu e vorba doar de un tip accidental, ci de vechiul tău prieten - e rău. Este deosebit de rău dacă nu-i plac deloc, ca un tip. Singurul lucru pe care îl puteți face este să încercați să-l impresionați că nu vă potriviți absolut împreună. Faceți lucruri care îl irită în fete (sunteți prietena lui - trebuie să știți care dintre ele). Și nu-l opriți să-l convingeți că nu-l potriviți deloc.

7. Găsește-i o altă fată

8. Jură că sunteți îndrăgostit de altcineva.

La început, v-am sfătuit să spuneți că aveți un prieten. Pe aceasta ați primit răspunsul "nu un jurnal, va fi înșurubat"? Bine, vino pe cealaltă parte. Spuneți-mi că sunteți deja nebun îndrăgostiți de un alt tip. Gândește-te că ai un altar în casa ta cu fotografiile lui și în fiecare noapte îi dorești o noapte bună. Să sperăm că acest lucru va face o impresie nedorită asupra prietenului tău nedorit și că va cădea în urmă. Da, el te poate număra puțin mai mult ... Dar e bine și pentru tine!

9. Numără-te nebun

Da, apropo, despre nebunie. A pretinde că este un psihopat nu este, de asemenea, rău. Aici, bineînțeles, trebuie să vă atingeți tot talentul. Deci, dacă profesorii nu v-au făcut niciodată să joace un rol în școală, uitați de această opțiune. Și dacă încrederea în talentul său, napleti că bea antidepresive, spune-mi cum singur ai fost în ajunul noului an, când ai fost în picioare pe acoperișul unei clădiri cu 20 de etaje și a fost de gând să sară, ei bine, totul în acest spirit. El, desigur, o face cu o glumă nerealizabilă, dar puteți încerca. Uita-te la modul în care pe fața lui, citit în ochii lui un gând „O, Doamne, de ce am venit la ea!“. O să-l luați pe tipul, pentru un singur lucru și să vă distrați.

10. Spuneți "NU", la sfârșitul zilei

Da, nu am vrut să-i ofensăm pe băieți. Dar cel mai adesea ei nu înțeleg indicii. Și unii dintre ei sunt foarte îndrăgostiți de nebunie. Prin urmare, cuvântul simplu "NU" uneori funcționează mult mai bine decât toate receptoarele posibile. Principalul lucru nu este acela de a face acest lucru nepoliticos. La întrebarea "Pot să vă cunosc?" Răspundeți politicos "Nu mulțumesc"; pe "poate o să mergem undeva?" spunem "Îmi pare rău, dar nu prea simt asta" și așa mai departe. În final, expresia "nu-ți ordona inima" ar trebui să fie singura ta scuză principală.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: