10 Sub regulile vieții lui Frank

Frank Underwood - un om nemilos și cu principiu, gata pentru orice de dragul puterii. El nu poate fi un exemplu de imitație, dar din filosofia sa se pot desena gânduri interesante.







În legătură cu ultimele evenimente, am decis să urmăresc seria despre politică, deși înțeleg că adevărul va fi mic. Voiam doar să înțeleg cum funcționează mașina politică și cât de greu este opinia mea și vocea mea în lumea crudă a politicii. Seria "Casa cardurilor" spune povestea lui Frank Underwood, senatorul SUA, care este gata să facă orice pentru putere. Și răzbunare. Răzbunarea nu este pe cineva, ci pe președintele american.

Rolul principal în serie este jucat de Kevin Spacey, iar el se descurcă 100%. Ruthless, principial și gata pentru orice de dragul puterii, Frank Underwood, într-o oarecare măsură, poate servi drept exemplu pentru modul în care orice persoană își poate atinge scopul. Regulile vieții sale pot fi distractive și pot reprezenta o motivație pentru acțiune. Un adevărat tip rău care nu te va bate într-o alee întunecată, dar care, prin gândirea și puterea lui, poate face orice. Și iată cele zece reguli ale vieții sale.

Cinstea este cea mai bună apărare. Și cel mai bun atac.







Pentru cei care aspiră la partea de sus a lanțului alimentar nu există nici o milă. Există o singură regulă: să fie un vânător sau o pradă.

Întotdeauna va fi un om ca mine. Cel care va acționa. Cine nu-și va face teamă să facă ceva pe care alții nu-l va avea curajul de a face. O persoană care va face o muncă murdară. Munca necesară.

Fii util este cel mai bun mod de a dovedi recunoștința.

10 Sub regulile vieții lui Frank

Banii sunt asemănători unor case rurale mici, care se destramă în câțiva ani. Puterea este o casă de piatră mare care a stat de secole.

Există două tipuri de durere. Durerea care vă face durere mai puternică și inutilă, de care suferă numai. Nu am timp pentru lucruri inutile.

10 Sub regulile vieții lui Frank

Generozitatea este una dintre manifestările puterii.

Întotdeauna am crezut că somnul a fost supraestimat. Ca și moartea, somnul aruncă pe spatele chiar și celui mai influent om.

Drumul spre putere este pavat cu ipocrizie și accidente.

Cei mai răi dușmani vin de la prieteni.

10 Sub regulile vieții lui Frank


Cum te simți în legătură cu astfel de oameni? Crezi că sfârșitul justifică orice mijloace?







Trimiteți-le prietenilor: