10 Erori de recrutare într-o rețea socială

Imaginați-vă că toți oamenii s-au despărțit în grupuri de interese, în funcție de vârstă și de geolocație. De fapt, ei înșiși strigă - te rog, invită-mă la o astfel de și o astfel de companie, și eu în astfel de și astfel. Vă voi spune cum să evitați greșelile tipice atunci când recrutați VKonakte și Vdrugihsotsetsetah.







gol trunchi, pahare soltsenzaschitnye, bar, pe care nu ești slab dansat pe refugii foto cu liderul unei companii sau a unui Auto Show Bugatti, care nu a condus imediat - cu Business Corporate aparent si stilul de viata toate aceste detalii vă absolut nu vopsea. Statistici inexorabil: Candidații răspund adesea la pagini cu portret zâmbitor mari (care, din nou, este mai ușor de observat în timpul unui look casual la lista de prieteni străini). O persoană, un zâmbet, o lumină bună - la început nu este nevoie de nimic. Deci mituiești un prieten al fotografului, pentru o cutie de bere, te va îndepărta la maxim. Nu retușați fotografiile. Trebuie să fii recunoscut, deci nu există jocuri cu perspectivă, machiaj și peruci.

10 Erori de recrutare într-o rețea socială

La recrutarea online, fotografiile dvs. reprezintă 80% din informațiile despre dvs. Fotografii unde te simți beat - o unealtă destul de periculoasă Lăsați albumul cu imagini care vă caracterizează cumva din partea cea mai bună. Reteta perfecta: esti la prezentarea la momentul succesului sau de activitate intensă, ești printre prieteni, parnetrov de afaceri sau rude (asa sociopatie nu va scoate în afară), faci ceva în plus față de afaceri ... Toate aceste imagini trebuie să fii, desigur, sobre . Puteți să le eliminați în scenă - atunci nu aruncați o privire în aparatul foto pentru a simula efectul "peeping".

10 Erori de recrutare într-o rețea socială

10 Erori de recrutare într-o rețea socială







Acestea sunt create într-o multitudine de spammeri, copii sau perverti, atârnând pe ava în 99,9% din fotografia fetei - un model chic. În primul rând, să învețe să "pumn"

Candidații sunt flatați, iar tu pari mai matur. (Sau se pare că e mai matur dacă ești deja adult). În același timp, atunci va fi o ocazie de a "traduce relația într-un nou nivel", mergând la tine.

10 Erori de recrutare într-o rețea socială

Cred că nu are nici un sens să reamintim că cu o oră înainte de ora stabilită trebuie să apelați și să vă clarificați dacă totul este în vigoare, pentru a nu se înghesuie în singurătate mândră la o întâlnire 🙂

* Am indicat un venit de 500 $ pe săptămână, deoarece băieții mei merg la un astfel de cec în prima săptămână, este important să nu mințiți și să scrieți un venit real pentru care candidatul poate conta

10 Erori de recrutare într-o rețea socială

"Am scris un om despre o idee și o afacere, dar nu sunt un susținător al on-line dating-ului, mai ales al afacerilor cu străini, așa că am răspuns înflăcărat și am crezut că acest lucru va opri comunicarea. Dar nu! El a fost corect și a răspuns întotdeauna criticii mele literare. Sa dovedit că dorea să știe ce fel de persoană era și ce fel de afacere vorbeau. Ei bine, atunci întâlnirea, cumva totul a fost răsucite, acum sunt un antreprenor MLM și am părăsit locul de muncă pentru angajare ". (Olga, 22 ani, manager)

Mulți candidați pot fi respinși de ignoranța dvs. În viața obișnuită, o puteți ascunde, dar aici textul este ceva asemănător cu hainele voastre. Și diferite "biznes" și "tu zarobotaete" - ca petele de pe cămașă. Unele rețele au control integrat în ortografie, nu neglijați acest instrument. Dacă vom decora egalitate de puncte cu certificatul pe rusă și „biznys doresc cu adevărat să“ încerce mesaje foarte lungi check în Word, în browser-ul de verificare ortografică în correctly.ru sau orfo.ru
- și cât mai curând posibil pentru a traduce comunicarea în Skype sau realitate.

10 Erori de recrutare într-o rețea socială

Nu întârziați corespondența, nu scrieți numele companiei și nu menționați expresii precum "marketingul de rețea", "veniți să ascultați", "prezentați", "voi introduce sponsorul / curatorul". Și rețineți: toate acestea se fac pentru a se întâlni în persoană sau pentru a merge pe comunicațiile live în Skype. "Recrutarea" virtuală nu va aduce o persoană la contractul maxim.

Rețineți că în curând acest articol va fi citit de către candidați, de asemenea, grăbiți-vă să profitați de ele înainte ca acestea să fie acoperite cu armură de protecție! Dacă totul este citit cu atenție - afacerea este garantată, principalul lucru de făcut, de făcut și de făcut ...

Trimiteți acest articol:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: